flawi.f

flawi.f

okres Praha

• 6.6.2012  09:16
    Fakta Barbory Tachecí (TV pořad) (2009)

Tuhle jedinou hvězdičku dávám za díl s Janem Budařem, který byl jednoduše geniální :-D

• 6.6.2012  06:36

Taková nepovedená pohádka před spaním......neměl by se přeci jen člověk u hororu trošku bát?

• 5.6.2012  21:56

Někdy je mým jediným kritériem, podle kterého hodnotím film pouze to, jestli mě prostě bavil nebo ne. A je to třeba případ Opravdové kuráže. Vzhledem k poměrně nízkému hodnocení jsem měla strach, že mě bude nudit třeba jako Bratříčku, kde jsi? , takže jsem do něj nešla s přehnaným očekáváním. Ale ve finále musím uznat, že jsem byla opravdu mile překvapena! I když po scénáristické stránce trošku pokulhává, tak tento drobný nedostatek plně vyváží herecké výkony. Opravdová kuráž není kdovíjakým veledílem, ale mě jednoduše hrozně bavil, takže nemám důvod proč tomuto snímku neloupnout 5 hvězd.

• 3.6.2012  09:34
    Vetřelec (1979)

Dokonalá ukázka toho, že velmi tísnivou a hororovou atmosféru nemusí nutně vytvářet zástup oživlých mrtvol, duchů či jiných digitálních příšer. K tomu, abych cítila lehkou nervozitu a strach, mi stačilo jen vědomí, že na kosmické lodi "něco je". Jinak pokud jde o vzezření Vetřelce, tak spolu s Predátorem ho považuji za jednu z nejhezčích filmových potvor :-)

• 2.6.2012  20:40
    Casino (1995)

Opět skvěle natočené drama z oblíbeného Scorseseho prostředí mafiánů, ALE....ta délka je opravdu úmorná, na můj vkus tam bylo dost zbytečných a dlouhých scén, kdy mi film opravdu neutíkal. Zkrátit ho třeba o hodinku by mu vůbec neuškodilo - naopak. Jinak co se týče hereckých výkonů, trochu mě zklamal Robert De Niro, jelikož celý film tak nějak pořád jen koukal, opět excelentní Joe Pesci, který byl děsivější než v Mafiánech a naprosto vynikající Sharon Stone.

• 31.5.2012  22:52
    Mary a Max (2009)

To poslední, co bych o tomto filmu řekla je to, že jde o komedii. Na první pohled je snímek plný humorných momentů, situací nebo postřehů, ale když jsem si je převedla do reálného života, tak jsem se donutila maximálně k tomu, že jsem se jen hořce pousmála. Mary a Max je poutavou sondou do života dvou osamělých a v podstatě nešťastných lidí, kteří našli svůj kousek štěstí právě v tom, že se našli. Neobyčejně obyčejný příběh o zvláštním, ale krásném přátelství mě zkrátka dostal! Sice je depresivní, ale pro mě je to na tu depresi spíše lék, protože díky tomuto filmu si tak nějak člověk řekne, že jsou "lidé" kteří na tom můžou být hůř....a na závěr co mě tak napadá - život je prostě někdy opravdu svi*ě

• 31.5.2012  07:05
    Zoufalé manželky (TV seriál) (2004)

Doživotní srdeční záležitost! Miluju celou Wisteria Lane, její obyvatele, domy, trávníky, bílé laťkové ploty, zvyklosti, humor, radosti, starosti, tajemství. Zoufalky jsem si zamilovala prakticky už od prvního dílu a ani na okamžik mě to nepustilo...... Oblíbené postavy: Carlos, Gaby, Bree, Lee, Karen McCluskey, Eddie, Adrew

• 31.5.2012  06:58

Po filmařské stránce se nedá v podstatě nic vytknout. Plus navíc se mi líbila rozumná 90min. délka, která nedávala prostor k tomu, aby film měl plno zbytečných odboček. A pokud už se mám dostat k samotnému příběhu, tak z něj mi bylo vyloženě mizerně. Když se na scéně poprvé objevil Michel Bouquet, tak už jsem měla nepříjemný pocit, že se něco stane...a postupně jak dostával film spád, tak jsem jen bezmocně sledovala, jak všechno míří k drtivému konci. Opravdu silný snímek!

• 30.5.2012  20:00

Při čtení těch všech superlativů jsem čekala nějakou naprostou bombu, ale bohužel. Cesta do fantazie je plná dobrodružství, roztodivných a zajímavých postaviček, kouzel, vtipných a krásných okamžiků, ale i přesto jsem se často načapala, že se vrtím nudou a čekám, kdy už bude konec. Je otázkou, jestli to bylo tím, že jsem třeba neměla na film tu správnou náladu, anebo zkrátka to není snímek pro mě. Každopádně očekávala jsem něco víc a celé moje sledování bylo jen čekáním až "něco" příjde a ono to nepřišlo. Škoda......Jediné co opravdu bylo na těch 5*, tak rozhodně ta malá krysa, co spíš vypadala jako hroch :-))

• 30.5.2012  12:48
    Mafiáni (1990)

Mafiánské filmy patří mezi moje ohromně oblíbené a u Mafiánů jsem si vyloženě "chrochtala" blahem. Ani jednou jsem během těch 146 minut neměla pocit, že se nudím. Scorsese drsné a nekompromisní prostředí a chování mafiánů vykreslil naprosto úchvatným a strhujícím způsobem a herecké výkony to jen dotáhly k dokonalosti. Robert De Niro - to je prostě mafián :-) ten se pro tyto role narodil. Ray Liotta mu zdatně sekundoval, všechna čest. Ovšem kdo mi nejvíce utkvěl v paměti a měla jsem z něj husí kůži, tak jednoznačně Joe Pesci! Kdo by věřil, že představitel komického Harryho ze Sám doma dokáže tak uvěřitelně zahrát naprosto vyšinutého magora.

• 22.5.2012  10:54
    Diktátor (2012)

Pro mě jednoznačně velké zklamání. Viděla jsem všechny Cohenovy snímky a jsem spíše fanoušek jeho polodokumentů, než regulérních filmů. Takže stále je mým favoritem Borat následující Brunem. Pokud jde o Diktátora, tak bez debat je to Cohenův nejodvážnějších počin a jak už tady někdo psal, tak bych se ani já nedivila, kdyby ho zabila nějaká extrémistická skupina.Ostřejší humor mi nijak nevadí, spíše naopak, ale u Diktátora většina vtípků balancovala na hranici trapnosti (hlavně pak scéna porodu) , naproti tomu ale nelze upřít i těch několik sakra povedených (scéna v helikoptéře). Neříkám, že je Diktátor špatný, ale mě vůbec nesedl anebo jsem měla až moc velké očekávání. Na závěr snad jen dodám - bez ohledu na moje hodnocení - tak Cohen je výborný herec a uvidíme, s čím nás překvapí příště.

• 15.5.2012  11:06
    Babicovy dobroty (TV pořad) (2008)

„Kdo nemá žampiony, tak ať si tam dá nějaký jiný houby. A teď důležitý, kdo nemá žádný houby, tak ať si tam nedává vůbec žádný houby.“ - co se musí nechat, tak Jirka Babica umí pobavit :-)

• 25.4.2012  07:26
    Hotel Paradise (TV pořad) (2012)

Velice by mě zajímalo, proč si české televize myslí, že je na podobné reality show ještě někdo zvědavý. Opravdu nechápu, proč bych se měla dívat v televizi na partu vyloženě tupých, hloupých, stupidních feťáků, pornoherců, ku*ev a bůhví čeho ještě. Odpadní zábava toho nejtvrdšího kalibru, copak neexistuje dost kvalitních seriálů, které by se dalo vysílat? Je až k neuvěření, co českému divákovi stačí k tomu, aby se zabavil. P.S. - bez urážky.

• 30.1.2012  09:46
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Ano, šéfe! je asi jediným televizním pořadem, kvůli kterému zapnu televizi a oželím dvd. Zdeněk Pohlreich je sympaťák a výborný "hláškař" a v pohodě celý pořad utáhne. Sice je pravda, že Gordon Ramsay má větší charisma a Kitchen Nightmares mě baví o něco víc, tak Ano,šéfe! je zdařilou českou mutací a vůbec se za sebe nemusí stydět.

• 30.1.2012  09:27

Ze všech tří dílů tento považuji za nejslabší, to ovšem neznamená, že by byl špatný. Vzhledem k tomu, že šlo o zakončení celé série, tak jsem čekala že bude více akčnější a dramatičtější. Spousta scén mi přišla zbytečná a hrozně natahovaná.....Pokud zhodnotit celou sérii, tak Peter Jackson stvořil nadčasové a božské dílo, které bude navždy patřit ke klenotům mojí filmotéky. A jestli nebudu vědět, jak prožít nádherných, já nevím skoro 9 hodin? , tak sáhnu po Pánovi prstenů - po jedné z nejkrásnějších filmových sérií.

• 9.1.2012  06:45

Škoda toho zbytečně vyhroceného a přehnaného konce. Ale jinak dozajista zajímavý pohled na to, co se stane z jedné nevinné záležitosti na jednu noc. Glenn Close je jako psychopat naprosto skvělá a Douglas jako její "oběť" zrovna tak.

• 4.1.2012  06:47

Film má zhruba do půlky opravdovou horrorovou atmosféru, až jsem sama byla překvapená. Ale bohužel se v jistém okamžiku změní v neskutečnou blbost. Škoda.......

• 3.1.2012  07:35

Ideální komedie na nedělní odpoledne. Neurazí, pobaví a navíc Dennis je jedno z nejrozkošnějších dětí :-)

• 3.1.2012  07:27

Je pravda, že mi zde trochu vadil ten roztříštěný děj. Zejména pak, když akčnější pasáže v tu ránu vystřídala "ukecanější" pasáž (viz. chystání se na bitvu u Helmova žlebu - střih - scény s Frodem a Samem) , ale to je jediná věc, kterou můžu vytknout. Příběh je temnější, naléhavější, plno nových postav, moji oblíbení skřeti dostali více prostoru, za což jsem neskonale ráda :-) A co se týče postavy Gluma, tak tam samotná je na 5*. Vrcholem celého filmu je pak bezesporu bitva u Helmova žlebu, která by měla mnohem větší říz a grády, kdyby opět nebyla přerušována příběhy ostatních postav, ale i tak jde o nezapomenutelnou podívanou. Jinak vše ostatní zůstává stejně skvělé jako v prvním díle - hudba, kostýmy, masky, herecké výkony, efekty atd.atd.atd. - však víte :-)

• 2.1.2012  12:42

Naprosto dechberoucí podívaná!! Každá scéna, každý záběr je propracovaný a je vidět, že Peter Jackson neopomněl ani na ten nejmenší detail a dal si s celým filmem ohromnou práci. Dále mě Pán prstenů dostával svojí atmosférou. Kraj byl krásně idylický, Mordor naopak svým vzezřením děsil a Železný pas působil chladně a tajemně. Celým filmem zní úžasná hudba, která dokonale umocňuje dění na plátně (obrazovce). Jinak herecké obsazení - výborné, do skřetů jsem se zamilovala - jsem totiž milovník záporných postav a skřeti jsou prostě úžasní zaporáci :-)) . Bojové scény mají grády, jen snad bez toho milostného příběhu mezi Arwen a Aragornem bych se obešla. Závěrem - Pán prstenů je nadčasovým a velkolepým filmem, který mi vzal dech. Nejlepší fantasy, které jsem viděla.

• 2.1.2012  10:03

Ulítlé a ujeté filmy mi zase kdovíjak nevadí, ale tohle bylo na můj vkus až moc. Příběh sám o sobě se mi líbil a kdyby se snímek obešel bez těch všech komiksových aranží, tak bych rozhodně dala větší hodnocení. Michael Cera se totiž na postavu Scotta neskutečně hodil a byl jednou z mála věcí, která mě na této komedii bavila. A další příjemné překvapení bylo v podobě Kierana Culkina...no a tím s výčtem kladů pomalu, ale jistě končím.

• 2.1.2012  01:43
    50/50 (2011)

Takhle krásně jsem si nepobrečela už hodně dlouho. Než jsem si film pustila, tak jsem měla trochu strach ze spojení dramatu a komedie zrovna na téma rakoviny, ale výsledek předčil veškerá má očekávání. Snímek je vtipný nebo dojemný v těch správných místech, netlačí na pilu, ani jsem neměla pocit, že by citově vydíral. Je natočen s nesmírnou citlivostí a uvěřitelností. Joseph Gordon-Levitt byl skvělou volbou, ten jeho pohled smutného štěněte se sem opravdu hodil, Seth Rogen byl naprosto výborný a opravdu mě bavil a nakonec Anna Kendrick, která byla prostě kouzelně roztomilá....Opravdu nemám snímku co vytknout.

• 1.1.2012  23:42
    Warrior (2011)

Nemám slov...........

• 26.12.2011  18:22

Ačkoliv jde o takovou tu pravou českou pohádkou, tak na mě - nevím proč - působí hrozně depresivně. Postava, kterou hraje Radoslav Brzobohatý je na noční můru a princ Juraje Ďurdiaka vlastně taky, protože tak nehezký princ se jen tak nenajde.....

• 23.12.2011  17:58

Naprosto totéž co jednička s tím rozdílem, že se příběh odehrává v New Yorku a přibylo několik postav. Jen bohužel pokračování postrádá tu nezaměnitelnou atmosféru jako první díl. Napadá mě teď takové pořekadlo - "Opakovaný vtip není vtipem", takže asi takhle.....

• 23.12.2011  14:05

Hloupý příběh, Arnie má všechno jen né komediální talent, ale zkrátka tento film už k Vánocům patří :-)

• 21.12.2011  07:58

Heath Ledger!!!!!!!

• 20.12.2011  09:35

Romantickým komediím se většinou vyhýbám obloukem. Nemám ráda ta přeslazená gesta, dialogy, atd.atd. Přesto jsem si Lásku nebeskou pustila a opravdu věřila, že film po půlhodince vypnu, ale jaké to bylo překvapení, že si mě tento úžasný snímek získal. Příběh je krásně optimistický, veselý, vtipný, dojemný, nádherně lidský a uvěřitelný. A právě díky tomu, že sledujeme příběhy několika postav, tak se za celých 130 minut nestane, že by snímek jaksi drhnul nebo ztrácel dech. Byl by hřích opomenout brilantní herecké obsazení a herecké výkony....P.S. - Neznám lepšího vyžilého rockera než je Billy Mack :-) Bill Nighy je v tomto snímku BEZKONKURENČNÍ!!!!!

• 5.12.2011  21:20

Hodnotit čistě jen film, dám za 3*.....ale vzhledem k Ryanovi Goslingovi, který zde byl tak neskutečně sexy, musím dát 4* :-) Ten chlap je prostě bůh!

• 1.12.2011  08:30
    Drive (2011)

Neskutečný zážitek! Do těch scén beze slov, podbarvené nádhernou hudbou jsem se zamilovala. Příběh není sám o sobě ničím extra výjimečným, ale způsob jakým je Drive natočen, je dechberoucí. Ryan Gosling mě hypnotizoval v každé scéně, ve které se objevil a když došlo na vztah s Carey Mulligan, tak jsem jim fandila snad více než Jackovi a Rose v Titanicu :-) A v neposlední řadě musím vyzdvihnout opravdu skvělý soundtrack, který mi pořád dokola hraje v autě. Drive není film pro každého, ale u mě zabodoval a je to rozhodně jeden z nejlepších filmů zhlédnutých v tomto roce. Lahůdka!