Ztracena v pustině (2010)

Typický "thriller", který ničím nepřekvapí, ale ani neurazí a zabaví. Dvě americký pindy, který spíš vypadaj jako ze Somálska, jedou na výlet a ten se jim poněkud nevyvede. Divák, který má více nakoukáno, nejspíš už předem ví, o co půjde, a tak se ani nediví, jak se to vyvíjí a pak dopadne. Dostalo mě, jak ta blonďatá z těch dvou pind, vážicí asi jen 50 kg, vyřídí nakonec všechny hajzly s grácií Jasona Stathama ála Kurýr a vynalézavostí ála John Rambo. Dávám tři hvězdy, protože jsem už zvyklý na ledacos, a i když je to naivní až stupidní, já se bavil a pročuměného času nelitoval.

Babí léto (2001)

I když ústřední téma filmu mě míjí velkým obloukem, nemůžu říci, že to bylo nudné nebo špatné. Z českých filmů rozhodně to lepší ne-li velmi dobré. Jen nejspíš záleží na jaké jste zrovna notě. Já jsem očekával více toho humoru, který měl kypět z interakcí Brodský-Zindulka a jejich bláznivých akcí, avšak bylo to více drama, a já už ke konci filmu pociťoval tu neodvratitelnou tíhu smrti, která čeká nás všechny. Nemálo k tomu přispěla postava Stelly Zázvorkové, která hrála dobře (ostatně jako všichni herci její "generace"), ale její postava mi byla velmi nesympatická. Favoritem byl samozřejmě František (Brodský se na tu roli hodil skvěle), Zindulka mu dobře sekundoval, ale ke konci filmu, místo abych vypínal monitor s posměškem, jsem byl v depresi a přemýšlel jsem, jestli ten život má opravdu cenu. Měl jsem nutkání otevřít si konto v bance na "pohřeb". Takže, pokud Vám je ještě relativně málo let, čekáte spíše komedii, spíše se chcete zasmát, nekoukejte na to. Pokud Vám je 70 let a více, na tohle se nekoukejte už vůbec!

Mizerná banda (1972)

Mám za to, že Jeff Mosty je dobrý herec a byl tedy hlavním lákadlem ke shlédnutí tohoto počinu. Rovnou si troufám říct, že toto byl snad nejnudnější western, který jsem viděl. Ale dát mu jen dvě hvězdy by bylo nefér vůči jiným nudným počinům či hovadinám. Takže tři jen za Jeffa. A trochu té akce při krádeži koláče. Jinak nic, co by mě výrazněji zabavilo.

Neznámý (2011)

Po shlédnutí "Taken" byla jen otázka času, kdy se podívám na další film s Liam Neesonem. Ale kde mě "Taken" v akci baví a překvapuje, tak "Unknown" zase nudí a někdy i nevěřícně kroutím hlavou. Jedná se hlavně o několik scén, které ve filmu vypadají opravdu debilně. Např. sjezd po žebříku - total hovadina. Pád dodávky z několikapatrové garáže - dobrý nápad, ale pěkně odflákle udělaný. Velmi mě iritovaly létající mrtvoly ve stylu hry "Max Payne" - hadroví paňáčci. Tohle do "špionážního" thrilleru, co se snaží vypadat "cool" a realisticky prostě nepatří, nebo spíše se nehodí. Film rozhodně nevypadal na omezený rozpočet, tak proč ty výbuchy, létající mrtvoly a kusy budov atd. neudělat poněkud lépe - důvěryhodně. Děj není nudný, avšak není dobře akční. Jak jsem si představoval. Chyba byla očekávat něco podobného jako již zmíněné "Taken". Liam Neeson samozřejmě nezklamal, ale sám nestačí, aby film byl k celé mé spokojenosti. Ke konci totiž jde ten původní záhadný, a tudíž i dobrý děj do kopru, a pak se jen trapně hláškuje a přehrává. Dobrá kravina je taky např. jak ta pipka - profesionální zabíječka - ne/zneškodní bombu. Dost trapné. Na opravdu uvěřitelný a záživný thriller z prostředí "špionáže" to má, v mých očích, hodně nedostatků.

Než si pro nás přijde (2007)

Dvě filmové fosílie ještě chtějí ukázat, že nepatří do muzea zkamenělin, a že dokáží ještě dojmout či pobavit diváka. Film není sám o sobě zábavný. Nebýt těchto dvou zvučných jmen, o tento snímek ani nezavadím pohledem. Vzhledem k tomu, že mě konec filmu dojal, ani nevím proč, a že mi přišly herecké výkony ústřední dvojice přiměřené jejich "důchodovému" filmařskému platu, dávám hvězdy tři. Jinak úplně stejné téma tady již bylo - a mnohem lépe pro diváka podané - v podobě "Klepání na nebeskou bránu". P.S. Remakey nerad!!!

Smrtící parazit (2009)

Normálně takovým nedotáhlým, úplně obyčejným, nijak zvlášť originálním a předvídatelným snímkům dávám dvě * z lítosti. Tady mi ovšem byla sympatická ne šíře zmíněná myšlenka, jak lidstvo vede samo sebe k záhubě a scénář si k tomu bere do huby globální oteplování. Je na škodu, že snímek se nesnažil nějak víc úderně toto téma předestřít. Val Kilmer se asi dal na charitu, když bere role v takovýchto počinech. Jako lákadlo však zafungoval. Broučci byli roztomilí, jen na můj vkus hodně nenažraní. Trochu mi to připomělo "Cabin Fever (2002)". To je ale o dost lepší. A ještě více mi to připomělo "The Thing (1982)". To je ale o mnoho lepší. P.S. Někdo by se u nás měl zamyslet nad překladem názvů zahraničních filmů - přeložit film v originále "The Thaw" jako "Smrtící parazit", může snad jen ten, kdo má toho parazita v mozku.

Pod tlakem (2002)

He, překvapení z roku 2002 v roce 2011. "Béčko" jak vyšité, které neurazí, nenaštve a docela zabaví, pokud nemáte v záloze nějaký opravdu fajnovější filmový kousek. Akční a zároveň nudné. Vtipné a zároveň debilní. Promyšlené - dobře děj odsýpá a zároveň je dost trapný. Tohle je dokonalý standard - celé je to "přesně mezi". Jasné 3 *.

Krakatice (1996) (TV film)

Z "beast" hororů ten opravdu dobrý. Herci/čky v pohodě, děj nenudí, příšerka neni trapně udělaná, akce dostačující, s krví se to nepřehání ani nešetří. Dokonce je film i do určité míry "poučný". Zlatá střední cesta.

Vloupání (1989)

No takový pohodový "robbery" film, který není vůbec napínavý, akční ani originální, ale ani nudný. Není to špatně zahrané, myšlenku to má, takže na zabití hodiny a půl a posezení v křesle, když chcete ulevit nohám, to je dobrý.

Bratrstvo spravedlivých (1986) (TV film)

Film celkem o ničem. Parta rozmazlených, prachatých a debilních teenfuckerů založej partu hic, hrajou si na poldy nebo o co jim jako šlo a dopadne to pěkně blbě. A pan "Táhnu Přívěs" mě iritoval již od začátku filmu. Tady ve svejch letech vypadal skoro jak mimino. A ta jeho holka? Tý mi bylo líto, že se s takovym blbečkem zahazuje. Nebejt role Kiefer Sutherlanda, klidně řeknu, že tady byla ta nejmíň sympatická skvadra herců v rámci blbejch teens filmečků. Naštěstí se časem vykreslili úplně jinak a taky už ani nevypadaj, že si ještě cucaj palec. - (Hlavně tedy Keanu Reeves, Billy Zane + ti ostatní loseři).

Časové pásmo bylo změněno