Volný pád (1993)

Už jenom ta úvodní scéna je tak šílená, že být na místě Michaela Douglase, tak mi asi taky rupne v bedně. Vedro, nekonečná dopravní zácpa, řvoucí děti, nefungující klimatizace a korunu tomu nasazuje otravná moucha - tak tohle by i toho největšího flegmatika vydeptalo do bezvědomí, natož pak psychicky slabšího jedince. Volný pád je vynikající krimi thriller, který mě po celou dobu držel v napětí a nechal mě kochat se mistrným Douglasovým výkonem. Ovšem přišel konec, který celý film trochu zabil. Klišé nad klišé.......Na závěr, při scéně v restauraci, kdy Douglas upozorňuje na to, že hamburger vypadá jinak, než na obrázku - nepřipomíná vám to chvíle, kdy si dáte v mekáči cheese, který spíš vypadá jako když si na něj někdo sedl? :-)

Moucha (1999) (seriál)

Malinká tlusťoučká moucha s obrovskýma zubama a botama vydávající prapodivné skřeky patřila a patří mezi moje nejoblibenější animované "jednohubky". Samozřejmě mi připomíná doby, kdy jsem celý den proseděla u SuperMaxu, ale vzhledem k mimořádně kvalitě mě baví i dnes. Za mě jasných 5*

Na vlastní oči (1994) (pořad)

Jasných pět hvězd a to za reportáže Janka Kroupy a zejména pak Standy Motla!!!!!!

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Tom a Jerry je moje vyloženě srdeční záležitost a láska na celý život. Některé díly si pamatuji z dětství a při sledování toho dílu na mě vždy dýchne taková nádherná nostalgie. To, že občas Tom a Jerryho sleduji ještě dnes snad netřeba dodávat :-) ...."protože kámoši jak hrom, jsou Jerry a Tom" :-)

Cesta (2009)

Ryzí deprese..........

Opravdová kuráž (2010)

Někdy je mým jediným kritériem, podle kterého hodnotím film pouze to, jestli mě prostě bavil nebo ne. A je to třeba případ Opravdové kuráže. Vzhledem k poměrně nízkému hodnocení jsem měla strach, že mě bude nudit třeba jako Bratříčku, kde jsi? , takže jsem do něj nešla s přehnaným očekáváním. Ale ve finále musím uznat, že jsem byla opravdu mile překvapena! I když po scénáristické stránce trošku pokulhává, tak tento drobný nedostatek plně vyváží herecké výkony. Opravdová kuráž není kdovíjakým veledílem, ale mě jednoduše hrozně bavil, takže nemám důvod proč tomuto snímku neloupnout 5 hvězd.

Vetřelec (1979)

Dokonalá ukázka toho, že velmi tísnivou a hororovou atmosféru nemusí nutně vytvářet zástup oživlých mrtvol, duchů či jiných digitálních příšer. K tomu, abych cítila lehkou nervozitu a strach, mi stačilo jen vědomí, že na kosmické lodi "něco je". Jinak pokud jde o vzezření Vetřelce, tak spolu s Predátorem ho považuji za jednu z nejhezčích filmových potvor :-)

Mary a Max (2009)

To poslední, co bych o tomto filmu řekla je to, že jde o komedii. Na první pohled je snímek plný humorných momentů, situací nebo postřehů, ale když jsem si je převedla do reálného života, tak jsem se donutila maximálně k tomu, že jsem se jen hořce pousmála. Mary a Max je poutavou sondou do života dvou osamělých a v podstatě nešťastných lidí, kteří našli svůj kousek štěstí právě v tom, že se našli. Neobyčejně obyčejný příběh o zvláštním, ale krásném přátelství mě zkrátka dostal! Sice je depresivní, ale pro mě je to na tu depresi spíše lék, protože díky tomuto filmu si tak nějak člověk řekne, že jsou "lidé" kteří na tom můžou být hůř....a na závěr co mě tak napadá - život je prostě někdy opravdu svi*ě

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Doživotní srdeční záležitost! Miluju celou Wisteria Lane, její obyvatele, domy, trávníky, bílé laťkové ploty, zvyklosti, humor, radosti, starosti, tajemství. Zoufalky jsem si zamilovala prakticky už od prvního dílu a ani na okamžik mě to nepustilo...... Oblíbené postavy: Carlos, Gaby, Bree, Lee, Karen McCluskey, Eddie, Adrew

Mafiáni (1990)

Mafiánské filmy patří mezi moje ohromně oblíbené a u Mafiánů jsem si vyloženě "chrochtala" blahem. Ani jednou jsem během těch 146 minut neměla pocit, že se nudím. Scorsese drsné a nekompromisní prostředí a chování mafiánů vykreslil naprosto úchvatným a strhujícím způsobem a herecké výkony to jen dotáhly k dokonalosti. Robert De Niro - to je prostě mafián :-) ten se pro tyto role narodil. Ray Liotta mu zdatně sekundoval, všechna čest. Ovšem kdo mi nejvíce utkvěl v paměti a měla jsem z něj husí kůži, tak jednoznačně Joe Pesci! Kdo by věřil, že představitel komického Harryho ze Sám doma dokáže tak uvěřitelně zahrát naprosto vyšinutého magora.