Beyoncé: I Am... Yours (2009) (koncert)

Tenhle koncert vidět je úplná lahůdka. Už při první písničce Hello mi běhal mráz po zádech. Beyonce je úžasná zpěvačka a ta atmosféra v "malém divadle" byla nepopsatelná. Kouzelná byl i retrospektivní pohled zpět na Destiny´s Child ... a protože to bylo ve Vegas, dočkali se diváci i swingu a la Ella. Perfektní vystoupení pro menší počet diváků než běžné sportovní haly, kde se koncerty dělají. Nádhera.

Strach má velké oči (1980) (TV film)

Tuhle pohádku miluju - kvůli skvělé Ivě Janžurové, jejíž komika v té době dosahovala vrcholu. Opravdová lahůdková pohádka z archivu ČT, na níž se pokaždé s chutí podívám. Úžasná je i improvizace paní Janžurové s Rudolfem Hrušínským ve scéně, kdy jí málem z ruky vyletí nůž mířící na Bujona a ten se lekne a spousta dalších komických situací. Autoři si také krásně pohráli s naším rodným jazykem - ("Lesněnka" a ... "zalez něnku jsem tě povazovala...") inu, nyní již televizní klasika.

Loď duchů (2002)

Ačkoliv horor není mé nejoblíbenější filmové téma, film jsem viděl a musím říci, že zase není tak špatný, jak zde mnozí píší. Přeseknutí všech pasažérů ocelovým lankem se jen tak nevidí, akorát nesmysl byl, že po rozpůlení se někteří ještě smáli, hýbali, tančili, aniž by vykrváceli, což je nesmysl, že ... Trošku mi to připomínalo řežbu v Kostce. Ale celkově má film dobrou atmosféru a i přes mírné nedostatky lze hodnotit jako průměr.

Akce Bororo (1972)

Jako dítě jsem na film koukal pootevřenými dveřmi na černobílé televizi, rodiče mi to nedovolili a dodnes si pamatuji hudbu z filmu, Orianu a Seturiho. V dnešní době, kdy se sci-fi neobejde bez počítačových efektů, dovedli naši tvůrci natočit film i bez přehnaných triků. Nápad výborný, výtažek z rostliny, která hubí bakterie nemocí a nikdo neví, kde rostlinu a kmen Bororů, který ji vynalezl, hledat. Chamtivost západních agentů po tomto všeléku, aniž by znali jeho účinky, by se přes kopírák dala aplikovat i v dnešní době kapitalismu. To by to sypalo a oškubali bychom všechny. Jen je škoda, že tvůrci nedopracovali závěr, který je víceméně bez vysvětlení náhle ukončen. Určitě slouží za shlédnutí, alespoň jako film pro pamětníky.

Den trifidů (2009) (TV film)

Tato seriálově-televizní adaptace mě strašně moc nebavila, oproti knize, kterou jsem četl již několikrát a kde si člověk představuje trifidy naprosto jinak. Tyto chodící agave s květem kobry mě rozesmály. Druhý díl vzdávám, naprostá ztráta času. Raději si knihu přečtěte, než sledovat tento pořad.

Na každého jednou dojde (1960)

Bylo úsměvné sledovat, jak to fungovalo ve věznicích Anglie v sedmdesátých letech. Možná, že stejně to funguje nyní u nás. Ale k filmu - nápady nejsou špatné, gagy také ne, místy se opravdu zasmějete (když vězni kopou pod švédskou bednou tunel, musí jej zasypat a hlavní hlídač se pak do díry pak propadne, atd.), líbila se mi také tehdejší vozidla, rozesmál mě popelářský vůz, zepředu úplně placatý. Kdo ví, co to byla za značka. Ale raději bych viděl film v originále, protože český dabing ubírá filmu na atmosféře.

Líbánky v Las Vegas (1992)

Tohle měla být komedie? Cage mi tam neseděl, Jessica Parker neumí hrát ... Jednou vidět stačilo a hvězdičky jsou za létající Elvisy.

Bezva finta (1985)

Na Belmondovi je obdivuhodné, že kaskadérské scény hrál sám. Borec.

Zámek v Čechách (1993) (TV film)

Inteligence a síla paní hraběnky vítězí nad tupostí a malostí socialistických činovníků. Velice silný a působivý televizní snímek, který nabídl nezapomenutelné role oběma hlavním představitelům, jak Jiřině Jiráskové, tak Karlu Heřmánkovi.

Já, padouch (2010)

Od doby Úžasňáků konečně pořádný animák, při němž se děti ani dospělí nenudí. Spousta nápadů, barev, vtipů se na vás hrne v každém dalším záběru a toho černého humoru je ve filmu až až. A stále se chechtající mimoňi, to se jen tak nevidí.