Bláznivý (2001)

Rozhodně nelituji, že jsem se náhodou k tomuto filmu dostal. Volba spíše dokumentárního pojetí vyprávění z pohledu Lyla (Gordon-Lewitt), mladého chlapce se sklony k agresivnímu a násilnému jednání, pro vykreslení atmosféry v soukromé léčebně psychických onemocnění přispívá k silnému dojmu. Všichni pacienti byli navíc ztvárněni tak precizně, že jsem opravdu jejich doktorovi (Cheadle) nezáviděl. Hledání sebe sama a připouštění si svých vlastních chyb kráčí dějem ruku v ruce se vznikem vztahů v uzavřené komunitě. Velké překvapení, rozhodně ne nemilé: 85%

Dějiny násilí (2005)

Brutalita a násilí jako vynucená odpověď na neodbytně se do domu dobývající minulost. Výborné výkony a výborné zpracování, které však lehce podkopává přílišná pozvolnost, místy až hraničící s nudností. 70%

Mnichov (2005)

Možná je to příliš velké sousto. Mnichov se totiž může po prvním zhlédnutí zdát jako prázdný, po celém světě rozlétaný a nepříliš silně působící popis obyčejné pomsty za nejasně vykreslenou teroristickou akci, jejímiž oběťmi se stali izraelští sportovci. Když se ale do Mnichova člověk pokusí vžít, nasát atmosféru otřesené Izraele a její touhy po odplatě, do samotných postav obětí (nejen terorismu, ale i jeho palestinských osnovatelů), jež jsou každá tak mistrně vykreslena, když na vás každé nové město dýchne úplně jinou atmosféru...V tom já vidím krásu. A za ten do očí bijící, celým filmem prostupující přerod hlavního hrdiny ze sebevědomého syna hrdiny vlasti v paranoidní vyhořelou skořápku dávám 85%.

Orphan (2009)

House of wax mě natolik odradil od vyhledávání tvorby Jaume Collet - Serra, že když mi bylo promítnuto toto dílo a následně sdělen autor, nevěřil jsem vlastním smyslům. K navození naprosto nervydrásající atmosféry nebylo třeba (bohudík!) žádných nadpřirozených událostí, stačila pouze malá, jako ledovec chladná Isabelle Fuhrman, a já se schovával pod postelí před jejím zlověstným pohledem.

Spider-Man 3 (2007)

Proč sérii zlepšovat, když jde totálně zkazit? Jediné pozitivum je krátkodobá přeměna Petera ve floutka...

Spider-Man 2 (2004)

Lepší zápletku s Octopusem jsem si ani nemohl přát. Molina byl úžasný...Ostatní postavy prošly citelným vývojem a rozhodně ne k horšímu. Celkem povedená akční jízda :)

Iron Man (2008)

Výborně obsazená komixová adaptace, která vysoce překonala má (v pravdě nízká) očekávání. Má jediná výtka jde na adresu přílišné přímočarosti děje.

Městečko South Park: Říše fantazie (2008)

Geniální trilogie! Protože: Celý svět představivosti se sjednotil ve snaze překazit Cartmanovi jeho plán - nechat si olízat koule Kylem, pokud dokáže existenci leprikóna. The fuck....

Flákači (1995)

Nedostižná klasika, která může překonávat akorát tak sebe sama. Obchoďáková devadesátá s příchutí Sega her, jeansů, fastfoodů a Stana Leeho prostě nelze než zbožňovat.

Hledám Amy (1997)

Bez zaváhání to označuji za nejlepší film Kevina Smithe. Ani jsem se nepozastavil nad lehkým nedostatkem vtipu, protože dialogy jsou tak promyšlené, uvěřitelné, zábavné a intenzivní, že to snad ani více nejde. Co ještě není sex a co už ano? Souvisí to s láskou? Je barvení komiksů plagiátorství? Jak sbalit lesbičku? Jak co nejabsurdněji vyřešit napjatou situaci? K tomu všemu "Chasing Amy" monolog z úst Silent Boba a v neposlední řadě jemná romantická linka táhnoucí se celou stopáží filmu, ztrácející se někde v nedohledné dálce toho, co bude zapomenuto....