Ocelová pěst (2011)

Na moj vkus až priveľmi klišoidené a patetické. Aj keď je pravdou, že to nepôsobí tak zle ako by sa mohlo zdať a na hercoch je vidieť, že si to úžívaju. Zápasy sú zvládnuté celkom solídňe, ale je nutné povedať, že neponúkajú velkú dávku napätia a ani záverečný duel somnou vôbec nepohol. Na film o zápasnických robotoch to pôsobí až príliš mäkko a rodinne. Trošku špiny a drsnejší ráz by tomu pristal viac.

Pařba v Bangkoku (2011)

Je pravda, že ide takmer o kópiu prvého dielu len zasadenú do iného prostredia. Rovnaká kostra, podobné vtipky a situácie iba zasadené do Thajska. Tiež ale treba povedať, že tomu nechýba nič z toho dobrého čo priniesla prvá časť. A kedže som sa nenudil ani na chvíľku a boli situácie keď som dosýtosti nasmial nepôjdem pod 4* ,ale koli nedostatnku invencie nemôžem ani vyžšie, na úroveň jednotky.

Pomáhat a chránit (2011)

Celkom príjemné prekvapenie. Dobre zvolená dvojica hlavných protagonistov, hlavne skvelý Gleeson. Prvá polovica filmu svižná a štiplavo humorná, ale v druhej polovici už trocha stráca dych a uberá na humore. Tak ako tak som sa slušne pobavil. Slabšie 4*.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Nikdy som nebol veľkým fanúšikom série. Aj tento snímok som zhliadol len vďaka pozitívnym ohlasom. Hold akcia bola dobre natočená, ako bolo naznačované, ale o jej obsahu ... to už je z iného súdka. Pri filmoch mám určitú hranicu Over The Top akcie, žiaľbohu posledná náháňačka so zapriahnutým sejfom už túto hranicu prekročila (tam aj vyhasla nádej na 4. hviezdičku). K ostatnému by som važnejšie výhrady nemal. Všetko to v rámci série (teda jej lepších častí) šlape ako má. Vidíme staré známe tváre a nový prírastok Dwayna, który sem dobre zapadne , ale film vo mňe skrátka žiadnu silnešiu odozvu nezanechal.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Malo to niekoľko zaujúmavých vychytávok a zopárkrát som sa aj pobavil (chcene nechcene), ale oproti jednotke sa to snáži byť ešte viac "cool" (a vadilo mi to už o dost viac ako pri prvom diely ). Dejovo je to úplne nezvládnuté. Prvá polovica filmu je značne nezaújémavá a jednotlivé scény sú dejovo previazané len minimálne. Druhá polovica filmu je len o trochu hutnejšia. 30 minút po premietaní si z príbehu vybavujem akurát Holmes vs. Moriarty. Klinec do rakvy udreli prísediaci, ktorí sa zjavne prišli do sály navečerať a porozprávať.

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Gods of the arena ako prequel ponúka v kocke presne to, čo Blood and Sand. Boje , násieli, krv, sex a intrigy to všetko zahalené do pôsobivého vizuálu. Oproti Blood and sand mi prišlo ako keby sa trochu zlepšil vizuál (hlavne čo sa týka efektov krvy). Akcia ostáva rovnako nadupaná, starí známi herci a Spartaka nam nahradil sympaták Gannicus. Časovo dobre zasadené a pekne dokresľujúce udalosti pred otrockou revolúcou. Ako celok za 4 aj ked posledný (ako to tu už bolo veľakrát poznamenané) perfektný diel, ktorý skvele poprepájal všetky klady serialú a doviedol ich k dokonalosti by si zaslúžil 5*.

Správci osudu (2011)

Tradicná love story poňatá netradičným spôsobom. Najviac ma na myšlienke "Správcov osudu" prekvapila jej logická hutnosť. O činnosti správcov je vypovedané len to, čo je nutno vedieť a všetko to dokonale funguje bez nutnosti zaoberať sa nejakými logickými dierami, či nezodpovedanými otázkami (ako napríklad v Source Code). Isťe romatická dejová linia nie je ničím prekvapivá, ale ústrednej dvojici to spolu sekne a cítiť medzi nimi tú proklamovanú osudovosť. Damon to zahral dobre a Emily krásna ako obvykle. Takto si predstavujem inteligentnú, nenáročnú, sci-fi romancu :).

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Svižné, vtipné a milé. Plné sprosťáren a rôznych odkazov (aj keď ich mohlo byť viac). V podstate celkom príjemné prekvapenie 4*..... Yo, fucknuts! It's probing time.

Thor (2011)

Oproti iným komiksákom taká rozprávka. Občas patetická, občas umelá a občas trocha smiešna. Vizualne však dobre zvládnutá (hlavne čo sa Azgardu týka) a akcia je obstojná. Natalie aj keď nie taká na akú sme zvyknutí je stale Natalie :). Nutno povedať že som sa nenudil a celkom som si to užil. Slabšie 4*.

Transformers 3 (2011)

Úprimne, Transformers 3 celkom prekvapili. Iste prvá hodina je strašná sračka. Hektická zlátanina plná hysterických výlevov, nudných a nevtipných kecov a otrasných vedľajších postáv na čele s Malkovichom a končiac Jeongom. Výmena Megan taktiež zabolí, Rosie je len slabý odvar. No po pretrpenej hodine nám Bay ponúkne kalich prvotriednej akcie, ktorú som si vychutnával plnými dúškami až do poslednej kvapky. Taktiež je prehľadnejšia, ako v predošlej časti a niektoré scény pripomenú to najlepsie z jednotky (napríklad zmrtvychvstanie autobotov). Aj napriek tomu, že ma 3ka prekvapila jej kvalitatívna nevyváženosť dosť zamrzi. Mať lepší scenár a trochu skrátiť úvod a mohlo sa to vyrovnať prvej časti.