Geniální přítelkyně (2018) (seriál)

Slušná, precizní adaptace, jíž porozumí i lidé, kteří knižní předlohu nečetli. Skvělá hudba a skvělé obsazení (lidé, co dělali casting, mi nejspíš vidí do hlavy, protože všichni herci vypadají přesně tak, jak jsem si ty postavy při čtení představovala).

Jarmark marnosti (2018) (seriál)

Zatím asi nejlíp obsazená adaptace Vanity Fair, co jsem viděla - nejlepší Becky Sharp ze všech. Jinak je to pěkné, ale ničím výjimečné.

Jesus Christ Superstar Live (2018) (divadelní záznam)

Bohužel. Tohle se nevyvarovalo nešvarů předchozích scénických uvedení, ale nepřineslo to ani nic moc nového. John Legend navzdory svým pěveckým kvalitám na roli Ježíše nestačí, přezpívá ho kdokoli ze zbytku obsazení (dokonce i Alice Cooper, který byl nakonec příjemným překvapením). Naštěstí Jidáše vybrali výborně, ten celý dojem trochu zachránil, ale já se radši zase vrátím ke svým oblíbeným verzím z minulosti.

Kouzelník Žito (2018) (TV film)

Bylo to o chlup lepší než svého času První rytíř, a o hodně lepší, než by místní hodnocení mohlo naznačovat. Kdyby se z toho vyndaly ty přitroublý písničky, klidně bych dala ještě o hvězdu víc. Jinak: mladí herci by byli o něco lepší, kdyby jim někdo napsal přirozeněji znějící dialogy, čerti by byli lepší, kdyby se tolik nepitvořili (Liška hraje už asi postopadesáté stejnou roli), za Kříže zas hrála spíš jeho paruka. Ale příběh vysloveně debilní nebyl, z výpravy a triků nebolely oči, takže nechápu, proč místní kritická klika zase plive žluč.

Krásný kluk (2018)

Jako videoklip ke spoustě parádních písniček asi dobrý. Herecké výkony taky prvotřídní. Jinak ale trochu zbytečný film, který nic moc nového neřekne, jen zcela nepokrytě žadoní o nějaké to ocenění.

Má večeře s Hervém (2018) (TV film)

Jako dobrý a tak, ale použít jako finální píseň Bittersweet Symphony by už mělo bejt zakázaný.

Mrakodrap (2018)

Ten film je tak špatnej, až je skvělej.

Ostré předměty (2018) (seriál)

Suverénně a řemeslně skvěle natočené a zahrané, ale pokud jste jako já četli knihu, nedá vám to absolutně nic (především vám to ani nebude připadat napínavé).

První člověk (2018)

Technicky vyňunaný, skvěle zahraný (až na přízvuk Claire Foy, která v sobě prostě Angličanku nezapře, ani když se hodně snaží), ale celou dobu jsem si říkala: ach jo, takovýchhle vesmírných NASA filmů říznutých "osobním" příběhem hrdiny jsem už viděla... ale pak přišla sekvence přistání na Měsíci a já se klepala jako ratlík. Pátá hvězda je za melodii The Landing (díky, Justine).

Psychiatr (2018) (seriál)

Klišé na klišé na dalších klišé na podloží špatného CGI, špatné kamery a zoufale neobjevného příběhu. Herci skvělí, ale ani oni tuhle neoriginální rádobydobovou jakožedetektivku nezachrání (Daniel Brühl je sice můj miláček, ale ani plnovous, ani angličtina mu nesluší).