Redakce (2004) (seriál)

Nejlepší seriál co naše milá planeta Nova vysíla (pokud ty ostatní lze nazvat seriály). A teď to nemyslim jako nejlepší ze všech těch hrozných seriálů, ale tak že Redakci sem sledoval a musim říct že se mi líbila. Ale na 5 hvězd to určitě není, občas tam samozřejmě byly díly který byly nic moc a scenář některých z nich byl imho hloupý (viz. třeba díl s černochem a neonacistama). Ale celkově se jedná o zajímavou podívanou.

Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec (2006)

Proč plnej počet.? Protože je to parodie na ameriku jako kráva a kdo si toho nevšim nebo to neví je buď zabedňenej nebo úplně slepej. Naznačí už to že v tom hraje Sacha Baron Cohen kterej nesnáší ameriku a sám jí paroduje o 106. Ta scéna s jídlem kde je na stole pizza, KFC, kuřecí křidélka, cola. Jméno dítěte Texas Ranger, "A co ste dali světu kromě cereálií, George Bushe a posilovače stehen..?" - "Čínskou kuchyni, jo čínskou kuchyni." Parodie na americký burany, tupou modlící se rodinku a celkovej způsob amerikýho života. Nutno vidět s dabingem, Petr Rychlý je naprosto dokonalý.

Tohle je Sparta! (2008)

Suverénně? Ja sem u toho chcal smíchy! :D Asi sem zlblej dnešním světem a médii ale já jsem se u toho vážně tlemil a válel smíchy po stolem. Parodie prostě žeru. "A pokud to byl vjetnamec, vrazili ho rovnou Bredovi a Angelině" :D

Hvězdná brána (1994)

Kdyby tak Roland Emmerich věděl co tímto filmem způsobí. Jaká mánie a kolik seriálů z toho vznikne. Narozdíl od seriálu je tenhle film více temnej a jakoby hororovej. James Spader a jeho původní Daniel Jackson je skvělej a úplně nemotornej a vedle vojáků vypadá komicky, bez něj by se ale nikam nedostali. . Kurt Russell jako pluk. Jack O'Neil je úplně jinej a hlavně vojenskej narozdíl od O'neilla s dvěma L v seriálu. Kdo ovšem naprosto exceluje a podává nepředstavitelné výkony je Jaye Davidson. Jeho Ra je symbol naprostého temna a zla v té nejtemnější podobě, respekt a strach z něj z plátna přímo sršel. Naprosto dokonalé. Zřejmě nejlepší Emmerichův film, který započal tak nevinně nalezením neznámého kruhu v písku v Gíze a skončil naprosto vlastním světem po boku StarTreku, BSG a dalších sci-fi kultů. Vlastně neskončil, stále pokračuje...

Fakulta (1998)

Naprosto nabušený béčko s áčkovými hvězdami. Skvěle zahraný, Salma Hayek je jako učitelka k nakousnutí a Josh Hartnett je se 70' GTO vážné frajer. A mimozemskej alien je úplnej nářez. Pokud béčko tak tohle.

Torque: Ohnivá kola (2004)

Vážňe solidní podívaná. Ty ''herecké výkony'' vážně stály za to. To jak se tam všichni pořád snažili tvářit tvrdě a křivili tu držku mi nehorázně lezlo krkem už od začátku. A ten hlavní hrdina vypadal jako kdyby někde učil děti na základce, úplnej maminčin mazánek. Přiznám se že sem ten skvost nedokoukal do konce, to sem nedokázal.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Film na který se kouknete a za 5 minut o něm nevíte. Děj samozřejmě klasický, o žádný zázrak se nejedná s typickým happy-endem. Ústřední dvojka matka - syn (nevlastní) průměr, nějak zásadně neosloví, Keanu Reeves ale naopak zahrál jako vždy perfektně, jeho mimozemšťana sem mu naprosto věřil. Nesympatická mi byla paní ministrině kdy na začátku padne z jejích úst asi 10x 'Spojených států amerických', prostě klasika. Armáda předvede nové moderní hračičky. Líbil se mi mimozemský obranný robůtek i ten vše-požírající hmyz, scénka kdy mimozemšťan vyluští matematickou rovnici byla skvělá. Prostě takovej pohodovej film na večer. 3,5*

Přátelé (1994) (seriál)

Netřeba komentovat. Každej díl jsem viděl snad 30x a u posledního dvojdílu sem málem brečel. Strašně bych si přál mít takový vztah jako zdejší šestice.

Dawsonův svět (1998) (seriál) odpad!

Skutečně ryzí Odpad s velkým O. Stáhnul jsem si nedávno na ukázku pár dílu a to co sem u toho zažíval bylo nepopsatelné. Banda 16-letých US teenagerů (rozuměj 25-letých lidí) kteří chodí na střední a filozofují o životě že by jim i Platón mohl závidět. Za těch X let nemohou pořád vyřešit kdo s kým teda bude chodit. Nejhorší byl ten díl kde jeden fracek filozofoval o sexu a přirovnával ho k různým uměleckým dílům jako sou sochy, obrazy a tak dále. To byla čistá muka...

Na doživotí (2007) (seriál)

Naprosto jsem tomu propadl. Charlie Crews je takovej frajer že většího není. 50 miliónů dolarů a pořád dělá poldu, a lepšího než všichni ostatní. A k tomu pěstuje pomeranče! Scénky kdy nerozumí moderním zařízením jako je např. automatický kohoutek na toaletě nebo přenos fotografií mezi mobilními telefony jsou opravdu dokonalý. Damian Lewis opět exceluje v dalším seriálu, po Bratrstvu neohrožených úplně jiný soudek.