X-Men: Budoucí minulost (2014)

Dlhšiu dobu som nebol v kine a keďže som v kratšom čase zhliadol hneď dva blockbustre neubránim sa porovnaniu. Napriek tomu, že aj Edge of tomorrow žne samé kladne kritiky, musím priznať, že sa mi Future past páčil viac v každom ohľade. Úvod Nás vrhne do deja hneď skvelou akciou no napriek tomu dokáže počas celej stopáže kontinuálne gradovať až k vypätému finále. Taktiež by som vyzdvihol hudobnú stránku kde zlovestné tóny trefne zvyšujú dramatickosť hlavne akčných scén. Scenár je dobre napísaný a určite sa radí k tomu najlepšiemu zo série aj keď by sa zopár chybičiek našlo (hlavne čo sa časopriestorovej kontinuity týka). Občas prijemne pobaví a scéna s Quicksilverom v pentagone .... proste paráda. Keď som dal Edge of Tomorrow 4* tak tu musím jednu pridať.

Zloba - Královna černé magie (2014)

No neviem neviem. Na Maleficent som bol celkom zvedavý a perto som po jej zhliadnuti dost sklamaný. Pozerá sa na to dobre, s prostedím sa vyhrali a efekty sú tiež na úrovni. O niektorých scénach sa dá povedať , že su parádne. Angeline rola sadla a je v podstate jediný ťahúň filmu. A to je asi tak všetok klad. Som síce odchovaný na klasikách, ale mám rad zmenu a invenciu. Toto už však bola priveľká zlátanina. Veľa vecí narýchlo odbitých a niektoré postavy neskutočne iritujúce (tri víly). Film má necelých 100 minút, ale cítil som sa ako keby mal cez 2 hodiny. Druhá polovica filmu sice mierne dvihne laťku , to ale naneštastie nestačí. 3* s odretými ušami.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Po tom, čo som si zo začiatku prečítal niektoré ohlasy, nevenoval som Agentom žiadnu pozornoť. Zhodou okolností sa ku mne donieslo, že v druhej polovici seriálu narastú gule, tak reku dám mu šancu. 1. Pilot : Nič výnimočné. Nenadchne ani neurazí (vačšinou). Na urovni poobedia straveného pri ktorejkoľvek kriminálke v TV. Nemožem mu však uprieť dobrý vizuál. Na druhú stranu postavy (mimo Colsona) su tak neskutočne generické, ako charakterovo tak aj castingovo. Uletení genialni vedátori, ústredné duo agentov ako s katalógu (Namakaný špecialny agent s komunikačným problémom, inteligentná a nezávisla žena) a ostrielaná agentka s problémovou minulosťou. Ešte keby nebolo toho finále. Happyendový prestrih na tváre všetkých hlavných hrdinov ... to ako vážne!? Smozrejme občasná "cool" hlaška. Uvidíme, čo bude nasledovať, momentálne žiadna sláva. Zatial bez hodnotenia.

Ledová archa (2013)

Prvú polovicu si to drží celkom solídnu atmosféru, má to napätie aj celkom zaujímave spracovanie s niekoľkými podarenými scénami. Dobré obsadenie tiež neurazí. To, že základ viacerých scén bol zjavne zapožičaný z iných snímkov by som vedel prehliadnuť. Je však škoda, že zhruba od polovice filmu drajvu pozvoľna ubúda v tandeme s diváckym záujmom až k samotnému finále. To sa pomocou náhleho zvratu snaží byť nečakané, ale v konečnom dôsledku pôsobí trocha silene a v záverečnej scéne až hlúpo. Napriek tomu som sa úplne nenudil a malo to viac svetlých momentov... takže solídne 3*.

Nevědomí (2013)

Audio-vizuálne super (zopár fakt parádnych scén). Krásna výprava plná post-apokalyptických exteriérov. Dobrá a prehľadná akcia. Celú stopáž (až na pár výkyvov) si to drží atmosféru. Avšak (škoda, že to muselo prísť) dejovo veľmi predvídateľné. Až na jeden zvrat ma nič neprekvapilo a dopadlo takmer presne ako som očakával po pozretí traileru. Casting fajn ,aj keď postava Freemana mi nesedela. Zaver mal byt o 5min kratší a možno otvorenejši.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

K Mittymu som pristupoval dosť ostražito a s obavami. Na moje počudovanie si ma film získval každou minútov viac a viac. Je pravdou, že nie je až tak hlboký , akým by asi na papierovo chcel byť. To však vôbec nevadí. Walter síce pláva po povrchu , ale idemu to s neuveriteľnou ľahkosťou a rozdáva pri tom priehršť dobrej nálady. Stiler trošku serioznejši a vyzretejší ako obvykle a Kristen Wiig by si zaslúžila ten smajlík. Samozrejme netreba zabudnúť na krásne scenérie a pohodový soundtrack. Pred zhliadnutím filmu by ma ani nenapadlo, že po jeho dopozeraní ma zanechá s tak príjemným pocitom a dobrou náladou. Silné 4*.

Dredd (2012)

Pôvodný Dredd sa mi páčil viac, to myslím hovori za všetko.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Rambo meets Terminator meets Die Hard. Zastrielali sme si, zajazdili, zalietali a hláškovali o sto šest. Všetky herecké prídavky príjemne potešili (hlavne Van Damme a Norris) a dúfajme, že ich bude v búducnosti ešte viac. Bol to fakt pekelne namiešaný guláš, ale na 5* sa to stále nedotiahne. Občasne mi to prišlo nesúrode, nútené a samoúčelné. Jednotka bola v tomto smere konzistentnejšia. Nenudil som sa však ani na minútu a opäť som zaspomínal na akčné pecky, na ktorých som vyrastal.

Hněv Titánů (2012)

Lepšie ako jednotka, ale len čo sa týka akčnej a trikovej stránky. Je to dynamickejsie a rozmernešie ako predchádzajúca časť. Škoda, že dejovo, emocionálne a herecky je to na bode mrazu (ono herci tu ani nemajú čo hrať). Nudiť som sa nenudil a svoj účel (brainwash oddychovka) to splnilo.

Kontraband (2012)

Film ničím výrazne nenadchne, ale na druhej strane nemá ani žiadne serióznejšie vady. Jediné, čo by som mu vytkol je opozeraný príbeh a slabá charakterizácia postáv. Inak sa jená o solidnu žánrovku, pri ktorej som sa vôbec nenudil. Lepší priemer 70%.