Noční hlídka (2004)

Přeplácaný pokus o odpověď na hollywoodské spektákly. Pár zajímavých nápadů tu je, ale působilo to na mě jako dort od pejska a kočičky. Méně by zde bylo možná více.

Wimbledon (2004)

Svižně a vtipně natočená hromada klišé.

Raz, dva, tři (1961)

Bláznivá komedie plná vtipných dialogů a narážek. Na můj vkus bohužel příliš bláznivá a příliš ukřičená.

Interstate 60 (2002)

Nechal jsem se nalákat vaším skvělým hodnocením, ale měl jsem z filmu poněkud rozporuplné pocity. Obsahuje spoustu skvělých a vypointovaných vtipných scén s myšlenkou, dává to smysl, ale je to celé zabalené do strašně kýčovitého obalu, že jsem měl občas pocit, že se dívám na Beverly Hills.

Gaslight (1940)

V dnešní době již poněkud úsměvná, přesto však dobře koukatelná britská adaptace Plynových lamp.

Fahrenheit 9/11 (2004)

Nesmírně zábavná a vtipná učebnicová ukázka citového vydírání, manipulace s fakty a divákem. Z celého filmu přímo čiší Mooreova nenávist k Bushovi, bohužel v takové míře, že jsem ke konci filmu již pochyboval o věrohodnosti úplně všeho. Jako zábavný film *****, jako dokument * s odřenejma ušima. Takže ve výsledku horší ****.

Pee-Weeho velké dobrodružství (1985)

Naprosto ujetý a blbý film, který je ujetý a blbý takovým kouzelným způsobem, že jsem se celou opravdu bavil. Scénka, kdy Pee-Wee v telefonní budce dokazuje volané osobě, že je opravdu v Texasu, je skutečně geniální. DADEL>>Díky za překlad!

Šedá zóna (2001)

Film o lidech v nelidských podmínkách snažících se zachovat si lidství i přes nelidskosti které musejí dělat.

Schindlerův seznam (1993)

Filmu není v podstatě co vytknout, jen mě trochu rozčilovalo, že postavy spolu mluví anglicky, ale vojáci řvou na židy německy, to samé s polštinou. Kdyby natočil film jen v polštině a němčině, bylo by to mnohem autentičtější, ale chápu, že zmlsané americké publikum by asi na takový film moc nechodilo...