Narko (2004)

Asi takhle by vypadal Amélie z Montmartru, kdyby dávala smysl... Aneb mnohem lepší a mnohem méně slavný francouzský film plný výstředních postav a dějových koláží. Jistěže v komediální rovině to funguje mnohem lépe než v té vážné, ale když vám v závěru hraje La Ritournelle do Telliera, nelze jít pod plný počet....

Stalo se (2008)

Vůbec to nebylo tak špatný, jak by podle místního hodnocení vypadalo. Skvělá atmosféra, dost dobrejch nápadů na krvavý scény atd. Přesný rukopis Shyy, dost dobře přirovnatelné ke Znamení. Jediné, co se dá vytknout je pointa. Pointa tohoto filmu je prostě moc ekologická, přesně jak to nemám rád. To, že lidé jsou pro tuto planetu hrozbou, je strašný ekologický blábol. Bez lidí by tahle planeta byla jen bezvýznamný kus šutru uprostřed vesmíru, a proto nemám filmy přehnaně moralizující o ekologii rád. I tak mi to ale nezkazí dojem z perfektního katastrofáku.

Za sklem (2010) (amatérský film) odpad!

Mě se Šarounovy filmy nikdy nelíbily, a tenhle jenom potvrzuje jeho trend... Pointa je předvídatelná od prvního záběru, kdy se objeví žena, zpracování po řemeslné stránce je rádobyskvělé, ale pro ty, kdo si užívají propracované kompozice a dlouhé záběry ve filmech Tarra nebo Kaurismäkiho, působí střih na každý zbytečný detail jako pěst na oko. Pokud se s tímto dostal na filmovou školu, děsí mě, jak špatný musely být ty ostatní filmy... :(

Nedotknutelní (2011)

Jo, bylo to dobře natočený, zábavný, vtipný atd., líbilo se mi to, patří to do TOP300, patří to do TOP100, ale ne do TOP20. Nikoli osmé místo, ale tak 80. by tomuto filmu slušelo. Ale i tak nemůžu dát míň než pět hvězdiček :)

3 (2010)

Umně podaná kritika soudobé sexuální morálky a absence partnerské věrnosti s vyhnáním do absurdit. Pěkné koláže obrazů, dobrá hudba, slušně zahrané... Akorát na Sophii Rois se prostě nedá dívat!

Titanic II (2010)

Asi tu budu za barbara, nebo tak, ale bavilo mě to víc než Cameronův Titanic, zvlášť díky tomu, že délka je poloviční, film je čistě katastrofický a neprudí nudnou romantickou linkou (no teda jen trošičku), efekty jsou sice strašné, ale vzhledem k rozpočtu to dopadlo ještě dobře, herecké výkony nejsou tak špatné, jak se tu píše, myslím, že taková Angelina by to zahrála hůř. Jo, jasně, byly tam nějaký chyby v logice (teda celkem výrazný), ale za to strhávám tu jednu hvězdičku. Podle mě slušně natočená žánrovka, kterou sráží dolů přiživování se na značce Titanic a hrdé se hlášení ke značce Asylum. Adekvátní hodnocení by bylo někde kolem 50-60 %, vždyť ve srovnání třeba s Bastardy II, kteří mají 33 % to byl mnohem inteligentnější a lépe zvládnutý film. (A teď očekávám do pošty rozezlené filmové znalce, co že jsem si to dovolil, nepohanit film, který tu má 7 %). U mě za hezkých 60 %.

Dohráno (2001) (pořad)

Tradice nedělního večera :)

Alice ve městech (1974)

První Wendersův film, který měl hlavu a patu. Ne, že bych díky tomuto filmu začal Wenderse nějak uznávat, jen uznám, že přece jen není horší režisér než Fincher :)

Dalších deset minut (2002)

Hodnotit tento film jako celek nemá moc smysl, protože jako celek tento film nedrží, a protože rozeberu každý segment samostatně a výsledné hodnocení potom bude průměrem z udělených jednotlivým povídkám: Psi nemají peklo - Aki Kaurismäki - Typický Akiho rukopis je poznat i v tomto kratším dílku. Je obdivuhodné, že i desetiminutové filmové povídky se nebojí vložit jeho typickou pětiminutovou hudební vložku, jen mi tak trochu scházela pointa, na tu už asi nezbyl prostor. 3* Čára života - Victor Erice - Tohoto režiséra neznám, tak nemůžu srovnávat s jeho tvorbou, ale vůbec jsem nepochopil, o čem že to má jako být. Odpad! O tisíc let starší - Werner Herzog - Ani s Herzogovou tvorbou jsem se zatím nijak neseznámil, ale narozdíl od povídky španělského režiséra, měla tato poselství. A to o tom, že moderní civilizace nemusí být pro každého přínosem. Ke konci je už ale poněkud zdlouhavá. 3* Noční karavan - Jim Jarmusch - Další naprosto zbytečná povídka, zcela nicneříkající a nudná. Odpad! 12 mil do Trony - Wim Wenders - Kdo by to byl řekl, že ten režisér, kvůli kterému jsem v úvodních titulcích vzdychl "ne, on ne", natočí nejlepší povídku z celého filmu? Obrovské překvapení, úžasná kamera, dobrá zápletka. Ten příliš střídmý a optimistický konec tomu sice trochu ubírá, ale i tak je to za 5*. Tahali nás za nos - Spike Lee - Kdysi jsem četl přirovnání, že něco někoho zajímá jako vývoj inflace v Uzbekistánu. Můžu říct, že vývoj inflace v Uzbekistánu mě zajímá osobně mnohem víc, než pošahaná procedura deset let starých prezidentských voleb v USA, kde je navíc retardovanej ekolog Gore prezentovanej jako ten, kdo byl poškozen atd. Tuhle povídku jsem asi po třech minutách přetočil. Nejhorší věc v tomhle filmu vůbec. ODPAD! 100 pohřbených květin - Chen Kaige - Příjemné překvapení na závěr. Teskný příběh člověka, který kvůli socialistickému budování v Pekingu přišel o svůj domov, o svůj svět. Lepší povídku na závěr asi vybrat nešlo. 5*. Průměr: 2,29*

Yes Man (2008) odpad!

Komedie? Tak proč jsem se ani jednou nezasmál? Zápletka by možná nebyla až tak špatná, kdyby nebyla podaná tak stereotypně, předvídatelně a naivně. Dal bych jednu hvězdičku za soundtrack, protože kapela Manchausen by proxy vůbec nebyla špatná, ale protože podle scénáře být špatná měla, tu hvězdičku nedám. Chci tenhle film vidět znovu? NE! Jubilejní stý udělený odpad!