Tři blízcí neznámí (2018)

Ještě teď na ten dokument musim myslet a to už jsem z kina tak 4 hodiny ...

John Wick 3 (2019)

Já prostě Nea, Helle a Morpheuse miluju, tahle trojka, jako by k sobě patřila. Je vidět že rezišeři a kameraman udělali velký pokrok v akčních scénách. Dvě hodiny utekly jako voda a já musím konstatovat, že jsem ve filmu nenašel zbytečný obsah. Tak samozřejmě Matrix ani Forrest Gump to není, ale pokud budu hodnotit tento film podle žánru akčních filmů, scénáře a myšlenky všech Wicků, tak jak to postupně šlo za sebou, musím řící, že jsem nadmíru, jako konzument akčního obsahu plného soubojů od karate, přes meče po zbraně všeho druhu, spokojen a dávám 90 procent - a to jenom proto aby měla konkurence co dělat :-). Mám takovej pocit, že Wick 4-ka bude celosvětová válka dobra a zla, kde nikdo nebude vědět kdo je dobrej, kdo zlej a kdo to všechno vyhraje. A ještě poslední věc - Are You Pissed off ? - Jeees :-).

Monetovy lekníny - magie vody a světla (2018)

Perfektně netradičně podaný dokument. Je jasné že tento žánr si najde 2 tábory. Lidi co rádi koukají na dokumenty a akceptují nové myšlenky v dokumentárním žánru a lidi co mají rádi akční filmy s arnoldem a bohužel si spletli kino. Za mě dobrá podívaná, perfektní kamera a naprosto perfektně investovaný čas.

Avengers: Endgame (2019)

Králík, pes a krysa v jednom je prostě excelentní :-)

Nepřátelé (2017)

Jojo. Tam, kam se kaká západní "kultura", tam jsou rozvraty. Perfektní kamera a hudba.

Favoritka (2018)

Jedinné, jak bych tento film nenazval, je komedie. Nic nesoudím, ale nejsem ten typ diváka, který si libuje v tomto typu žánru. Spíše to bylo protrpěno s očekáváním co se z té úchylnosti vyvrbí. Konec filmu byl tentokráte předvídatelný. Dávám tomu tak 50 procent a to jenom proto, že tam vidím analogie v současném dění. Praktiky úchylných politiků jsou stejné již po tisíciletí. Pořád ta stejná lůza, a druhá lůza volí pořád ty sáme úchyly. V podstatě nám není pomoci. Potřebujeme obrodu mysli :-)

Ženy v běhu (2019)

Dobrá oddychovka. Na nic si to nehraje.

Skleněný (2019)

Velmi dobrý film. Dobrá pointa a dobré sdělení.

Krásný kluk (2018)

Člověk si v těchto situacích uvědomí že ne všechno může mít pod kontrolou. Tím spíše pokud čověk zná osobně tyto případy. Hodnotím velmi kladně. Herecké výkony exkluzivní.