Predátor (1987)

Dnes uz klasika kde v akcnim scifi thrileru nam Arnold dokazuje ako dokaze likvidovat nepriatelov pozemskych i nadpozemskych. Napriek tomu, ze hercom je slabym ide o riadnu rezbu kde nejake zbytocne slova nemaju miesto a Arni nechava hovorit za seba radsej zbrane.

Columbo (1971) (seriál)

Za tie roky je tento serial uz klasika, kedze uz sa natacal v rozmedzi 35 rokov (1968-2003) a sledovanost u neho neklesa i po 41 rokoch. To je hodne dobry vysledok, ktrorym sa moc serialov nemoze pochvalit. Peter Falk jednoznacne dominuje v kazdej epizode a bez neho by serial nebol tym oblubenym serialom, vecne neupraveny, chytry so spustou otazkok v kapse. Jeden z najlepsich detektivnych serialov 85% (ever)

Podzimní cesta (2005)

Peter Falk je vyborny v role otca a pravdu povediac to tam i cele konci, kedze ostatny sa iba vezu a nicim vynimocnim nas nenadchynaju. Film ako taky nie je zly, ma tam pointu ked si nakoniec vsetko vyrozpravaju s manzelkou, ale nieco mi tam stale chyba. Takto to stoji a pada na hlavu rodiny, takze iba priemerne hodnotenie.

Donnie Darko (2001)

Zdarilo natocene s velmi silnym emocionalnim zazitkom. Vela komentatorov to zrovnava z Davidom Lynchom, ja si naopak myslim, ze s nim to nema moc spolocneho az na par nevysvetlitelnych suslednosti. Treba na tento pocin nahliadnut bez predsudkov a zaujatosti. Nic a nikoho nekopiruje a tym sa stava jedinecnim i napriek nevysvetlitelnym udalostiam kde autori jednoznacne nechavaju divaka tapat a potom na zaver ho nechaju napospas sebe samemu. Every man dies alone. (Kazdy clovek zomiera sam). Tym otvorenym koncom nechava reziser divakom ukoncit si tento pribeh po svojom a dari sa to velmi zdarne comu nasvedcuju i rozporuplne hodnotenia tu na csfd. Iba by som podotkol, ze ak by nahodou spadol motor lietadla na americky domcek, tak ho zosrotuje komplet, kedze konstrukcne tieto domy su prevazne robene z dreva. Co to o tom viem, kedze som sa podielal na ich vyrobe a stavani v USA. Ak by to teda bolo aspon trosku podla reality tak ten dom by tam urcite nestal a pravdepodobne by zahynuli vsetci vo vnutri a pravdepodobne by to zosrotovalo i dalsie domy naokolo. Ked to celem podtrhnem a scitam neni to plny pocet za nedotiahnutie do konca, kazdopadne davam 80% za nadpriemerny snimok. Nazabudni = 28 dni, 6 hodin, 42 minut a 12 sekund do konca..............................

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Pohoda srsi z tohto romantickeho filmu a dovolim si tvrdit, ze to nikoho neurazi. Pesnicky v style osemdesiatych rokov a prijemne si clovek pri tom odpocinie. Hugh a Drew sa proste k sebe hodili a bolo to citit takmer z kazdej sceny. Doporucujem na spestrenie vecera po narocnom dne ked clovek chce vypnut a nemusi moct premyslat.

Zkažená mládež (2007)

Vsimol som si, ze tu hodne spolukomentatorov hodnoti snimok Klass s filmom Zlo. Pribehy maju spolocne mnohe no hlavne sikanu na skole a i mimo nej. Akokolvek to zrovnavam tak mi proste Klass vychadza jednoznacne lepsie nez Zlo. Sikanu som si zazil na vlastnom tele a naprosto si viem predstavit cim prechadzali tyto spoluziaci. Dalsia vec, ktora zavazila bola ta, ze pribeh Klass je natoceny podla skutocnej udalosti a Zlo je iba fikcia. Rezultat teda je Zlo 80% a Klass 85%. Naprosto strhujuca a bravurne zvladnuta filmarcina.

Darwinovy ceny (2006)

Vyborne som sa bavil pri sledovani tohto snimku, ktory mozem iba doporucit. Myslim, ze je velmi podhodnotena tato ex-komedia ostatnymi spolukomentatormi. Rozhodne mu nechyba originalita, ktora sa tazko nasava vdaka tomu ciernemu humoru, ktoreho je dostatok. Jednoznacne zaujimavy pocin, ktrory neoslovi kazdeho.

Chlapci ze sousedství (1991)

Naturalisticky filmovane a ked si clovek predstavi, ze tento film bol natoceny na zaklade skutocnych udalosti, tak zakonite mu musi naskakovat husia koza. Malo to stavu a clovek sa vobec nenudil pocas tohto snimku. Nebolo to na plny pocet, ale vrelo doporucujem tento surovy pribeh z prostredia afroamerickej spolocnosti a jejich nepisanych zakonoch.

Zlo mezi námi (2003)

Neodopieratelne je toto silny pribeh, no dalo sa ist este dalej. Kedze to bolo natocene podla romanu chcelo to povestny este jeden krocik ku dokonalosti Kazdopadne tvorcovia odviedli poctivy kus prace a my mame moznost zhliadnut opat jeden ludsky film a nezlomnej vole. Vsimol som si, ze tu hodne spolukomentatorov hodnoti snimok Klass so snimkom Zlo. Pribehy maju spolocne mnohe no hlavne sikanu na skole a i mimo nej. Akokolvek to zrovnavam tak mi proste Klass vychadza o nieco lepsie nez Zlo. Sikanu som si zazil na vlastnom tele a naprosto si viem predstavit cim prechadzali tyto spoluziaci. Dalsia vec, ktora zavazila bola ta, ze pribeh Klass je natoceny podla skutocnej udalosti a Zlo je iba fikcia. Rezultat teda je Zlo 80% a Klass 85%.

Oprávněné vraždy (2008)

Mohlo to byt daleko lepsie, ale potencial tychto dvoch majstrov hereckeho umenia Denira a Pacina zostal nevyuzity. Je to velka skoda pretoze takto je to ibe priemerny kriminalny film, ktory nam naozaj neprinasa nic prevratneho a snazi sa nahnat ludi do kin na zname mena. Standartny krimi film bez vaznejsej zapletky a ak by neboli ucinkovali tyto herci, urcite by sa prepadol tento pocin do zabudnutia. V medziach priemeru ho drzia na pol plynu hrajuci herci. 55%