• Krátkometrážní

Wonderland (2013) (seriál)

Koukatelná „vztahovka“ s nádechem komedie. Baví mě australský přízvuk.

To by se mělo stát vám (1954)

Naivka, slizoun a dobrák. Naivní příběh, co má spád a nekouká se na něj špatně, ale nic moc vám nedá. Stojí na naivitě a hlásku Judy Holliday a taky na Jacku Lemmonovi. # [viděno: monitor, EN sub] # příběh 5 | hudba 7 | humor 3 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6

Uzavřená soustava (2013)

Silný příběh plný bezmoci, kterému chybí katarze. Škoda, že ke konci skoro vyšumí, mohl být mnohem působivější. Připomněl mi Souostroví Gulag od Solženicyna. # Ponaučení: 1) Nedovol svému okolí nebo situaci, aby z tebe udělali hajzla. 2) Nevěř všemu, čím tě krmí televize, obzvlášť pokud jde o politické kauzy. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 8 | hudba 4 | humor 0 | akce 1 | napětí 4 | pustil bych si znovu 6

Turbo (2013)

Rychlej hlemejžď není špatnej nápad, ale jinak to je celý šablonovitý a plný stereotypů. Nic novýho pod sluncem. [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 4 | hudba 5 | humor 1 | akce 6 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5

Jeff Dunham: Minding the Monsters (2012) (pořad)

Přiznám se, že nejvíc se mi líbily první dvě Jeffova vystoupení, ale ani tohle neztrácelo úroveň a slušně jsem se zasmál.

I Was a Male War Bride (1949)

Tvůrci si dělají srandu z armády, jejích zkratek a především některých předpisů. Aneb co všechno se může semlít, pokud muž použije (v souladu s předpisy) formulář určený pro ženy. # příběh 7 | hudba 7 | humor 4 | akce 3 | napětí 0 | pustil bych si znovu 7

Machři 2 (2013)

Pro koho je film určen? Milovníkům Sandlera, trapných stereotypů, zvracení, výstřihu Salmy Hayek a hloupých vtipů. Co oslovilo mě – hudba, dobrá atmosféra v části s mejdanem, asi tři vtípky a velehod Shaquilla O'Neala. S lítostí musím uznat, že od Sandlera jsem viděl ještě větší sračky; ale i tak jsou v tomhle případě 2* možná moc. # [viděno: monitor, 5.1 # příběh 4 | hudba 7 | humor 2 | akce 4 | napětí 0 | pustil bych si znovu 4

Království (2013) (seriál)

Po polovině 2. dílu: Až moc z toho čiší současné teenagerovské romance. Zasazení do 16. století je jen formální pozadí děje, doprovodná hudba by se hodila mnohem víc k nějakému současnému sladkobolnému slaďáku. Zkrátka nejsem cílová skupina (patnáctiletá holka). Když budu chtít intriky, historii a fantasy, pustím si Game of Thrones; tohle je moc roztahané a připomíná mi to telenovelu a nemíním s tím ztrácet čas.

Muž z oceli (2013)

Něvěděl jsem, do čeho jdu a mile mě překvapilo, že nejde o předělávku, ale o prewuel, za to velké plus, to mě bavilo! Jinak je to plné pokrouceného asfaltu, zničených budou, megavýbuchů a megasoubojů, které ale nejsou tak efektní jako třeba v podání Michaela Baye. Je jich mraky, ale nezapůsobí. A děj je absolutně přímočarý, dvě silné strany si to rozdávají a jen čekám, až ta správná nějak vyhraje; chybí špetka napětí, nějaký zlom. Takže za mě je největší přínos filmu, že jse viděl, jak se Superman stal Supermanem. Určitě příběhu pomáhají i menší role Crowa a Costnera, neznámí herci by asi nedokázali náležitě prodat sdělení svých postav. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 8 | humor 1 | akce 9 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6

Valkýra (2008)

Paráda! O atentátu na Hitlera jsem věděl pramálo. Tenhle skvělý film mi ukázal, že nešlo jen o jeho likvidaci, ale v pozadí bylo mnohem víc. A taky den atentátu probíhal značně bouřlivěji, než bych si byl přestavil. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 9 | hudba 8 | humor 0 | akce 5 | napětí 3 | pustil bych si znovu 7