flawi.f

flawi.f

okres Praha

• 16.3.2013  08:35
    Farmář hledá ženu (TV pořad) (2010)

Tento bulšit je dokonalou ukázkou toho, že televizní zábava má i po tolika dlouhých letech své existence, stále kam klesat.

• 16.3.2013  08:32
    Na stojáka (TV pořad) (2004)

Kvalita pořadu Na stojáka se bezvýhradně odvíjí podle toho, kdo právě vystupuje. Takže jednou se pořad plácá na hranici totální trapnosti, jindy jde zase o královskou zábavu, kdy brečím smíchy. Nejsem pravidelným divákem, ale vždycky se ráda podívám na vystoupení Daniela Čecha, který mi přijde ze všech nejlepší a nejvtipnější.

• 11.3.2013  10:35
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Hlavně fascinující proměna hlavního hrdiny, kdy se z uťáplého, vystrašeného učitele chemie stane megalomanský, arogantní a bestiální drogový boss, dělá z Perníkového táty super-luxusní seriálový nářez a rozhodně jeden z nejlepších seriálů na pokračování, který byl kdy natočen. Seriál se dále pyšní vygradovaným a vypointovaným příběhem, skvěle napsanými charaktery všech postav, včetně těch vedlejších a co nebývá tolik u seriálů zvykem, tak i povedeným soundtrackem. A ještě další věc, která stojí za zmínku, tak je to mimořádná chemie mezi B.Cranstonem a A.Paulem, jejich herecká souhra je něco, co se tak často nevidí. Aaron Paul a jeho Jesse je pak kapitola sama o sobě :-) Pro mě je Jesse Pinkman jednou z nejlépe napsaných a zahraných seriálových postav. Co říci závěrem - to nejlepší, co můžete udělat, je Perníkového tátu shlédnout. Litovat určitě nebudete, yo!

• 7.2.2013  07:06
    Stoupenci zla (TV seriál) (2013)

Nekompromisní, inteligentní, šokující, zvrácený, vypointovaný, napínavý.....skvělý! Přesně tohle je Following. Seriál s obrovským potenciálem, který doufám tvůrci neposerou tím, že ho budou natahovat do 10.sérií po 20 dílech.

• 30.1.2013  06:42

Konkrétně zde obzvlášť platí, že to není nic pro slabé povahy a slabé žaludky. Dokument se nesnaží nijak skrýt zmasakrované oběti, vše ukazuje skutečně podrobně, takže občas není sledování v žádném případě příjemné. Jinak každý díl je zdařilou rekonstrukcí zajímavých případů, některé jsou známy všeobecně, ale některé pro mě byly novinkou. Jako čtenář časopisu Krimi revue, v němž se některé případy podrobně rozebíraly, tak v porovnání můžu říct, že i přes krátkou stopáž jsou i zde obsažené informace vyčerpávající. Vyzní to asi divně, vzhledem k tématu, ale toto je skutečně skvělý dokument.

• 24.1.2013  21:04

Závěrečné rozuzlení Šestého smyslu považuji za opravdu geniální a nemůžu se rozpomenout na film, u kterého by mi v závěru tak spadla brada, jako v tomto případě. I kdyby Shyamalan už do konce života točil jen samé braky (jakože je točí), tak za tento film mu bude patřit můj respekt. Ale jsem toho názoru, že ten největší efekt udělá Šestý smysl pouze napoprvé. Při dalším sledování si lze užívat hustou, hororovou atmosféru, perfektní režii, bezchybného Osmenta a skvělého Willise, tentokrát v naprosto jiné herecké poloze, ale už se to nedá srovnat s tím prvotním dojmem. Ovšem i přesto je rozhodně Šestý smysl jedním z nejlepších hororových thrillerů, které lze shlédnout.

• 21.1.2013  22:19

Nevím, zřejmě jsem asi citový zabedněnec a mrzák, jelikož po nějaké emocionální stránce se mě to nijak nedotklo, resp. rozhodně ne tak moc, jak jsem bývala očekávala. Po té technické stránce je ovšem snímek naprosto bez chyby a první polovina může s klidným svědomím konkurovat těm nejlepších katastrofickým filmům. Další plus je objev v podobě Toma Hollanda.

• 21.1.2013  07:22
    Apokalypsa: 2. světová válka (TV seriál) (2009)

Rozhodně nejlepší dokument o 2.světová válce, jaký jsem viděla. Spousta informací, dosud nezveřejněných záběrů a bohužel i momentů, které jsou naprosto zdrcující.

• 20.1.2013  01:27
    Argo (2012)

Affleck dokazuje, že je režisérem opravdu schopným a s každým dalším snímkem se zlepšuje a zlepšuje. Argo je precizně natočené drama, se skvělými herci a co hlavně - zpracovává příběh, který je ohromně zajímavý, že jsem zkrátka nemohla odlepit oči z obrazovky. Osud šestice Američanů, jejichž záchrannou misi sledujeme, mi zkrátka nebyl lhostejný a napjatě jsem očekávala, jak vůbec ten celý výmysl s fiktivním filmem dopadne. A strhující scéna na letišti vyváží i těch pár vlažnějších momentů. K 5* hodnocení tentokrát chybělo skutečně málo.

• 19.1.2013  02:39

Quentine, já tě miluju!! V současnosti není režisér, který by mě svými filmy pokaždé tak posadil na prdel, jako právě Tarantino. Djanga jsem, asi jako spousta fanoušků, napjatě očekávala a s každými dalšími trailery se moje očekávání zvyšovalo a zvyšovalo, až jsem si říkala, jestli náhodou nečekám až moc. A bingo! Film několikanásobně předčil moje očekávání. Naprosto vymazlená tarantinovka, kde tradičně nechybí dlouhé scény s geniálními dialogy (jak to, sakra, ten chlap dělá?) , brutální, krvavé scény, ze kterých ovšem Tarantino dělá umělecké dílo, fantastický soundtrack a nepřekvapivě výborní herci. Přiznám, že jsem měla výhrady proti Foxxovi, ty ale rázem vymizely, hned co se dostal Jamie na plátno. Ale bohužel, proti němu stáli lepší herci, takže sem tam trošičku zaostával. Jsem si vědoma toho, že všeobecně je nejvíce vychvalovaný Christoph Waltz, jeho výkon byl fantastický, ale kdo pro mě jednoznačně dominoval, tak famózní Leonardo DiCaprio! Ten v Djangovi hraje jako ďábel. Za zmínku pak ještě stojí Samuel L. Jackson, věřte mi, že něco tak odporného jste neviděli :-D Quentin Tarantino si tímto filmem splnil svůj sen a myslím, že kromě toho splnil sen i svým fanouškům, že jim po tolika letech opět naservíroval to nejlepší ze svého režisérského a scénáristického umění.

• 19.1.2013  02:15
    Mys hrůzy (1991)

Daniel Day-Lewis a Robert De Niro - to jsou dva herci, jejichž mistrovské herectví snad nikdy nepřestanu obdivovat. Škála různorodých postav a charakterů, kterým se naprosto odevzdají, je naprosto neuvěřitelná a dělají z každého filmu opravdový zážitek. Pokud jde konkrétně o De Nira a jeho výkon v Mysu hrůzy, tak ztvárnil postavu tak moc odpornou, až v sobě měla jakési zvrácené kouzlo. O charismatu snad nemusí být řeč, De Niro ho může rozhazovat lopatou a ještě mu ho tuna zbyde. Mys hrůzy je pěkně hutný thriller, který po celou dobu zdatně buduje napětí a nekompromisně graduje a vygraduje do strhujícího finále, které ve mě ovšem chvílemi vyvolávalo pocit, že je to "až moc". Celkový dojem z filmu je dobrý, ale jak už to tak mám se Scorseseho počiny, tak prostě mě nedokáží uchvátit natolik, abych si sedla na zadek.

• 16.1.2013  07:47
    Stalo se (2008)

Co si budeme povídat, tohle Shyamalan vyloženě dosral

• 13.1.2013  00:13
    Kronika (2012)

Chceš-li poznat blbce, dej mu moc..... Vzhledem k rozpočtu, věku režiséra a faktu, že příběh sám o sobě opravdu žádné mistrovství světa není, tak si Josh Trank zaslouží přinejmenším respekt za to, jak Kroniku zvládl natočit. Toto bylo jedno z velkých a milých překvapení.

• 12.1.2013  20:59

Seriál byl bezvadný, na SuperMaxu patřil mezi moje nejoblíbenější. Tento film, co do kvality, nesahá seriálu ani po podrážku bot a je to jen jedna velká nuda.

• 12.1.2013  01:25
    Ti druzí (2001)

I s minimálními prostředky dokázal Amenábar vytvořit hustou a zneklidňující atmosféru, kterou jsem si užívala. Jen bohužel "několikrát už to tady bylo" pointa můj dojem z celého snímku trošku sráží dolů. Naprosto fantastická Nicole Kidman dokazuje, že horor může slušet i hercům z první ligy.

• 11.1.2013  07:18

Tento film už nikdy nechci vidět znovu!

• 2.1.2013  22:42

Zpočátku, se přiznám, jsem byla trochu rozpačitá. Roztříštěný děj, film mluvil jen v obrazech a náznacích, nebylo objasňováno, co zrovna vidíme a co se děje. Postupem času ovšem všechno začalo pomalu do sebe zapadat a dávalo to smysl a já jsem byla naprosto konsternovaná. Mrazivá, napjatá, chvílemi až dusivá atmosféra protknutá nenávistí (?) a zlobou. K tomu se přidal ohromující výkon Tildy Swinton. Tato dáma je PANÍ HEREČKA. Ufff, tohle byl kýbl hodně silnýho kafe.

• 2.1.2013  17:37

Tenhle film má především ohromné srdce. Jsem okouzlená, nadšená, dojatá a teď budu potřebovat chvilku někde v koutku, abych se vybrečela :-) Dechberoucí filmový zážitek!!!!

• 1.1.2013  19:03
    Rebelka (2012)

Když se chystala Rebelka do kin jakožto nový film od Pixaru, tak jsem nemohla ubránit takovému očekávání, že opět uvidím bombu typu Toy Story, Ratatouille nebo Vzhůru do oblak. Tím pádem to ve finále nemohlo dopadnout jinak, než že jsem byla trochu zklamaná. Rebelka na mě skutečně více působí disneyovsky, než pixarovsky. Pokud jde o animaci, tak té nelze vytknout absolutně nic. Je skutečně okouzlující a působí dojmem poctivě odvedené práce. Meridiny vlasy jsou pak vyloženě dechberoucí. Bohužel problém mám s příběhem. Chybí mi tam ten typický pixarovský humor, různé gagy či narážky a pak i výraznější a charakterově propracovanější postavy. Jde zkrátka o průměrnou pohádku, která je sice perfektně zpracovaná, ale chybí tam to "něco" , čím Pixar dokázal dlouhá léta dominovat na poli animovaných filmů. Samozřejmě, že Rebelka může oslovit i dospělé publikum, ale už ne třeba tím způsobem, jako tomu bylo u starších pixarovek. Po shlédnutí jsem měla pocit, že jsem viděla něco na pohled krásného, ale hlubší zážitek jsem si z Rebelky prostě neodnesla.

• 29.12.2012  08:16

Tak předně určitě nebudu dávat nízké hodnocení jen kvůli tomu, že to natočil Troška. Z celé jeho tvorby filmy spíš stojí za *píp* , ale Princezna ze mlejna patří k tomu lepšímu. Určitě jí nejde srovnávat se starými, klasickými, českými pohádkami, ale i tak můžu říct, že má pro mě hezké pohádkové kouzlo. Písničky jsou fajn, postavy jakbysmet - a to hlavně čarodějnice Lucie Bílé, překvapivě mi Yvetta Blanarovičová neleze na nervy a příběh je zkrátka pohádkový. Princeznu ze mlejna mám ráda, je to zřejmě jediná "modernější" pohádka, která se mi líbí. Narozdíl od druhého dílu....tam už je to zase klasický Troška :-)

• 28.12.2012  23:15

Nadpřirozené síly, posedlé děti a následné vymítání, nulová atmosféra a nějaká ta lekačka. To vážně pořád někoho baví točit? No a že je film podle skutečně události mě vážně nevytrhlo a dojem to ani v nejmenším nevylepšilo.

• 28.12.2012  18:03

Když si odmyslím několik momentů, které působily fakt až moc přehnaně, skoro až směšně a pak vylíčení postavy Liama Neesona jako skoro-poloboha, který si hravě poradí v naprosto každé situaci a s přehledem jí zmákne, tak mi zůstává poměrně dobrý akční film. Na zadek sice neposadí, ale rozhodně ani neurazí.

• 27.12.2012  21:07
    Věřte nevěřte (TV seriál) (1997)

Pro mě je Věřte nevěřte nedotknutelnou záležitostí z jednoho prostého důvodu - mám na něj strašně krásné vzpomínky. Jako malá jsem se s mamkou pokaždé uvelebila u televize, s předem nadepsanými papírky a hádali, který že příběh je fikcí a který se skutečně stal. Samotné příběhy kvalitou příliš neoplývají, to si nebudeme nalhávat, ale myslím, že zde jde hlavně o pointu, která v mnoha příbězích byla vyloženě skvělá. Ale jak už jsem psala - k Věřte nevěřte mě poutají hlavně vzpomínky.

• 27.12.2012  09:13

Jedna z nejlepších českých pohádek, která k Vánocům patří stejně jako bramborový salát ke štědrovečerní večeři :-) Navíc pokaždé, když slyším ten nádherný sameťák Viktora Preisse, tak si říkám, že nikdo snad nemá hezčí hlas, než on.

• 26.12.2012  13:52

Film, který umí nádherným způsobem pohladit po duši. Jestli jsem brečela? - No, jistě! :-)

• 26.12.2012  08:29
    Patrola (2012)

Jsem maximálně nadšená! Poutavé nahlédnutí do každodenní policejní rutiny, kterému nechybí silné momenty, ale ani ty vtipné a akční. Z větší části dokumentární styl má tu skvělou vlastnost, že diváka naprosto pohltí a dodává filmu na syrovosti a uvěřitelnosti. Gyllenhaalovi tato role vyloženě sedla a slušela a Michael Peña byl perfektní. Patrola patří mezi nejlepší filmy, které jsem v roce 2012 shlédla a přiznám, že konec mě opravdu dostal.

• 23.12.2012  13:20
    Sám doma (1990)

Láska na celý život :-)

• 23.12.2012  11:46
    Grinch (2000)

Umělé, kýčovité, bez kouzla a atmosféry. Už X-té Vánoce se snažím mít Grinche ráda a přijít mu na chuť, ale bohužel - opět to ani letos nevyšlo. Tak třeba zase příští rok :-)

• 23.12.2012  10:23

Neodmyslitelná součást každých našich Vánoc :-) vzhledem k tomu, že s tímto filmem spojeny krásné vánoční chvíle, tak nehodlám komentovat jeho kvalitu

• 22.12.2012  23:13

Synonymum pro skvostný a nezapomenutelný filmový zážitek? - Vykoupení z věznice Shawshank