Sebevražedný oddíl (2016)

SPOILERY: Původně jsem tomuto filmu dal 4*, protože jsem byl na vážkách. Pro mě je tento film jasná 70% záležitost. Samotné akční scény, hudba, Margot Robbie, Jai Courtney, Viola Davis a Will Smith byli super. Nicméně musím zmínit fakt, který mi dost zkazil podívanou, není to tak ani jako o Jokerovi, kterýho do tohoto filmu vstřelili jen aby pomohl marketingu (bez něj by ten film byl snad i lepší[není to Letova chyba, ten bly v pohodě]). Spíš mě štve fakt, jak jsou WB neskutečně nenasytní a uspěchaní. V Suicide Squadu je snad 10 postav, proč dementní WB nepostavili nejdřív příběh ve filmech věnovaných jim? Nevyneslo by jim to i víc peněz? Proč museli do tohoto filmu srát otravné flashbacky, které jen ruší celkový plynoucí děj? Pár flashbacků by nevadilo, ale když ten film něma vyloženě procpete, tak prostě víte, že struktura a vyprávění tohoto filmu bude naprosto debilní. Každá postava je zajímavá a myslím si, že by o každém z nich (nebo aspoň o většině) mohl být natočený zajímavý film, který by nakonec tomuto filmu jako třešničce na dortu rozhodně prospěl, protože by nemusel být tak stísněn potřebou vysvětlit historii různých postav. Když sejmuli Slipknota, vůbec se skoro o něm nezmínili, však jsem ani nevěděl, kdo to byl a co tam dělal, když ho zabili, hned jsem zapomněl na těch pár slov, když ho představovali. Slipknotova scéna, kde skapal, mě vůbec neomráčila ani mi ho nebylo líto, protože jsem si s ním neudělal žádný vztah, taková postava mi pak přijde pro děj dost zbytečná, když byl ve filmu jen kvůli tomu, aby Amanda mohla ukázat ostatním "vztyčený ukazováček a la tytyty". Harley Quinn a Joker měli celkem pěkné flashbacky, ze kterých by se dal natočit film! Proč tak nikdo neučinil? Protože Warneři a DC ví, že Marvel před nimi utíká mílovými kroky se svou již zabudovanou filmovou frančízou, která mu trvala roky vybudovat. U takovéhoto průmyslu to prostě jinak snad nejde, než si nejprve vybudovat silnou FILMOVOU fanouškovskou základnu. Suicide Squad mají super příběhy (musel jsem si pár komiksů pročíst). Tento film měl neskutečný potenciál, ale finální zpracování (bohužel i primární) je naprosto tragické. Tento film u mě doplatil na to samé, v čem Batman v Superman, i když v menší měře, protože alespoň Suicide Squad jsem si užil. Postavit tento film ve stylu Avengers, kdy nejprve bude pár postav představeno už předtím (Batmana nepočítám), pak toto mohlo být mnohem epičtější a oblíbenější. Tahle filozofie ve sprše mě donutila strhnout jednu hvězdičku.

Dogma (1999)

Výtečná kevinsmithovská komedie, od které jsem dostal přesně to, co jsem chtěl. Stupidní, přesto inteligentní scénář, který má opravdu hloubku. Před zhlédnutím jsem nevěděl o obsazení, takže jsem byl s hereckým ansámblem více než spokojen. (Alanis a Jason!!!) Vadila mi otravná Linda Fiorentino (možná to bylo její postavou, což je asi pravděpodobnější) a konec byl trochu moc utažený za pačesy, ale jinak pro mě jako fanouška filmů Kevina Smithe byl tento film fakt naprostá příjemnost. Na pět hvězdiček to nevidím, ale čtyři tomu sednou jako prdel na hrnec.

Úžasný Bulk (2010) odpad!

Když někdo vydá film s úmyslem, že se má jednat o nejhorší film vůbec a podaří se mu to na jedničku s hvězdičkou, pak je to film na odpad nebo na 5*?

Deadpool (2016)

Už od Wolverina jsem čekal na Deadpoola, aby byl v kině a... chce se mi štěstím. Film snad s nejlepším marketingem vůbec dostál svému hypeu a je z něj jednoznačně jeden z nejlepších superhero filmů vůbec. Reynolds se pro roli Deadpoola narodil. Krása, krása. Nemám slov.

Stalo se (2008)

Po zhlednutí tohoto filmu jsem i já ztratil pud sebezáchovy. Neskutečně napsaný bullshit s přehrávajícími (Wahlberg, Leguizamo..) a očividně zmatenými herci (Zooey, zbytek..). Mě prostě dostává, jak někdo, kdo stvořil něco tak inteligentního a vzrušujícího jako 6. Smysl a Vyvolený, byl také autorem zvěrstva jako toto nebo Ženy ve vodě (o After Earth radši ani nemluvě). EDIT: Nedalo mi to, podíval jsem se podruhé a konečně jsem prozřel a pochopil, že se jedná vlastně o takovou fajnovou komedii. :D Místo vztekání nad tím, jak tragické to je, jsem se nakonec fakt kvalitně bavil nad tím, jak tragické to je. Mnohem lepší jak teda leckterá komedie.

Steven Universe (2013) (seriál)

Kvalitní, progresivní seriál, akorát škoda té kreténské, neprogresivní fanouškovské základny (čest výjimkám), kvůli který si to prostě nemůžu užít.

Cat ninden Teyandee (1990) (seriál)

Na Famicon SPC hře jsem vyrůstal a na tohle jsem se díval ještě kdysi dávno na Astře, když jsem měl tak 5 let. Krásná nostalgie.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Ono já bych překousl, že tohle už byla naprosto zbytečná epizoda, jen aby se Disney napásl a vydělal nějaké další doláče. Spíš mě vytáčí fakt, jak moc prvoplánově tato epizoda působila, kdy se vlastně vykradla obzvláště epizoda IV (akorát předělaná ve větším měřítku, asi aby to jakože bylo ještě epičtější). J.J. se snaží moc být nostalgický, až se mu to prostě místy vymklo kontrole. Adam Driver coby lavní padouch byl ze začátku celkem fajn, ale když měl ukázat nějaké to herectví, tak okamžitě respekt k němu odpadl a Driver se zařadil vedle Haydena Christiensena mezi totální prkna. Efekty fantastické - to, co mi neskutečně vadilo na epizodách I a II, to tady vůbec není, kouká se na to krásně. Překvapením filmu je rozhodně Daisy Ridley, která tuto epizodu táhla od začátku do konce, a to nejen díky svému vzhledu. Celkově mě to bavilo, pro mě je to úplná 7/10, ale musím dát 3 hvězdičky, protože čím víc nad tím přemýšlím, tím víc odfláklý to je.

Blaník (1997) (divadelní záznam)

"Veverko... tebe to bolí a chceš nás nasrat!"