Studená ryba (2010)

Aj ta krajta. Co se k tomuto dá vlastně napsat? Snad jen, že si budu muset udělat čtyři hodiny času na "Pod vlivem lásky". Ještě nikdy se mne nestalo abych se na rozkrájená lidská těla odhalující vnitřnosti díval s takovým klidem. Do toho filmu to prostě patřilo. Doufám jen, že příčina mého klidu je v režisérově filmařském umění a ne v nějaké mojí patologické zálibě.

X+Y (2014)

No pokud jde o Matthewsovu celovečerní premiéru, jde o film s jasným poselstvím. Tento režisér se vyplatí i nadále sledovat. Příběh u chlapci, který to nemá v hlavě tak zcela v pořádku. Či naopak, má v hlavě až moc velký pořádek. A proto to vypadá až na patologický problém integračního společenského procesu. Ať již jde o ulitu nebo krunýř, je nutné aby Nathan dokázal svoji schránku opustit. Citlivě a vyprávěčsky silně natočené drama o hledání cesty ven a zároveň k sobě. Jakkoliv mne byl Asa Butterfield v Enderově hře až nesympaticky v tomto kousku mne to mnohonásobně vynahrazuje.

Zlověstné ticho (2007)

Křečovitá pohádka, plná žánrových zlodějin, místy až s úsměvnou atmosférou.

23:59 Krvavé minuty před půlnocí (2005)

Od Winanse třetí kousek, přičemž jsem šel časově sestupnou cestou. Je zde už vidět autorův nesporný talent pro mystiku a tajemno, který se naplno rozvinul v dalších filmech, ovšem zároveň je přítomen poměrně silný odér béčkovosti a v některých momentech i příběhového tápaní.

Neklid (2011)

Před smrtelná romance se sympatickými herci ovšem s příliš vágním směrem. Roztříštěné, zmatečné. Chvílemi jsem měl pocit, že hlavní aktérka se z toho, že to má za pár i raduje.

Katy Perry: Skutečná tvář (2012)

Ano věděl jsem, že nějaká popová diva Katy Perry existuje, ano viděl jsem jakýsi klip kde jezdí na slonovi a krmí lva (nebo naopak ) za neustále do zblbnutí se opakujícího chytlavého refrému připitomělého songu. Měl jsem vždy za to ( nevím proč), že je to britka, nikoliv američanka. To je asi tak vše co jsem před tímto dokumentem (na který jsem samozřejmě narazil čirou náhodou) věděl. Nechce se mně, ale musím přiznat, že dokument mne přinejmenším inspiroval k tomu abych o zpěvačce začal shánět další informace. Jedná se o prototyp amerického snu, dívka z rodiny ortodoxních křesťanů, která do svých "týnejdžerských" let vlastně netuší co je reálný život se všemi svými klady i zápory. Umí však zpívat, je silná i autorsky a má sen. Sen za kterým si dokáže jít navzdory rodičům a výchově, které se jí díky jejich bezmezné víře dostalo. Při samotné cestě na vrchol člověk samozřejmě potřebuje notnou dávku štěstí, kterého se Katy díky vytrvalosti, talentu a po čase i správných lidí dostalo. Samotný život na vrcholu popstárové pyramidy není být lehký, a život mimo podium bez pozlátka, make-upu (na ulici bych se za ní neotočil ), dokáže být i extra krutý. Jistě tak jako vždy, jde o to do jaké míry je dokument autentický a do jaké byli některé záběry dělány pouze pro kameru. Za sebe však mohu říci, že Katy Perry už pro mně nebude uměle vytvořenou zpívající blbkou, ale vcelku sympatickou osobou, která to v životě neměla vždy lehký a svoji cestu na vrchol si musela poctivě vyšlapat.

Storm Warning (2007)

Jednoduchý účelný horor, čerpající ze stokrát čerpaného, nicméně co se napětí týká, fungující. Pán všechnoznámavšechnoumím chtíc zamachrovat před svoji přítelkyni vezme ji na romantickou projížďku člunem spojenou s rybolovem. Nicméně pán všechnoznámavšechnoumím ve své hujerské slepotě dokáže na vodní ploše zabloudit a s člunem se dostat několik mil do vnitrozemí. Počasí na hovno, stmívá se, člun v podstatě na souši. Milá dvojička musí po svých hledat nějaký bezpečný úkryt před nečasem. No a dál klasika, stará farma plná debilních a psychopatických buranů, kteří se kromě pěstovaní konopí baví i sadomasochistickými hrátky s náhodnými pocestnými. Dva retardovaní bratři plus fotřík, který jako mega úchyl má vše na povel. Jo a taky pes labužník. Jakmile jde do tuhého pán všechnoznámavšechnoumím se jako mávnutím kouzelného proutku mění na pána mamplnégatě a veškerou iniciativu musí přebrat partnerka. Nutno říci, že se holka vyzná a vcelku s přehledem by zapadla do rodinné mord party.

Labyrint (2015) (seriál)

Za mne prozatím více než dobré. Poměrně strohé s důrazem (naštěstí) na samotný případ a vyšetřování, bez obvyklé zbytečné omáčky kolem. Užil jsem si každou minutu skvělé až nečeské atmosféry filmu. Jde o to nemít Strach šlápnout do neprozkoumaných vod české mysteriozní krimi. Po skončení seriálu zvedám na plný počet. Po Circusu Bukowski další velmi dobrý počin ČT. Ke zvednutí hodnocení mne přiměl i fakt, že jsem zakusil prvních třicet minut Atentátu, který oproti Labyrintu působil jako třídní besídka žáků čtvrté třídy ZŠ.

Habermannův mlýn (2010)

Pro mne emočně silnější zážitek nežli Lidice. Bohužel.

Ona (2013)

Říká se, že pokrok nelze zastavit. Já si však myslím, že u některých technologií by se pár chytrých hlav mělo dát dohromady a říci stop. Netoužím po světě, kde na ulicích budu potkávat plno pro sebe mumlajících si lidi nevnímajíc své okolí. Netoužím po světe, ze kterého zmizí pohledy do očí, pohlazení po tváří či vlasech. Totální odcizení, totální intimita, kterou si člověk pod vlivem současné blaženosti se svým OS nedokáže uvědomit. Skvostně natočené precedentní drama, o lidské touze nebýt sám a přitom si nevědomky čím dál tím více samotu přivozovat.