Arrested Development (2003) (seriál)

První tři série super, politicky nekorektní humor par excellance, ale styl čtvrté série mě už moc nenadchl a celý dojem stáhl hodně dolů.

A Streetcar Named Desire (2014) (divadelní záznam)

Je to strašně dlouhý a strašně uřvaný. Ale v dobrým!

Atlas mraků (2012)

Knižní předlohu miluju a stále trvám na tom, že ji nic nemůže vystihnout, natož překonat. Ale se snahou na několik hodin na svoji nejoblíbenější knihu zapomenout a soustředit se na film jako film jsem šla do kina, takže i když mně to jako adaptace zklamalo, jako film je to fajn.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Hodně fajn soundtrack a slušná stylizace, ale jinak asi nejsem cílová skupina, protože "strong female character" si fakt představuju jinak než jako mokrej sen nevybouřených nerdů. Navíc jsem za celou dobu nepochopila, o co teda šlo, a vlastně mě děj zajímal tak málo, že jsem se o to ani nesnažila.

Ať vejde ten pravý (2010)

Není to špatné... jen je to úplně stejné. Všechno jak přes kopírák, s několika zbytečnými dovysvětleními pro méně chápavé americké publikum. Čili atmosféra dobrá, herci dobří, ale kdo viděl originál, bude se u americké verze lehce nudit...

Avatar: The Way of Water (2022)

To muselo dát takový práce... přitom taková blbost, co? Cameron zkrátka rád potápí věci. Bohužel k té potápějící se lodi i zrecykloval hudbu z Titanicu. A jestli se na to budu dívat ještě někdy (unlikely, ale kdo ví), zahraju si drinking game na slovo FAMILY.

Babylon (2022)

Well THAT was stupid.

Balada o smutné trumpetě (2010)

Garantuju vám, že větší fantasmagorii jste ještě neviděli. Moje fobie z klaunů právě dostala opodstatnění. Chápu místní čtyř- a pětihvězdičková hodnocení, leč já jsem tak upřímně znechucena, že víc než jedna hvězda za snahu to ode mě nebude.

Bez hranic (2013) (seriál)

Zezačátku nedůvěra, ale druhou polovinu první série a celou sérii druhou nakonec dávám skoro na jeden zátah. Ale: chápu, že seriál je primárně určený do evropských televizí (v dabingu) a ne zrovna nejbystřejším Američanům, ale jakožto jazykového profesionála mě neustále dostává, že všichni (VŠICHNI!!!) po celé Evropě (tj. Němci mezi sebou, Francouzi mezi sebou, Češi mezi sebou...) se baví anglicky, maximálně s příslušným přízvukem. HAHAHAHA!