Prolomit vlny (1996)

Tímhle filmem mne Trier dostal. Ale neodpustím mu, že mne chtěl trapně stejně dostat i s Tancem v temnotách. Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Ale u tohohle filmu jsem dlouho nechápavě hleděl, nevěda, zda jsem se nezbláznil, a nakonec jsem si pobrečel jako malý kluk.

Philadelphia (1993)

Jediným opravdovým kladem tohoto filmu je, že pro Hollywood otevřel téma gayů. Samotný film ale vlastně o gayích moc není, pouze je používá. Ale i přes svoji tendenčnost je to film důležitý, právě pro to otevření gay tématu.

O Janovi a podivuhodném příteli (1990) (TV film)

Nepletu-li se, poprvé jsem tuto pohádku viděl na kterýsi Štědrý večer a zděsil jsem se. Její temnoty a syrovosti. Postupem času jsem ale našel k tomuto filmu vztah, snad je to i tím, že miluji Andersena. Dnes je to pro mne jeden z mála televizních pohádkových počinů devadesátých let, který stojí za zapamatování.

Černý korzár (1976)

Byl jsem mladý a na tomhle filmu jsem ujel.

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Na tenhle seriál jsem se léta těšil, až ho zase uvidím. A uviděl jsem. Atmosféra zůstala báječná, jen jsem si uvědomil, že Mirek Dušín je odporná lemra. :-)) Na druhé straně, ve filmové novější verzi je zase Mirek Dušín jediný normální kluk v partě Rychlých šípů. Tak jak to s tebou je, Mirku?

Minority Report (2002)

Spielberg v lepší formě a Cruise mi tady ani nevadí. Jen ten konec, to je hrůza. Skvělá scéna s operací očí.

Alexander Veliký (2004)

Zpracován kritikami a recenzemi, pustil jsem si tenhle snímek na DVD a bavil se celé tři hodiny. Asi je to tím, že mám historickou postavu Alexandra rád, snad je to i tím, že jsem právě nečekal válečný film a zajímaly mne spíše problémy Alexandrova nitra. Možná jsem přece jen čekal barvitější vyprávění o Alexandrově vztahu k Roxaně, k Hefaistiónovi a k mladém otrokovi, jehož jméno si nemohu vzpomenout. Ale to by ten film trval pět hodin a ne tři. I ty se někomu zdály moc. Mně tedy film utekl rychle a považuji ho za velmi dobrý. K pěti hvězdičkám mu ale přece jen cosi chybí.

Akumulátor 1 (1994)

Takový nijaký film, který měl dopředu vcelku velkou reklamu a pak zaslouženě zapadnul. Na druhou stranu, proti tomu co se u nás točilo a stále točí, je to vlastně odvážný kousek a proto přidávám jednu hvězdu.

Akta X - Film (1998)

Oproti seriálu, který mne ve třetí sezóně přestal bavit a tím mne i ztratil jako diváka, jsem se u tohoto filmu bavil parádně.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Dal bych tři hvězdičky, ale malý Haley Joel Osment se zasloužil o jednu hvězdu navíc. Jinak Spielberg už není, co býval a tenhle film je toho typickým příkladem. Rozkouskovaný scénář, několik falešných konců. Pořád si myslím, že nejlepší konec by byl, kdyby malý David zůstal sedět na okenní římse a šly titulky. Možná mohl i skočit dolů a pak by šly titulky. Byl bych ušetřen Modrovlásky a mimozemšťanů. Doporučuji povídkovou sbírku "Superhračky vydrží celé léto" od Briana W. Aldise, kde se můžete dočíst jak to bylo s námětem pro tento film.