Fotři jsou lotři (2010)

Takový průměr, vyloženě nezklame, ale ani moc nepotěší. Řekl bych, že kvalit prvího dílu nedosahuje, ač je mu v mnoha ohledech podobný a snaží se se ho záměrně kopírovat. Během filmu jsem se párkrát zasmál (asi 2x), bohužel ke konci filmu dochází dech a už jsem netrpělivě vyhlížel konec. Ten konec mi přišel trošku odfláklý a kdybych měl hledat slabší místa tak bych ukázal právě na závěr. No celkově průměr, slabší 3. 55%.

Kajínek (2010)

Nadprůměrný český film, to určitě. Nevim jestli bych hodnotil stejně, kdyby to nebylo z tak známého prostředí a kdyby nešlo o tady tak známou kauzu. Nevim do jaký míry se to zakládá na pravdě, do jaký míry do vykresluje správně Kajínka. Přišlo mi, že z něj dělají velký zvíře a velkýho bijce tak aby to bylo zajímavější a celý film tak trochu poameričtili. Tim neříkám, že to tak neni pro někoho koukatelnější. Mně se to celkem líbilo. 70%

Karate Kid (2010)

Začátek byl takový slabší. Moc mi nesedlo prostředí filmu a viděl jsem to stěží na 2 hvězdy. Když se začal učit u Mr. Hana tak se to přece jen zlepšilo. Mimochodem podle mě skvělý nápad do té role obsadit zrovna Jackieho Chana. Sice si nepamatuju, že bych ho viděl se ve filmu usmát (což je u něj nezvyklé), ale líbilo se mi tam to jeho zapojení legračního bojovýho umění.I když to bylo vlastně jen v jedný scéně. Původní karete kid se mi líbil víc (první díl). Nakonec se to vyhouplo na silné 3* ... 67% vcelku odpovídá.

Kid (2010)

Příběh celkem sílný, ale zas ne až tak extrémně. První půlka podle mě výrazně lepší než ta druhá. Celkově mi přijde zpracování slabší a rozhodně to šlo udělat líp, včetně hereckýho obsazení. Knihu jsem nečetl, film hodnotím mírně nadprůměrně. 65%

Kniha přežití (2010)

Pro mě nadprůměrný postapokalyptický snímek. Po přečtení zdějších komentářů jsem čekal nezáživný podprůměr a byl jsem příjemně překvapený. Denzela W. příliš nemusím, ale pro tuhle roli mi celkem sedl. Film má celkově dobrou "fallout" atmosféru,pro mě 75%.

Králova řeč (2010)

Ale jo, bavilo mě to. Herecký výkony, zpracování a to vše kolem má určitě vysokou kvalitu, ale pro mě je nejdůležitější obsah a tak zas taková síla neni příběh o koktajícím králi. Postava Lionela určitě dělá příběh zajímavějším a nejvíc se mi asi líbila pravda zobrazená ve filmu, že všechno má nějakou příčinu a člověk řeší jen následky. 80%

Kuky se vrací (2010)

Snažim se hodnotit objektivně, vychází mi to tak na 2,5. Přijde mi to tak na ůrovni podprůměrných amerických komedií na podobné téma. Na žebříčku studentských filmů by býval byl Kuky možná až na špici, na žebříčku českých filmů roku se pohybuje možná v nadprůměru.. ale náročnější srovnání už nesnese. Lesní život je určitě udělaný hezky a určitě to dalo hodně práce, ale to je tak všechno co se mi na filmu výrazněji líbí. Přiběh je slabší, navíc v lese už moc zdlouhavý až mě to začalo nudit. Konec a prolínání Kukyko s Ondrou vyznělo nesmyslně a nedomyšleně. 40%

Láska a jiné závislosti (2010)

Nemusím moc Anne Hathaway, ale v tomhle filmu se mi hrozně líbila. Ta role ji celkem sedla, navíc se k sobě s Jakem skvěle hodí. Dejme tomu první polovina filmu byla taková průměrná, ale jak se začínájí lépe poznávat a některé věci plavou na povrch, tak šel pocit z filmu o stupeň nahoru. Skvělá romantika zasazená do těžkého života s nemocí. 80%

Lovec trolů (2010)

Zklamání. Přemýšlím, jestli si vůbec zaslouží dvě hvězdičky. Film na mě působil strašně nedůvěryhodně, i kdyby šlo o nějaké uvěřitelné téma, tak bych jim to ani na chvíli nesežral. Pro mě špatně zahrané, natočené. Jediné co se mi líbilo byl ten nápad, který však nebyl zpracovaný zrovna nejlíp. Za mě 35%.

Město (2010)

Film o lásce a osudu, jsi to, kde se narodíš a málo komu se povede změnit svůj osud. Dobré herecké výkony, dobrá akce, slušný příběh, velmi dobré zpracování a dobrý závěr. Celkem spokojenost. 80%