Vlákna (1984) (TV film) odpad!

90%??? Ne, už je 89%, díky Bohu, díky mně. Vydržel jsem přesně 57 minut. Z celého filmu čiší neskonalý amatérismus režijních postupů, celý příběh je břitký, s postavami, o které tu vůbec nejde se neseznámíte tak, jak potřebujete k tomu, abyste je měli aspoň trochu rádi, ale přitom je tam materiálu o nich zbytečně moc. Nejsem hotovej z výbuchu atomovky nad Sheffieldem (mimochodem, takhle hnusný počasí v květnu??), iritovalo mi autoritářské hraní si na bohy. A ten válečný konflikt? Sovětský svaz přesunuje vojska do Iránu, USA na ně hodí atomovku. Proč proboha? Proč mám pocit, že to má svědčit o agresi Sovětů, ale přitom jsou ti špatní zase Američani? A proč někdo házel atomovku na VB, když ta s tím neměla nic společného? Ultimátní sračka.

Na Hromnice o den více (1993)

Je to sice vážně fajn pokoukaná, ale v některých chvílích je to až moc chtěné, zvlášť ten závěr... Co mi ale nejvíc vadí jsou úchylné americké tradice... Dejte tomu evropský remake a přihodím i tu pátou hvězdičku.

Sloní muž (1980)

Neuvěřitelně silný příběh znetvořeného, leč dobrosrdečného muže, při němž budete mít minimálně na krajíčku.

Revizoři (2003)

Kdyby tenhle film natočili Češi, tak by byl Bulcsu bývalý agent STB, který si snaží neoblíbenou prací ospravedlnit svoji minulost, měl by manželku, která by o jeho minulosti nic nevěděla, v metru by ho poznávaly jeho bývalé oběti, které by záměrně nechal projet bez jízdenky, jeho syn by byl feťák, ale Bulcsu by to o tom nevěděl, dokud by ho nepotkal šlehat si v metru, celé by to bylo roztahané, v hlavní ženské roli by dělala odporné ksichty Martha Issová, hudbu by dělal Michal David a pasažéry by pod vlak strkal znuděný šéf pražské mafie se čtyřmi dvojkami na SPZ. Naštěstí to Češi netočili, takže to neměl kdo zprasit, takže příjemné pokoukání.

23 (2007)

Závěr to všechno zpětně tak nějak racionalizoval, že to vlastně vůbec nebylo špatné, čekal jsem větší sračku.

Kajínek (2010) odpad!

Scénář psal asi pavouk na kofeinu, jinak si to nedokážu vysvětlit. Něco tak strašnýho se jen tak nevidí! Zmatený přebíhání z jednoho místa na druhý, epileptický střih, roztřesená kamera, nedomrlé barvy, nevhodná hudba, přehršle špatně zahraných, pro děj naprosto zbytečných postav a to všechno proto, aby byl ospravedlněn nejznámější český vrah. Co mi to připomíná? Mám vám propustit židovského krále? Toho ne, barabáše. Jednoduše mám pocit, že když se tam řešilo Kájinkovo bohatství, tak tenhle film je jen na jeho objednávku. Navíc jsem měl u sledování filmu pocit, že Česko je taková "horší Ukrajina". Ale když tu žiju, tak ten pocit nemám, tak kde je problém? Problém je v tom, že u nás neumíme natočit normální film!

Psycho IV: Začátek (1990) (TV film)

Ne tak dobré jako první dva díly, ale po třetím dílu, který se vůbec nepovedl se Psycho série zase vrátila ke kvalitním snímkům. Semtam je to sice bohužel vzhledem k předchozím dílům nekonzistentní, a proto dávám 3 hvězdičky, ale film mne poměrně bavil.

Ecce homo Homolka (1969)

Dokázal bych si to představit jako dvě samostatné epizody sitcomu ze života české rodiny, ale dělat z toho film? Vždyť to nemá zápletku. Vůbec. Co je na tomhle filmu tak skvělýho nebo legendárního absolutně nepochopím.

Hostel II (2007)

Příjemný horor, dokonce o něco lepší než první díl... Říkejte si co chcete, ale mě se to docela líbilo, správně krvavý, docela šablonovitý, ale nic jsem nečekal, takže fajn :)

Sigur Rós - Heima (2007)

Je to úžasné prolínat krásnou hudbu Sigur Rós s záběry na nádhernou islandskou přírodu... Jediný problém je přelétávání z místa na místo, z koncertu na koncert a přestřihy na rozhovory s členy kapely, což ničí atmosféru, kterou by koncert měl, kdyby byl čistě jenom jako záznam. Ale i tak velice příjemně strávený večer :)