Oči války (2009)

Podle mě lepší než "Smrček"=Smrt čeká všude. Aspon to řeší psycho, když někdo přijede z války, než ve "Smrčkovi", kde to frajírek bere jako hru na PC ( nevim, proč to dostalo Oskara..). Prý váleční vysloužilci hodně odcházejí dobrovolně ze života, protože si kladou otázku " proč právě já jsem přežil a kamarádi ne.." Moc hezký okatý Farrell.

Pevné pouto (2009)

To byl nejlepší film za poslední dobu! Vítám netradiční pojetí detektivky či napínáku! Protože zpodobuje věci, tak jak jsou. Jsem ráda, že jsem ho potkala až ted, abych ho chápala. Předtím jsem taky nebyla schopná vzdát se "pout - vazeb" a pustit je, abych mohla jít za "světlým stromem" :-), ale zjistila jsem nečekaně, že to může jít, že to asi jde a že kupodivu všichni z minulosti budou jen rádi. Je to můj nový mladý a důležitý poznatek-tak jsem ráda, že jsem narazila na film o tomhle!!! Líbila se mi nádherná vize zářivého stromu, taky růže pod ledem a téma "puštění" lidí mezi oběma světy, aby mohli jít dál. HURÁ!!! Takových filmů více! Mám radost, že to i režiséři chápou a že se pohly ledy a točí se filmy o vnímání smrti a různých světů.

Případ číslo 39 (2009)

Líbilo se mi, jak Renéé zahrála sociální pracovnici i holčička je v reálu asi moc roztomilá a umí dobře zahrát dospělou. Taky to bylo dostatečně postrašující a schopné postrašováním upoutat od začátku do konce. Ale v těchle příbězích a la "Rosemary má dětátko" neshledávám nic reálného. Jakožto hledač pravdy, kde se bere zlo a jak mezi ním obstát v dobrém, si myslím, že tyhle příběhy nemají co dát, že zlo se utváří postupně a kolektivně a děti se do něj rodí a přebírají ho a taky se nedá fyzicky zabít. Protože takováhle šikovná holčička by vás po smrti strašila ještě 2 x víc. Asi by ( pro široké masy :-) měly být návodné filmy, jak na to jít jinak, než kopírovat tenhle starý příběh.

Vražedný termín (2009)

Mě na tom bavilo, že jsem hned po objevení kazet a odvysílání první, kdy Lucy přišla nově do domu, jsem řekla svému muži, jaký to asi bude asi příběh, včetně toho, že duše Lucy jí nakonec pomůže. On se mi smál a pak se celou dobu díval, že to je tak, jak jsem to odvykládala. Za konec ale ručit nemůžu, protože když je strašidelnej barák nebo macecha nebo vedoucí blázince, tak někdy to skončí tak, že člověk není chorý a příběh se bud opravdu stal nebo ten, kdo ho vidí, je duševně chorý. To ale podle mě dycky rozhodnou tvůrci filmu až na konci podle momentální nálady. Docela mě to postrašovalo a téma ženy, která musí žít podle vůle muže je prosáklé celými dějinami, takže mě zajímá, tak dobrý.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

krásně výtvané-rozhrkaný obří kočár, nabrané šaty ze starých zašlých látek a do kontrastu sytě tyrkysová stužka, nádherně snová herečka, obrazy krajin s obrovskými chůdami. Je to jak sen, který mnohdy bývá bez logiky a souvislostí, ale oprašuje něco ze skladiště duše. Potěšilo mě, že jsem tam našla i vize, které se mi někdy opakovaly : padání s žebříkem a zavátí ostatků pískem pouště...a taky vize záchrany a odpuštění. Krásné!

Svítání (2009)

Příjemně mě to překvapilo - film o upírech, kde všichni neběhají a neječí jak zjednaní - myslela jsem, že to ani nejde s touto tematikou natočit. Navíc filosofické pojednání, že je lepší a ekonomičtější být živočišný druh, co jí brambory, které klidně rostou v zemi, než si složitě chovat lidi na krev. Potažmo jako my chováme natlačená a nedůstojně žijící prasata a chudáky slepice mučíme v malých klecích, aby nám snesly vajíčko. A čím nás bude víc, tím asi taky na nějaké takové krize dojde... a plno takových myšlenek vzbuzuje tento film - a jak oproti pokroku stojí byznys...Takových filmů více!

Ulovit miliardáře (2009) odpad!

Jé to je tak trapné, jak se tolik známých herců propůjčilo, asi neví, jaký to bude nakonec. A kdo jim poručil mluvit takovou afektovanou a manýristickou mluvou. To jako chtěli napodobit Kopytem sem, kopytem tam?-fuj takový plagiát. Kdo půjde do kina, bude pěkně naštvanej. Přitom v telce byly takové dobré české filmy na podobné témata - ty mohly jít do kin.

Harry Brown (2009)

To je fajn, když ve filmu je někdo už před smrtí anebo v jiným filmu už stejně otrávenej ( poslední gibsonovka), že může vzít spravedlnost do svých rukou, když na to zákon nebo zkorumpované prostředí nestačí. Policajti si musí nechat nadávat u výslechu, je to prácička to pouštět bokem a nenechat se vytočit a takhle, když už člověk nemá co ztratit si to může vyřídit. Taková prácička je někdy i učit takové děti- nemusí to být v Brtánii, stačí učnák u nás. Ke kolegyni měl učen neslušné řeči - asi jako k olicajtce při výslechu a na poradě se nad tím ředitel jen pousmál -prý kdoví jak to bylo. Mě osud ušetřil, že se mi takové ponížení nestalo, protože mám zábavný předmět, ale pocity těch policistů znám.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Naprosto osvěžující skvělá prča, je to stejná sranda jako herci v pralese aneb Tropická bouře - taky tolik nastrkaných hereckých es, jakoby se přijeli poveselit a udělat si srandu z užití psychotroniky ve vojsku. Vypadá to, jakože se už o využití paranormálních jevů ve vojsku tam za mořem něco ví, když už se z toho dělá prča, tady u nás jsem o tom nic oficiálně neslyšela, takže mi zatím všechno přijde jako "Hmota je prvotní.."jak jsem se ještě svého času učila definici od syfilitika Lenina.At žijí paranormální jevy !

Pacifik (2010) (seriál) odpad!

Sleduje to i nějaká žena? Můj muž odešel na fotbal a nechal to tu nahrávat, to bude V O T R A V A, Tolik postřílenejch, jakoby nestačilo, že kluk tady střílí doma z dělbuchu ( nějaká hra ..), zatím se to od hry moc neliší... A ta protivná americká spravedlnost a kecy. Vždyt v dnešní době už to není moderní - kdyby byla nějaká válka, tak nejde o vlastenectví, ale o dohodnuté provokace zbrojařských koncernů, aby měli odbyt. Taky postrašit válkou se těm nahoře hodí - at už to jsou Cínani, Arabi, Američani..,tak mi vadí se dívat na nějaké pohádky o vlastenectví. 3. díl - na něm bylo vidět, jak je to celé ideově slabé - nasládlé jak růžová ordinace, vlastenecky propagandistické jak žena za pultem a ten kostelní sex - při něm dbají místo vzrušení jen aby byli co nejvíc omotaní prostěradly, aby nebylo nic vidět. Jak dojemná pokrytecká slušnáckost, když v jinejch dílech se rozprskávají hlavy. Je to strašně starobní. Normálně by voják přijdoucí z válečné vřavy snad pár dní spal v kuse, chlastal, mluvil sprostě a souložil. Zkrátka by byl trochu vyprahlý a ne jak z nedělní školy.