Mates Hradecky

1 bod

1 2 3 4 5 8 15 21 28
    • 3.4.2020  17:01
    Proti zdi (2004)

Film může být zábava nebo umění. Nebo oboje. Umožní tak vnímavému divákovi film vidět a prožít. Tenhle příběh mohl být odvysílán v rámci sběrných dokumentů Manželské etudy, zvláštní turecké vydání. Nikoho by nenapadlo, že tohle jsou jen herci. Velmi silný příběh.

• 3.4.2020  00:42

Asi takhle - jste-li čtenář úžasné Bočkovy knižní série, můžete tento film vynechat. O předlohu se scénář pouze trochu štrejchnul a nemá rozhodně její kvality, ani vtip. Nicméně krásná lokace nasnímaná jako vždy dokonalou kamerou Vladimíra Smutného a adventní čas daly příběhu jiný rozměr. Asi nebude problém tuto komedii prodat na světových TV trzích. Herecky celý tým zachraňovala výborná Eliška Balzerová, Hynek Čermák byl tradičně dobrý. Velké výhrady bych měl k obsazení Vilhelmové, na roli americké občanky bojující s nástrahami českého jazyka se naprosto nehodící. Tam mohl pan režisér s přehledem vybrat nějakou herečku trvale žijící ve Státech, která má přirozený přízvuk.

• 30.3.2020  11:13
    Štvanice (2012)

Snímku je třeba věnovat více soustředění, děj skáče vpřed a vzad jak vyplašený zajíc. Wydra má charisma jako řemen a vůbec.Vyššímu hodnocení brání polymorbidní český dabing, který místy připomíná scénky z Partičky.

• 20.3.2020  16:44

Hvězda Eddieho Marsana zvolna stoupá! Byť rolí nevelkou je všech hvězd nejvíce zapamatovatelný!

• 18.3.2020  21:47

Tak jsem se na tuto balkánskou satiru podíval po třiceti letech znovu a opravuji hodnocení z jedné na tři hvězdy. Velmi připomíná komedie Kusturicovy, navíc má dnes již příjemnou retro atmosféru. Pozn.pro voyeury - film obsahuje cameo Simony Chytrové NUDE.

• 8.3.2020  06:06

Morální facka jen to mlasklo!

• 4.3.2020  03:16
    Vyšinutí (2012)

Vyšinutý musel být především scénárista a režisér v jedné osobě. Některé scény připomínaly kompozicí Babovřesky 2. Patrně štáb napadnul strunovec.

• 4.3.2020  02:58
    Realita (2014)

Nerrrozumim, Pepiku... aneb hoďka a půl s otevřenou pusou. Na závěr chyběl jen dědeček Hříbeček s hláškou: "Ivane, Ivane, nic jsi nepochopil...!"

• 18.2.2020  07:57
    Záhada Hitlerovy smrti (TV film) (2017)

Malá podsaditá soudružka - strážkyně pokladu ruského archívu, maskovaná v příšerné blond paruce a brýlích, mě bude strašit v konspiračních snech.

• 28.1.2020  09:50

Jako má naše vlast Wericha, má Amerika Mistra Rogerse, který z obrazovky bleje moudra nezletilým a zletilým pracujícím.Toma Hankse mám rád, ale jako pan Rogers mě od poloviny filmu lezl neskutečně na nervy. Dokoukal jsem jen pomocí pevné vůle, přeskakování zpívaných scén a těšení se na konec. Snad tento film osloví duševně nevyrovnané diváky, já jeho cílovka nejsem.

• 27.1.2020  23:39
    Přes prsty (2019)

Jediný důvod, proč jsem si pustil českou romantickou komedii se sportovní tématikou je jméno autora a režiséra Petra Kolečka. Někdy se ovšem i Petr Kolečko utne. Jedna hvězda s odřenýma ušima za občasný záblesk humoru v dialozích. Jinak veliké zklamání. Dokonce ani sexy holky tu nejsou vůbec sexy.

• 27.1.2020  06:44
    Judy (2019)

Strhující dramatická podívaná to zrovna nebyla, bez Renée zapomenutelná. Renée se zcela proměnila v Judy /včetně dokonalého zpěvu!/ a díky ní stojí film za vidění.

• 25.1.2020  14:16

Pomalu plynoucí typicky severský snímek z ponuré zimní islandské venkovské krajiny. Problém bych viděl jinde - distributor ve snaze nalákat co nejvíce diváků na nekomerční podívanou sestříhal VŠECHNY dramatické momenty včetně konce do reklamního traileru a masově ho nasadil do reklamních bloků. Já ho tak viděl minimálně 3x. Při sledování filmu jsem pak říkal, aha, teď přijde tahle scéna, teď tahle a konec bude jasný. Byl. Navíc snímek, který se v překladu jmenuje Mléčná válka v Dalsmynni nepochopitelně s pokusem o vtip přejmenoval na Daleko od Reykjavíku. Islandský distributor chystá odvetu - uvede v TV český seriál Most! pod názvem Daleko od Prahy.

• 25.1.2020  13:56
    Peče celá země (TV pořad) (2020)

Jen z dívání na ty božské zákusky přiberu pokaždé alespoň tři kila! Celkový dojem kazí pouze neuvěřitelně trapná dabingová a seriálová hvězdička Bebarová, která se nikdy neměla dostat na místo moderátorky.

• 23.1.2020  13:46
    1917 (2019)

Z přehlídky filmů nominovaných na Oscara, které jsou na webu k vidění, je tohle jasná jednička. Jednoduchý, nekomplikovaný příběh ve válečných kulisách 1.světové války, přibije empatického diváka do křesla jako sběratelského motýla. Někteří uživatelé vyčítají scénáristovi nedostatek bojových scén. Myslím, že bitvy odehrávající se někde v dáli a přece tak blízko, mají daleko těžší údernost na psychiku. U mě se při projekci objevil syndrom spánkové apnoe, ovšem při bdělém stavu, zkrátka jsem v některých místech zapomněl dýchat. Sam Mendes mě opět nezklamal.

• 21.1.2020  19:59

Děkuji mistře Eastwoode, že jste mě opět nezklamal. Dík že jste si vybral jako hlavního hrdinu vlastně antihrdinu a já jako lidový divák mohl jsem film nejen shlédnout, ale i prožít. Přeji Vám hodně zdraví a aby Vám Stvořitel ještě hodně plodných let naděliti ráčil a mohl ještě natočit pár dokonalých filmů.

• 3.1.2020  17:11
    Domestik (2018)

Všechny věci, které nemám rád, jsou mi nepříjemné a protivné a kufr zvedající. Jako filmový voyeur jsem vydržel do konce, ale film jsem shlédnul na třikrát. Snad na tento zážitek zase rychle zapomenu.

• 12.12.2019  18:59
    Ad Astra (2019)

Synek hledá papí. Papí je zlej a nechce domů. Synek pláče a letí najít papí. Papí najde, ale je porád zlej a nechce domů. A tak synek zase pláče a lítá... Vizuálně pěkné, však scénáristicky unylé až mdlé...

• 2.12.2019  19:21

To jsem si retro zavzpomínal, tím vším jsme žili. Chyběla jen TU-TO-VKA!

• 2.12.2019  19:18

Hřebejk ve své vrcholné formě. Velmi vtipné dialogy, vymazlený scénář a dokonalý retro soundtrack. Úžasná barová taneční scéna. Už musím jít, dostal jsem chuť na pochoutkáč.

• 30.11.2019  17:11

Perla černobílé pohádkové tvorby, Filipovský by vyléčil každou anorektičku.

• 30.11.2019  17:05

Není Hana jako Helena. Etudy zdánlivě se podobající, ale Helena šla více do hloubky. Nechci být ovšem kritický, hned první příběh se mi dostal hluboko pod kůži a těším se na další.

• 24.11.2019  20:16
    LOVEní (2019)

Jaroušek Plesl coby narkoleptik výborný jako vždy. Ondřej Malý v roli malé též dobrý. Nasnímané Pardubice exelentní. Zbytek vrátit do výroby a předělat

• 26.10.2019  15:47
    Svůdce (2017)

Kudy chodil, tudy šoupal. A nejen nohama. Příběh íránského George Clooneyho, kterak ke štěstí a domovu nakonec přišel.

• 24.10.2019  09:48

Jak jsme u pana režiséra zvyklí, ohňostroj nápadů, dokonalá výprava a neodolatelná Tilda jako vždy! No pošmák jsem si!

• 24.10.2019  09:42
    Ženy v běhu (2019)

Jsem šokován z tak vysokého hodnocení a to i některých mých oblíbených uživatelů. Tento film dle mého soudu kopíruje vzory amerického "entrtejmentu" a je vlastně takovým bezstarostným klipem nebo reklamou na běžecké potřeby. Hvězdy jako Jenovéfa Boková (vynikající Chvilky), Ondřej Malý (Pouta) a mistr Vetchý jsou zde pouze pro ozdobu a jméno na plakát. Nezahrají si pohříchu nic. Nehledě na fakt, že film je přímo nasáklý mateřským mlékem a tím i primárně zacílen na skupinu po a před laktační psychózou. Pokusy o vtip typu "ty máš doma mluvící skříň?" se hodí lépe do kameňáků. Nu což, hodinu a půl svého života jsem promarnil svojí leností aktivovat tlačítko ERASE na ovladači. Patří mi to!

• 19.10.2019  05:30
    Okja (2017)

Po shlédnutí Parazita jsem s nadšením pátral po předchozí tvorbě pana režiséra. Jeho scénáře jsou prostě neuvěřitelné, vůbec nemůžete předvídat, co se stane v další scéně. Okja je jakýsi korejský Jurský Park, kde si připadáte jak na matějské. Korejsko-americké obsazení, dokonalá prasečí animace a závěrečné ponaučení, proč mít vždy u sebe nějaké to zlaté prasátko.

• 19.10.2019  05:20
    Joker (2019)

Joaquin Phoenix nehraje Jokera, Joker je Joaquin Phoenix !!!

• 19.10.2019  05:16

5 důvodů, proč vidět Daisy Diamond: 1) chcete vidět Noomi Rapace oblečenou, 2) chcete vidět Noomi Rapace nahatou, 3) chcete vidět lentilky Noomi Rapace, 4) chcete vidět megabobra Noomi Rapace, 5) chcete vidět holení megabobra Noomi Rapace. Varování: pokud máte laktační psychózu nebo probíhající klimakterium, navštivte před projekcí svoji polikliniku.

• 13.10.2019  13:09

Sakra práce, tuhle profesi bych nedal!

1 2 3 4 5 8 15 21 28