Stahovák (2009) (pořad)

Videa sou sice dost dobrý (většinou), ale moderátorská dvojice je NEUVĚŘITELNĚ trapná. Strašlivě! Když jsem to měl puštěný a přišel ke mně někdo do pokoje, normálně mě bylo trapně za ně. Kdyby tomu přidali trochu na serióznosti, neuškodilo by. A navíc: to že mají ty videa v malým okýnku je docela sobecký k lidem, co mají televizi úhlopříčky pod metr. Když nemám co dělat, klidně si to pustím, ale abych to vyhledával cíleně ... bože jenom to ne!

Pupendo (2003) odpad!

To bylo myšleno vážně? Krabička s DVD Pupendo, kterou jsou jednou dostal na jedné promoakci nejmenované pojišťovny mi dlouho ležela na poličce, jak se mi do filmu nechtělo. Jednoho dne jsem se ale překonal a tím ztratil zbytečně dvě hodiny života. Kdyby tam ten film zůstal ležet, udělal bych líp a už docela chápu, proč ho rozdávali zdarma. Takovou stupiditu jsem totiž dlouho neviděl. Film musí mít děj, pokud to není horor nebo bláznivá komedie, a tohle nebylo ani jedno z toho, a tady děj nebyl. S dějem to tady bylo podobně jako s gay-pornem ve filmu Eurotrip, jak říkal Scott: "Díval jsem se do půlky filmu a holky prostě nepřišly!". Já jsem se díval až do konce a děj taky nepřišel. Hodnocení filmu nemůže zlepšit ani nahá Vilma Cibulková, protože to není žádná krasavica, ani několik vyčpělých gagů, který ještě dávají k filmu jako bonus ve smyčkách. Za celou dobu jsem se zasmál jenom jednou, což je na komedii dost málo a to jen díky hlášce Pavla Lišky: "To je fakt prdel!". Za tu můžu dát 1%, ale jinak jsem si po celý film říkal, že kvůli takovýmhle filmům by měli zavést mínusový hvězdičky.

Kulový blesk (1978)

Nejlepší československý film socialistické éry

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Nemám rád Deppa a nemám rád Burtona. Přesto by to mohlo fungovat, kdyby ... nebyl Karlík tak strašně nesympatický a mentálně zaostalý, scénář se nenávážel lidí inteligentnějších než sám Vonka, a beztak i Depp s Burtonem dohromady. Já osobně bych to dědictví přál raději Telekukovi, který ale nakonec chudák dopadl nejhůř. Za druhé: Nedokážu si představit, aby se nějaký zlatý kupón na exkurzi do čokoládovny dostal na první stránku novin, do televize atd. Tenhle film se snaží o jedno: Morálně napravovat děti, že není správné být rozmazlený (Souhlas), nenažraný (Souhlas, ale neplním), ctižádostivý (Nesouhlas) a chytrý (Naprostý nesouhlas). Když budeme věřit Burtonovým blábolům, můžeme si myslet, že to týpek stylu Karlíka někam dotáhne. Nedotáhne. Tenhle film je absurdní ve všech směrech. Ale za umpalumpy musím pochválit.

Kvaska (2007)

Kvasku mám docela rád. Příběh sice není z nejlepších, ale perfektní soundtrack to všechno vytahuje. Landa se toho ujal fakt dobře. Kdyby tam nebyla hudba Landy, tak se na tenhle film snad ani nepodívám, ale takhle se k němu rád vracím.

Ostrov (2005)

Když jsem na konci slyšel hudbu, která hraje i v traileru na Avatara, uvědomil jsem si, jak je Avatar proti tomuhle skvostu neuvěřitelně ubohej! Tenhle film má všechno, co má pořádný film mít a ještě něco navíc. Herecké výkony jsou velice přesvědčivé, Scarlett Johansson nádherná, vynikající kamera - rychlé "obletové" záběry jsou vážně povedené a efektivní, stejně jako záběry z neotřelých pohledů. Vize roku 2019 je poměrně hodně povedená. Děj je velice kvalitní, jako v málo kterém filmu. Proto musím říct, že tohle je jeden z nejlepších filmů vůbec!

Vesnice (2004)

Vůbec nechápu poměrně negativní hodnocení tohoto filmu, protože Shyamalan natočil prakticky geniální film, který má ohromnou atmosféru, což mají téměř všechny jeho filmy. Zatímco u první půle filmu jsem se docela nudil, druhá půle je jedno z nejděsivějšího, co kdy bylo natočeno. Když jsem viděl poprvé, měl jsem docela strach. Nevím jestli tohle ještě jde překonat, protože si Shya nasadil laťku tak vysoko, že aby ji přeskočil, bude to asi chtít pogo. Protože zatím se mu nedaří.

Spalovač mrtvol (1968)

Herzovi se podařilo perfektně vystihnout atmosféru, která je i v Fuksově knize. Perfektní práce s kamerou, takovou jsem snad ještě neviděl. Úžasnej zážitek.

Protektor (2009) odpad!

Ze všech stran se na mě valily názory, jak je protektor neuvěřitelně kvalitní film, jak vytahuje současnou kvalitu českých filmů atd. Ne nevytahuje, jen český film stahuje do ještě hlubší propasti. Myslím, že filmů, co skuhrají na téma "Jak bylo dřív zle" už tady bylo nezpočet, ať už z první, druhé světové nebo z totality. Nepříjmná úderná hudba mučí diváka jako sbíječka za oknem. V tomhle filmu jsem postrádal dramatičnost - neměl jsem vlastně důvod k tomu, abych film viděl do konce, protože mě nijak nenapínal. Jediné co si z filmu pamatuji, je neuvěřitelná naivita a sobeckost Jany Plodkové, která nevím, zda byla cílená, nebo jestli jenom špatně napsaný scénář. Ani jindy skvělý Budař nedokázal tenhle "pseudofilm" vytáhnout. Možná bych dal jednu hvězdičku, ale když vidím ty vesměs pozitivní hodnocení, tak je musím nějak, alespoň trochu, zkorigovat.