Moon (2009)

Sam a Gerty na měsíční základně mi pěkně zamotali hlavu, když se po nehodě objevil další Sam. Trošku mi tento film připomínal Solaris, atmosférou a hudbou, ale takové lahůdky mám rád. Budu se na film muset kouknout ještě několikrát. Nápad s clony byl dobrý tah a myslím, že sci-fi divákům se film líbí.

Muž bez stínu 2 (2006)

Film rozhodně není béčko, jak zde mnozí píší. Je dobrý a režisér Claudio Fáh odvedl dobrou práci. Že k tomu nedostal pořádné herce a Christian Slater se objeví téměř na konci, je smutné. Přesto má film dobré tempo i scénář a zaujme i hudba a kamera. Výborné jsou ovšem triky o jejichž natáčení je bonus na dvd-čku. Ten stojí určitě za shlédnutí a pak možná přehodnotíte svá hodnocení, mnohdy neslušná. Ale každý má svůj vkus, proto nikomu nevnucuji ten svůj. Mně se tenhle film líbil a těch 29 kaček za jeho koupení vůbec nelituji.

Chrysalis (2007)

Dobrý nápad, jen nějak nedotažený do konce a za to beru dvě hvězdičky. Rvačky zbytečně dlouhé, jejich střih mohl být rychlejší. Scény s předvídatelným dějem (ve vězení, úvodní cesta autem, atd.) Ale po vizuální stránce - lahůdka. Hezká byla jízda kamerou nahoru, napříč patry a celkově fotografické pojetí některých záběrů. To u amerických filmů jen tak nenajdete. A pochvala patří i hudební složce filmu.

Bílá vrána (2008)

Film jsem viděl zcela náhodou na ČT2 a zaujal mně svým dějem, vyprávěním, kamerou, vším. Život rodiny s postiženým dítětem není opravdu peříčko. Pro puberťáka Thomase je jeho autistický bratr Charlie rodinou, ale také přítěží a ostudou. Vyrovnat se s tímto nelehkým úkolem mu pomáhají jeho matka, otec a posléze i přítelkyně. Měl jsem chut při sledování dát pár facek všem, co si dělali z Charlieho srandu. Velice působivý a emotivní snímek. Takové filmy by měli promítat sociálním pracovníkům.

Pravá blondýnka 2 (2003)

Krásná Reese, zbytek naivní bláboly a trapnost postav. Tohle se opravdu nepovedlo.

28 dní poté (2002)

Boj o přežití v zamořeném prostředí, krizové situace, útočící nemocní lidé, liduprázdný Londýn. Skvělá podívaná.

Po čem ženy touží (2000)

Nezapomenutelný Mel Gibson a Bette Midlerová ve vedlejší roli psycholožky. To je pro mě tenhle film.

Shrek Třetí (2007)

Shrek mě baví, zejména vtipy pro dospělé, které děti ještě nechápou. Také dabing je povedený. Bohužel školák, co chce vládnout zemi, byl trošku úlet. Nejlepší jsou ovšem ve filmu kouzelník Merlin a trpaslík od Sněhurky, kterého dostane Fiona na hlídání a jenž vyřkne nesmrtelnou hlášku: Dej sem dítě!

Na stromě (1971)

U tohoto filmu se za břicho popadat rozhodně nebudete, ale na dobu svého vzniku je to snímek úctyhodný. Uvědomíme-li si, že se děj odehrává většinou na velmi omezeném místě, v kadilaku na stromě, měl scénárista těžkou roli. I přes to je film plný chytrého humoru a i český dabing F. Filipovského je výborný. Mnozí tímto filmem opovrhují, prý není vtipný a je jedním z nejhorších Funésových filmů. Není. Kdo má jeho humor rád, určitě si tam své hlášky, gagy nebo vychytávky najde, jako já - když zahlédnou všichni tři hrdinové loď, tak 2x za sebou všichni vypláznou jazyky. Zkrátka, chce to film sledovat, že.