Solomon Kane (2009)

Hmm, proč jen dvě hvězdy? Zkrátka: vizuálně a dějově povedená fantasy pohádka pro dospělé. Solomon je sympaťák, navíc se mi líbilo, jak se s nikym nepáral, líbil se mi hodně i sluha Satanův - celkově vzato i ostatní postavy byly hezky udělané po maskérské stránce. Ale náhlé a jednoduché vítěztví dobra nad zlem je dost okoukané - v tom ta pohádka, klidně přitvrdit by neškodilo, konec je naprosto ubohý - neoriginální, tady bych čekal něco onačejšího, přeměna hlavní postavy z hajzla na dobráka je taky dost klišé - navíc to bylo kvůli tomu, že byl posranej jít do pekla, nakonec se vykoupil zachráněním nevinné panny - no sladké až hrůza. Ale zabavilo, to se počítá.

Bez soucitu (2010)

Meyers je uťáplej jak hovno, Travolta rádoby drsnej jak brusnej papír. Fakt prima dvojka - hezky se na ní dívá, párkrát vás rozesměje, párkrát i rozbrečí - v některejch momentech je ten film nemožnej. U mě naprosto běžný akční film, ničím nový, ničím překvapující, ničím zajímavý. Zápletka neoriginální - co taky dnes vymyslet, že? Film pak táhne Travolta, který ukáže, že ještě umí hrát a navíc mu telecí ksicht dost sedí. Roli dostal asi taky díky tomu, jak poslední dobou přibral na váze. Necelé dvě hoďky jednoduché akce a zábavy, u které ale nemusím litovat ztráty času.

Kniha přežití (2010)

No to jsem si naběh. Postapokalyptické filmy dost žeru. Po tomhle jsem tedy skočil jako blecha na psa. Ale ouha. Komu se líbil film Já, legenda a neni alespoň malinko nábožensky založený, u toho tento počin nemá šanci. Pro mě velká nuda, neli trapárna - při pohledu na našedivělého Denzela, který se tváří, jako když mu ulítly všechny včely a máchá okolo sebe maxi nožem, nebo co to ksakru bylo. Vždyť je to oskarový herec. Nechápu, že se nechal uvrtat do této "Bibli" opěvující slátaniny, která mi se závěrečnými titulkami nabídla více otázek a nudy, než zábavy. Film nenabízí nic originálního, navíc je zakončen naprosto stupidně, pro mě dost nepochopitelně, dalo by se říci zároveň i úplně předvídatelně. Jako by se tady nechaly otevřená dvířka pro možné pokračování, které by ale bylo opravdu nevhodné. Celý film mi přišel dějově chudý, v rádoby akčních scénách nudný až trapný. Vystavit děj na pár rvačkách, exploxí, výstřelech, smutně se tvářícím Denzelovi a spoustě keců o "zázračné knížce" shledávám jako velmi nedostatečné pro mé uspokojení filmového libida. Book of Eli řadím do sorty zbytečných filmů, které mě obraly o čas a zábavu, kterou jsem očekával - zvlášť, když ústřední postavu ztvárňuje jeden z nejlepších herců, co mám rád. Film ale ani jeho obsazení nezachránilo - tady zkrátka neměl prostor, aby se předvedl. Moc mu to nesedlo. Tak mi nezbývá dodat, že jediné lákadlo na tento film je tedy Denzel, ale ani ten mě tady nebavil.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Na víc než na dvě hvězdy to zkrátka u mě neni. Proč? Protože: Cestovat v čase pomocí písku v dýce mi příde dost ujetý, Gyllenhaala fakt nemusim, má divnej obličej, Ben Kingsley mi tady přišel úplně zbytečnej, celé dílo mi přišlo jako patlanina Mumie (která byla aspoň mnohem vtipnější - 1.film) a Indiana Jonese (který je svým způsobem jedinečný - filmy I., II., III.). Souboje jsou málo propracované a nápadité - čekal bych, že v tomto "žánru" (filmu) by měly být to hlavní. I když se ve filmu pořád něco děje, chvílemi jsem se opravdu ztrácel - nejen ve scéně s "písečnou lavinou", a najednou hop - je tu Jake a už zase někoho mlátí. Nebýt několika sympatických vedlejších postav a vtipného, postupně gradujícího vztahu Dastan-Tamina, nebavím se snad vůbec a lituji času, že jsem se na toto dosti těšil a posléze i koukal.

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Jedním slovem brilantní. U těchto filmů chci vidět hlavně našláplý souboje, kde, pokud možno, je to i přehledně natočené. Nic velkého jsem neočekával, a také jsem příjemně překvapen. Adkins je inspirativní hrana a jeho pružnost je neuvěřitelná. Nevím, jestli to doopravdy umí, ale tak jako tak, vypadá to skvěle. Navíc tady ani ten děj není tak stupidní - v rámci mlátiček. Van Damme už stárne, Tony Jaa je blázen a Jackie Chan už nudí - teď je tu Scott Adkins!

Alenka v říši divů (2010)

No, představoval jsem si něco o malinko jiného. Fantazijní svět krásný, masky a triky velmi povedené. Jen mi tam chyběl ten černý humor, nadsázka a zkrátka kousek toho Burtona, na kterého jsem se nejvíc těšil. Chtěl jsem se hlavně bavit. Film v mém měřítku není vtipný, ale spíše tak nějak zvláštně dojemný. Alenka v podání Mii Wasikowské je blázínek, který vám příde úplně ujetý, ale k pomilování zároveň. Naproti tomu Kloboučník mi moc neseděl - a na Deppa jsem se těšil taky, i když ne tolik. V celku jsem teda viděl hezkou, vizuálně pojatou pohádku hlavně pro dospělé, která zabavila, neurazila, ale ani nepobavila. A co by měla pohádka jiného, než pobavit? Hlavu bych, ale, za toto Burtonovi určitě nestínal.

Temný rytíř (2008)

Ha,ha,ha. Pane Nolan, vy mě opravdu bavíte. Víte vy vůbec, že tenhle film je u nás velmi "oceňován"? A víte vy, že já vůbec nevím proč? A víte vy, že děláte jen (s)prostej remake? A víte vy, že tady už Batman byl dávno - od Tima Burtona? A víte vy, že ten váš remake je akorát trikově vypiplanej, ale jinak stojí za h...o? A víte vy, že váš Joker je taky na h...o? Jste schopnej vymyslet něco z vaší vlastní hlavy? Jste schopnej uznat, že na Burtona prostě tady nemáte? Jste schopnej uznat, že jste zkrátka dostal jen větší rozpočet, ale neudělal jste jinak nic světobornýho, nic převratnýho, nic originálního, nic, co by mělo svoje určitý kouzlo a vtip? Ne?! Pak je mi líto - Vás i Vašeho "Dark Knighta".

Krvavá hostina 3: Šťastný konec (2009) odpad!

Chcete se poblít, nebo se naštvat, nebo něco rozmlátit, nebo někoho zabít - třeba tvůrce tohoto filmu? Tak si toto pusťte a výsledek se dostaví velmi brzo. To garantuji.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Guillerma del Tora řadim mezi ty dobré, ne-li velmi schopné režiséry. Ale tohle přepísk. Na rozdíl od jedničky, která měla lepší atmosféru, vtip a byla tak nějak víc "uvěřitelná", dvojka sází jen na vizuální provedení, děj je mírně řečeno na hovno, postav je až zbytečně moc a navíc jsou většinou dost ujetý, souboj se zlatou armádou na konec není rozhodně zlatý hřeb filmu, ale spíše dosti rezavý závěr. Pane Toro, zkrátka toto, absolutamente no!