Pustina (2016) (seriál)

Dokonalé po všech stránkách. Skvělý scénář, skvělá režie, kamera, hudební soundtrack (laděný do retra), volba exteriérů... Výborně zvolení herci - nadpozemsky dobrá Stivínová a opět příjemně překvapil Jaroslav Dušek. Typově velmi výrazní byli i nezletilí představitelé obyvatel "polepšovny". Jedná se o jeden z nejlepších seriálů domácí tvorby - a že jich je!

Moje matka (2005)

Nádherný a hluboký příběh o síle mateřské lásky v časech 2.svět.války.

Klíč k minulosti (2010)

Jeden příběh z miliónů obětí židovského holocaustu. Příběh jednoduchý, ale nesmírně silný a emocionálně vypjatý. Nikdy nezapomenu na příběh malé holčičky zoufale se snažící zachránit svého malého brášku.

Welcome to the Dollhouse (1995)

Další ze sorty tak povedených a zahraných filmů, že si vůbec nepřipouštím, že hlavní hrdinka Dawn je pouze talentovaná herečka a nikoliv skutečná postava. Hodinu a půl jsem byl zabydlený v jejím bizarním životě - Dollhouse a nerad ho na otevřeném konci filmu opouštím. Kdejaká akční blbina má svých 5 pokračování, tak kde je Dollhouse 2? P.S. Co se asi stane na výletě v Disneyworldu a proč se ho Dawn tolik obávala?

Mary a Max (2009)

Klenot animovaného filmu. Originální scénář, vtipné monology a neuvěřitelné postavičky. Skvěle volený soundtrack a chytlavá ústřední melodie. Hlavní hrdinové jsou živoucí, uvěřitelní a k tomu excelentně nadabovaní (Toni Collette a Phillip Seymour Hoffman). Poprvé jsem se u animovaného filmu dojal (u závěrečné scény). Tak volám Bravo, tvůrci australští a jen tak dál !

Cesta do fantazie (2001)

V závitech mé šedé kůry mozkové je uchováváno panoptikum filmových postav - něco ve stylu muzea voskových figurín. Jako exponáty jsou pouze takové postavy, na které nikdy nezapomenu. Spektrum je široké - od Fantomase po Řeka Zorbu. Nově jsem mezi ně vřadil bezpohlavní mumlající entitu z tohoto fantazií nabitého snímku zvanou Bezpáteřník. Japonský animovaný film tolik odlišný od americké konzumní vlny si zcela získal mé srdce.Byť od jeho natočení uplynulo 15 let, čas ho nijak nepoznamenal. Díky nadšencům z Projektu 100 tak máme možnost ochutnat tuto animovanou asijskou lahůdku v digitální projekci oblíbeného kina.

Parkování (2010)

Dolů je to rychlý sešup, ale dostat se zpět je dřina. Hluboce lidský film o pádu na dno a cestě zpět s vynikajícím Colmem Meaneyem.

Philomena (2013)

Emocemi nabitý hluboký lidský příběh, který vám pomůže naplno prožít dechberoucím hereckým výkonem Judi Denchová v hlavní roli matky hledající po 50 letech svého syna.

Tohle je náš svět (2016)

Viggo Mortensen je borec. Nejdříve se stal mezinárodní hereckou hvězdou, aby si mohl dovolit brát zajímavé role i v malých a nezávislých projektech. V takových, které jdou mimo hlavní komerční proud jako byl třeba horský učitel v Daleko od lidí. Tohle je náš svět je pohled na alternativní životní styl početné rodiny, která žije v souladu s divokou přírodou vedena charismatickým inteligentním otcem stranou od ostatních. Stejně jako v českém dokumentu na stejné téma Stále spolu má takové soužití své limity svobody jedince a při setkání s okolím naráží na nepochopení. Je na divákovi, aby zaujal k této rodině vlastní postoj, buď je zavrhnul nebo bez výhrad přijal. Viggo svým poctivým živelným výkonem nechá v každém nějakou vzpomínku - vždyť je to Kapitán fantazie (dle původního názvu filmu, český distributor opět podbízivě čaroval s překladem).

Room (2015)

Četl jsem knižní předlohu - film je jedna z mála povedených románových adaptací. Podobu postav mám teď trvale spojenou s těmi filmovými. Skvělá volba obou hlavních představitelů.