Riziko (2000)

Po shlédnutí tohoto filmu si asi nikdy nekoupím žádné akcie :-). Jinak velmi zábavná podívaná do zákulisí makléřské společnosti.

Rocky Horror Picture Show (1975)

Beru zpět vše, co jsem zde dříve napsal, po druhém shlédnutí filmu jsem se dostal zcela do jeho moci!

Barry Lyndon (1975)

Tento snímek je pravda poněkud dlouhý, ale přesto jsem se zájmem sledoval Barryho osudy celé ty tři hodinky. Kubrick natočil rozhodně zajímavý historický film o životní cestě jednoho irského chlapce do vyšších společenských kruhů. Mile mě překvapilo, že si Kubrick neodpustil několik nečekaných výjevů (rozhovor dvou homosexuálů, zvracení při souboji...), které v té době jistě musely spoustu lidí popudit :-). Nejsem zrovna příznivce vážné hudby, ale hudba v tomto filmu se dokonale doplňovala s dějem a můj dobrý dojem z filmu jen umocnila.

Vítězové a poražení (1999)

Jako několik hodnotitelů okolo, tak ani mně americký (ani jiný) fotbal nikdy nezajímal, ale tenhle film jsem si vychutnal. Záběry ze zápasů mi chvílemi připomínaly videoklip, tím rychlým střihem a zobrazováním různých detailů dokázal Stone navodit výbornou atmosféru. Potem a krví zbrocená masa masa dunící trávníkem a za tím vším několik penězi posedlých vyčuránků... Výborný a strhující film, jemuž bych dal i 5,5 kvůli té nečekané scéně s okem ;-)