Alfred Hitchcock uvádí (1985) (seriál)

Nejlepší díl byl asi ten, jak zpěvák předstírá svou smrt, aby víc vydělával, tam těch intrik a "dvojitých" agentů bylo asi nejvíc :)

Alice ve městech (1974)

První Wendersův film, který měl hlavu a patu. Ne, že bych díky tomuto filmu začal Wenderse nějak uznávat, jen uznám, že přece jen není horší režisér než Fincher :)

Ali G Indahouse - Film (2002)

Tenhle film je lepší než Harry Potter, protože Harry Potter ještě s žádnou holkou nespal a já už se třema :-) LOL Už za tuhle hlášku hodnotím nejvýš, stejně jako za RESTECP atp. Jestli tohle není kult, tak už vážně nic :-)

Alois Nebel (2011)

Animace hezká, po dějové stránce strašně zkratkovité a... ten obsah, co je uveden tady bych z toho filmu nikdy neposkládal. Vůbec jsem nezaregistroval, kdo s kým má co společnýho, kdo, co a proč dělá atd. Navíc část v Praze nemá vůbec žádnou atmosféru, zatímco ty horský aspoň ano... Celkově vizuálně hezké citování jízdného řádu za 2*.

Alphaville (1965)

Po dlouhé době jsem u filmu usnul, ač celkem nerad. I když mě film docela bavil, tak ta francouzština v podobě pomalého monotónního hlasu počítače byla naprosto uspávající, a tak z poslední půlhodiny vím jenom pointu, na kterou se mi zrovna podařilo probudit. Dávám dvě hvězdičky, protože ačkoliv má film všechny prvky, které mám ve filmu rád, něco tady nefungovalo... Na druhou stranu nemůžu dát ani odpad, i když jsem usnul, protože ve filmu bylo mnoho prvků, které mne velice zaujaly: Značky Jih/sever, opačné pohyby hlavou, stálé opakování vět... Edit: Po druhém shlédnutí zvedám na 4*. Ty myšlenky ve filmu obsažený jsou hodně zajímavý a donutí přemýšlet. Paradoxně filmu hodně pomohl dabing, protože není tak strašně únavný jako francouzština... Ať už kapitalistický nebo socialistický režim, když se snaží získat moc nad obyvatelstvem, nedělají tak ze zlého úmyslu. Jsme jedinečný druh a ten je třeba chránit, i proti jeho vůli...

Amélie z Montmartru (2001)

Zatímco první polovina je skvělou směsicí příhod různých lidí, ve druhé půlce se hlavní postava zaplete do svých vlastních nesmyslných her. Ke konci už prostě jen sledujete, co ta tupá kráva zase vymyslí, jenom aby s Ninem nemusela promluvit tváří v tvář. Samozřejmě film obsahuje hodně skvělých myšlenek (např. trpaslík kolem světa, msta nerudnému zelináři), ale neskutečně mi vadilo to, že první kontakt mezi dvěma lidmi je v tomto filmu sex. Nepoznají se, prostě na to hnedka vlítnou, což by sedělo do béčkového amerického hororu, ale do filmu s tímto vyzněním je to jako sólo na elektrickou kytaru na koncertě filharmonie.

Americký sniper (2014) odpad!

Ten film je objektivně taková sračka, že necítím potřebu si ten odpad obhajovat.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Cením si toho, že se někdo rozhodl udělat něco jinak - natočit negativní film o lásce, to chce odvahu a výsledek je více než solidní. Celkový film je ale možná až příliš dlouhý a schází v něm občasné pomrknutí směrem k divákovi s nějakým vtipem nebo nadsázkou - tedy to, co dokázal Tarantino do Pulp Fiction zapracovat geniálně. Verdikt: Stojí za zhlédnutí, ale kult bych z toho nedělal.

Andaluský pes (1929) odpad!

Nevím, co jsem viděl, ale vím, že už to nechci nikdy vidět znovu. Salvátora Dalího mám rád, dokonce jsem byl v jeho galerii v Paříži, ale asi by měl zůstat u obrázku a soch rozteklých hodin, protože nazývat tohle filmem ani není možné. Nemám rád, když se cokoli nebo kdokoli dotýká oční bulvy (vadí mi to dokonce už i v Simpsonových, kteří jsou kreslení), takže nemůžu hodnotit jinak než odpadem...

Animatrix (2003)

Poslední let Osirise, jakožto i Druhá renesance jsou velice zdařilé kousky, které přímo souvisí s původním Matrixem, to ostatní je už jen takové vaření z vody... Horší 4*.