Kult hákového kříže (1998)

Mírně naivní, avšak velmi zábavné, ke konci dojímavé a celkově i poučné. Životní role E. Nortona, která mu sedla jak prdel na záchod.

Americký gangster (2007)

Ridley se u mě zapsal na jedničku už prvním Alienem, pak Gladiátorem a nyní do třetice všeho dobrého. Gangsterka jak má být. Dva oskarový herci v ústředí filmu a scénář jedna báseň - může to být špatné? Nikoli! Dvě jména na plakátu jistí kvalitu "hi-tech".

Americká krása (1999)

Skvělý Spacey, totálně trapná a hysterická Beningová, taky skvělá, úlisně sexy Mena Suvari a hezky hnusná Thora Bitch a skvělý děj s dobrými vtipy, kterých je tu jen pár, ale dokonale sednou v pravý čas a krásné finále dělá tento počin nejlepším dramatem, co jsem kdy viděl. Zatím jediný svého druhu.

King Kong (1976)

Film s obří opicí není zrovna můj oblíbený šálek čaje. Nicméně zabavilo dobře. Příště radši něco jako Alien.

King Kong (2005)

PC animace parádní. Děj klišé. Jen remake. Víc neberu.

Comedy Central Roast of Charlie Sheen (2011) (pořad)

Jaký má smysl dělat šou, kde se Charlie Sheen pomlouvá kvůli děvkaření, chlastání a braní drog? Nedělá to snad každá druhá blbá, či méně známá celebrita? Na jednu stranu je fakt, že jsem něco takovýho ještě neviděl a přišlo mi to alespoň zajímavé jako druh jisté show. Moderátor mi byl kupodivu nejvíce sympatický, na rozdíl od hostů, jeho poznámky byly velmi trefné. Seriál Dva a půl chlapa jsem sledoval hodně rád, a i nyní s Aštonem Kučerou se na to bez předsudků podívám. Od očekávaného zklamání se dostavilo překvapení. Seriál jede dobře i bez Charlieho. To ovšem nemění fakt, že mi bylo hned jasné, že nebudu šokován. Když totiž postavíte partu loserů, jako v tomto případě, proti formátu, jako je Charlie, i když bych já osobně mohl jmenovat ještě lepší herce, je výsledek předem dán. Jak s nima na konci krásně vyjebal, to umí snad jen Charlie Harper. Jako pořad to je zábavný, bohužel více pro celebrity samotné, než pro diváka jako takového, ale nic proti. Snad jen že největší loser ze všech byl Mike Tyson - ty vole, co tam on předváděl, to bylo naprosto nemožný a úplně trapný. Direkt pěstí možná ještě umí, ale mluvit, nebo natož hrát vůbec ne. Ostatní ještě ušli, ale co tam dělal Steve-O, to nepochopim. Jde jen o názor, ale já bejt v kůži Sheena, tak nějaký blbý řečičky od krypla, co žere vlastní hovna, neberu ani náhodou a řeknu na plnou hubu, co si o něm myslim. Hle, je to myšleno ze srandy, takže by mě ani nezažaloval za urážku na cti. Jenže ona by to žádná sranda nebyla, ale byla to krutá pravda. Nalítávat na pěst vyšeptalýho Mikea Tysona? To může fakt jen retard. U Jackass je borec? U mě blbec. Jeho a Tysona bych pro příště před kameru vůbec nepouštěl. Normálního, uctivýho diváka tihle dva kokoti museli jen zprudit. A to měli přeci Sheena, ne? O to větší požitek říci upřímně i ostatním členům party, na čem si stojí. Kde je pravda a kde sranda nechť rozhodne publikum. Vůbec se divím, že Charlie do toho šel, protože jeho prudící oponenti nestáli za pendrek a mám z toho pocit, že to ani nemá zapotřebí. Vždyť je jiná liga! Proč, do prdele, mě jako herce, a to dost dobrýho, by měli rádoby urážet nějaký pochybný existence v zábavním průmyslu a ne přímo herci stejnýho kalibru??? Ve výsledku tedy shledávám tuto show jako úplně zbytečnou, ať si celebritky jdou takhle tupě plkat do hospody, třeba do Planet Hollywood! Nejlepší na tom je, že i za tohle dostanou gáži. Rozporuplné pocity - volím tedy zlatou střední cestu - tři *.

Proti zdi (1994) (TV film)

Tímto počinem viděn další příběh nápravného zařízení, jeden z mnoha, který zabavil, donutil zamyslet se, ale rozhodně neuchvátil mé divácké srdce. Nebýt to podle skutečné události, nemá tento snímek velkou výpovědní (filmovou) hodnotu. Útěk z Alcatrazu, Vykoupení z věznice Shawshank, Věznice Carandiru, ... mám pokračovat?

Terapie - Série 1 (2011) (série)

zatím celkově nehodnoceno: PRVNÍ DÍL - nuda a místy trapně komické (Sandra - vymatlaná kráva). DRUHÝ DÍL - zatím stále o ničem (Igor - namachrovaný hovado). TŘETÍ DÍL - konečně změna k lepšímu, přišlo mi to trochu zajímavější (Linda - žádná pinda, holka s rovnátkama co má ráda dělá gymnastiku, ty ruce v sádře byl dobrej joke). ČTVRTÝ DÍL - tak tohle bylo dobrý, hlavně díky M. Hofmannovi (Jana - blázen a Michal - magor). PÁTÝ DÍL - he, Marek se naštval. I psychoterapeut potřebuje psychoterapeuta. No, začíná mě to konečně zajímat (Dita - vysloužilá psychoteroristka). ŠESTÝ DÍL - vypadá to, že nakonec ta Terapie nebude taková nuda a kravina, jak na mě napoprvé zapůsobila. Nicméně Sandra je nemožná postava, je mi šíleně protivná, a to i herečka, co ji hraje. Má mluvit česky. SEDMÝ DÍL - Igor je prostě protivnej tupej magor. OSMÝ DÍL - zase nuda. DEVÁTÝ DÍL - těšil jsem se, že se zase budou krásně hádat a já se zase zasměju, což jsem u tohoto seriálu původně ani nečekal. Po shlédnutí tohoto dílu nabývám dojmu, že neni marné dívat se dál. Roden konečně něco hraje a děj se hezky vyostřuje. Závěr: Nakonec jsem tomuto počinu udělil subjektivní dvě *. Jednu za Rodena, jednu ze soucitu. Je to remake remaku. Což je samo o sobě devalvující. Z čiré divácké zvědavosti jsem začal koukat na In Treatment s Gabrielem Byrnem v hlavní roli. Nemá cenu porovnávat do detailů všechny díly, protože prvních deset dílů je takřka identických, tak mám jasno. Nemám náladu se na něco dívat dvakrát. Americký kolega je v několika ohledech o dost lepší. Dialogy jsou více vybroušené, jasné, pochopitelné, k něčemu vedoucí, více zaujmou. Roden je u nás herec numero uno, ale v české verzi je jen laciná nápodoba Gabriho, který tu hraje opravdu dobře, i když se někomu může zdát, že není co. Jeho výrazy, gesta a intonace jsou mnohem výmluvnější. Vůbec celé to na mě působí, na rozdíl od české verze, zajímavě, někdy vtipně, jindy zase vážně. Mám zde opravdu chuť vidět další díl. U české verze mi to je jedno. Netáhne mě. Postavy a jednotlivé herecké výkony jsou úplně někde jinde. Jsou okopírované až hrůza, ale jsou to jen kostřičky. V In Treatment prožívám každou postavu zvlášť, není ani dobrá, ani špatná, každá má totiž pro všechno, co dělá, své důvody, a to třeba nevědomé. V české verzi vypadají jednotlivé postavy ploše. Jsou buď debilní, zlí nebo hodní. Hned je mám kam zařadit. To pak není ono. Není vůbec jednoduché napsat scénář k takovému seriálu. Kritizovat naopak umí každý. Ale podobnost je tu nesporná a rozdíl kvality jakbysmet. Takže, když se chce, tak to jde. Ve výsledku by, myslím, české verzi neuškodilo jet si po svém a nekopírovat doslova diplomovou práci amerického kolegy, který scénář zmáknul levou zadní a v psychoterapii se cítí jako ryba ve vodě. (Nebo jak by řekla nymfomanka Laura/Sandra - penis v pochvě).

Apocalypto (2006)

Mel Gibson měl jako malý rád National Geographic, má rád ve filmu brutalitu v naturální podobě a měl velkou chuť napsat nějaký scénář, který si ihned zrežíruje. Vzniklo tak Apocalypto - drsná přímočará akce v pralese odříkaná v zajímavém dialektu, ani trochu nudící, naopak poučná. Vedle naprosto provařeného tématu pomsty a záchrany vlastní krve se dovídáme dost zajímavých fakt o dřívějších kulturách, jejich zvycích, bozích, stylu šacení, způsob lovu, atd. Dosud jsem neviděl záživnější dokument o indiánech. A Apocalypto II. bude o dobytí Ameriky Kryštofem Kolumbem.