Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Dobrodružný
  • Pohádka

Recenze (247)

plakát

Případy 1. oddělení (2014) (seriál) 

Dobrý seriál s přesvědčivými hereckými výkony.  Někdy mne tam zarážely projevy určité neprofesionality, hlavně tykání a familerní chování k vyslýchaným a svědkům, ale nedovedu posoudit, možná to tak opravdu někde minimálně v 90. letech chodilo...

plakát

Kapitán Exner (2017) (seriál) 

Celkem vydařený seriál, hlavně samotný Exner a jeho dva spolupracovníci jsou ztvárněni velmi dobře. Zpočátku mne nepříjemně překvapilo přesazení seriálu do přítomnosti, ale chápu, že vytváření dobových reálií by natáčení velmi prodražilo a příběhy jsou upraveny citlivě, takže si zachovávají jak atmosféru, tak většinou i samotnou zápletku. Určitě bych se ráda podívala i na adaptaci zbývajících Erbenových knih v tomto obsazení.

plakát

The Split (2018) (seriál) 

Velmi pěkný seriál s řadou skvělých britských herců. Dobře namíchané případy advokátní kanceláře s osudy samotných advokátů a jejich blízkých. Zajímavá analýza toho, že když je někdo špičkový rozvodový právník, ještě to nemusí znamenat, že se stejně dobře umí poprat i s vlastním rozvodem. Líbila se mi atmosféra vzájemné soudržnosti v rodině hlavních hrdinek.

plakát

Jít krást koně (2019) 

Skvělý film podle skvělé knihy. Podařilo se výborně převést na plátno zvláštní atmosféru a náladu tohoto románu, která mne nadchla už při četbě. Výborně vystižené dobové reálie včetně detailů každodenního života, přesvědčivé herecké výkony. Nemám co vytknout.

plakát

Joséphine ou la comédie des ambitions (1979) (seriál) 

Výpravný seriál podrobně líčící Josefíniny osudy od revoluce až do její smrti v roce 1814. Velmi dobře zvolení herci, seriál se drží dosti věrně historické reality, snad až na samotný závěr, který působí dojmem, jako by Josefína zemřela spíše v důsledku jakési apatie a melancholie, přičemž ve skutečnosti právě její neúnavná snaha zajistit budoucnost své rodiny po Napoleonově abdikaci vedla k jejímu náhlému onemocnění a předčasné smrti. Také Hortenzie mi zde připadala až příliš chladně pragmatická. Ostatní postavy jsou velmi dobře vystiženy, především Talleyrand, Barras a společensko-politická situace za Direktoria. V kontrastu s podrobně líčeným obdobím revoluce a konzulátu jsou události posledního dílu možná až příliš uspěchány. Celkově se ale jedná o velmi zdařilý historický seriál, který i po letech rozhodně stojí za vidění.

plakát

Přání k narozeninám (2022) 

Oddechová situační komedie, u které jsem se pobavila a která nebyla trapná ani vulgární. Film měl spád, situace byla sympaticky zamotaná, pouze ke konci příběh trochu ztrácí tempo, jako by tvůrcům došel dech a jen už hledali, jak to ukončit. Nečekala jsem nic moc a byla jsem příjemně překvapena.

plakát

Tajemství staré bambitky 2 (2022) 

Už ani první díl nepatřil k mým nejoblíbenějším pohádkám, ale tento byl ještě o kus slabší, ani písničky už tu nebyly moc povedené. Nejlepší byl určitě Ondřej Vetchý, který na svůj věk vypadá opravdu dobře a působil nejpřesvědčivěji. Naopak Tomáš Klus hrát opravdu neumí, je neskutečně toporný. Film celou dobu těží z popularity první části, motiv "rádců" se prakticky opakuje, politické narážky působí trapně. Příběh je velmi prostinký, ale možná menší děti má šanci zaujmout...

plakát

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film) 

Velmi pěkný film, sympatičtí herci a opět trochu jiné zpracování motivu Krakonoše. Příjemná pohádka bez pitvoření a přehrávání.

plakát

Marriage (2022) (seriál) 

Hodně zvláštní seriál. Žádné velké dějové zvraty nebo dramatické zápletky, v podstatě banální každodenní události, některé scény působí trochu jako "skrytá kamera", jak jsou statické, všední, nedějové... Přesto oba výborní herci v hlavních rolích dodávají tomu příběhu jakési vnitřní napětí, které působí, že jsem se opravdu nenudila a vlastně jsem si tu nedějovost vychutnávala.

plakát

Vánoční příběh (2022) 

Příjemná vánoční oddychovka bez trapasů a s dobrým hereckým obsazením. Nenudila jsem se, občas se i zasmála (nejvtipnější je politikův rozhovor v rozhlase a jeho následky), nebylo to vulgární ani nevkusné, spíš taková idylka, kde všechno dobře dopadne, každý najde lásku, taková ne moc realistická pohádka, ale ve vánočním filmu konec konců proč ne. Dovedu si představit, že bych se na film po čase ve vánoční době ráda podívala znovu.

Ovládací panel