Rango (2011)

Nemůžu si pomoct. U "Ranga" jsem viděl to, co u Verbinskiho "Pirátů". Gagy, akce a postava chameleona - její chování a humor, dokonce dabing J. Deppa - to vše udělalo na mě dojem, že koukám vlastně na ty "Piráty", jen místo moře je tu písek. A nejedna scéna mi připoměla ty "Piráty". Kopírování drsného pohledu, ponča a párátka v hubě beru jako "krádež", jako berličku, jako neoriginalitu, jako "chabé" samoujištění, že tento počin bude obdařen duchem westernu. Protože Eastwood a jeho pončo a ksicht je z westernu snad to nejwesternovatější. Ale zabavilo to, párkrát jsem se i zasmál, a ten nápad by tu taky jakž takž byl. Verbinski má zkrátka ty "Piráty" tak zažitý, že je převádí i do animáku jen v jiném "hávu". Takže u mě "jen" dobrý průměr.

Zakázaná planeta (1956)

Leslie Nielsen mě tady velmi překvapil. Nebýt titulků ani ho nepoznám. Hrál zde velmi dobře ve velmi sympatické roli. (Po tomto povedeném filmu nemohu říct, že jsem ho viděl jen v debilních komediích/parodiích). Bavily mě dialogy oné doby, ve kterých byla znát ta slušnost a galance. Děj není nudný, se zajímavým psychologickým zakončením. A ten robůtek je super.

Neuvěřitelný zmenšující se muž (1957)

Nápad a provedení filmu na tu dobu je "nedostižné". Modely a kulisy jsou super. Konec zbytečně profilozofovaný. Je s podivem, jak i takto starý film předčí nynější rádoby dobré sci-fi snímky. Nápaditost z něj jen sálá. Ale dávám jen tři *, protože byly potěšeny jen mé filmové oči. "Filmové srdce" ne.

Občanský průkaz (2010)

To, že umíme vymyslet a rádi si pohráváme s obrazem dob u nás minulých, je jasné dávno. U českého filmu snad téma nejvděčnější a zároveň nejprofláklejší. To, že v oné době to bylo dost na hovno a nebylo radno nebýt "ve straně", je také jasná věc. Stačí, abych si zašel za babkou a dědkem a mám v nudném poledni při obědě o "zábavu" postaráno. To, že jsem rád, že jsem se narodil až po skončení oné "slavné" éry, je také pochopitelné. Za to, že jsem se mohl hlásit na jakoukoli VŠ a nakonec se i dostal, jsem vděčný. Byl jsem ušetřen branné povinnosti, která byla, podle mě, jedna z nejstupidnějších výmyslů tehdejší "elity". Co se filmu týče - zabavil a neurazil. Dvou pročuměných hodin nelituju. Jen si řikám, že by to chtělo více vtipu a méně toho "dokumentárního" dramatu. Taky tam, kde se nejspíš má tlačit na divákovu bránici se tlačí tak na pilu až se pila ztupí. A to sice vinou ne úplně špatných, leč nedostatečných hereckých výkonů, aby se onen smích v absurdní situaci dostavil. Nevím, jaký byl záměr tvůrců tohoto díla, ale pro mě na podobné téma funguje opravdu lépe "satira" - se všim všudy, než "dokumentární" slepenec určitých scén, které (asi) mají dát hlavně najevo, jak to tehdy stálo fakt jen za tu jednu věc!

Uprchlíci (1986)

Tuto opravdu podařenou komedii s velkym "K" jsem poprvé viděl velmi dávno o dost mladší. Po dokoukání mě napadlo, že jsem se smál nejen jako blázen, ale i snad nejvíckrát během filmu. O hodně let později jsem si to pustil znovu a ze zvědavosti si dělal čárky. Co čárka, to smích. Výsledek byl 7 čárek u upřímného dlouhého zasmání, 10 čárek u krátkého nenuceného zasmání. Buď jsem dosud nedospěl a proti infantilnímu humoru této komedie nejsem imunní, nebo zkrátka mi je tento druh humoru nejblíže a nemám potíže to přiznat. Excellent fun! Jsem zvědavý, jestli toto skóre někdy nějaká komedie přebije. Dosud se to nestalo! Duo Richard-Depardieu neporazitelné.

Mlha (2005) odpad!

Ostuda filmařiny. Die Mr. Rupert Wainwright!

Král zabijáků (1998)

Název filmu je opravdu drsný! Děj filmu je zase opravdu nudný. Na akční film opravdu slabota - uspávačka.

Superman/Batman: Apokalypsa (2010)

Dobrý animák pro starší obecenstvo. - ALE! - Postupem času jsou ty kontinuální bitky nudící. Nejsou totiž zas tak nápadité. Dost se opakují.

Poslední zůstává (1996)

Sice remake (Pro hrst dolarů), ale excelentní. Bruce Willis ve formě. Občas si to pustím jen tak. Ten jeho ksicht, drsnej jak brusnej papír, a hlášky prostě žeru.

Herkules (1995) (seriál)

Xena s pérem a bez koz.