Anvil! The Story of Anvil (2008)

Kapiel s podobným osudom sú nepochybne tisícky, ale žiť zašlou slávou 30 rokov? Klobúk dole pred manželkami a rodinou, že to tolerujú ( minimálne sa tak tvária ).Dokument je takou psychickou sondou do útrob človeka, ktorý okúsil slávu, padol na dno a nevie sa zaradiť do bežného života.

Zrůdy (1932)

Rozprávka zasadená do prostredia cirkusu ( herci sú skotočné hviezdy vtedajších "freak show"), kde zlo je potrestané a najväčšia obludnosť sa skrýva za maskou krásy. Jednoduché a dokonalé.

Čápi s mákem (2010) (pořad)

prvý diel s norou mojsejovou! nemôže byť nič lepšie poslať štáb do P..I dokáže len ona s gracióznosťou hodnej "pravej dámy" ach obávam sa že tento diel už nič neprekoná.....no krásny výber celevrit . mne je úplne jasný cieľ tej relácie baviť sa na stupidite, psychických a iných ujmách niektorých jedincov

Falco (2008)

Absolútne vžitie sa do postavy Falca ( až mám pocit, že na samotnom hercovi to muselo nechať následky ) vychytanie tónu hlasu, pohybov, výrazu tváre, gestikulácie. Skvelé zábery, skvelá kamera, skvelé kostýmy a veľké plus za klipové sekvencie. Nedajte sa pomýliť "der Mann mit dem Koks ist NICHT da". Otázne ostáva, či aj pre nefanúšikov je tento film tak zaujímavý ja som menej ako za 5 dať nemohla.

Lilja (2002)

Príbeh dievčaťa, ktorému sa v jednom okamihu zrúti svet a každým dňom sa topí vo väčších a smradľavejších sračkách. Scéna, kde Lilja uteká s krikom za svojou mamou mi rozorvala všetky vnútornosti počnúc srdcom a tento pocit sa so mnou tiahol až do konca filmu.Lilja sa takmer do poslednej chvíle nevzdáva svojich ilúzií na lepší život ,v tom spočíva jej najväčšia tragickosť. Pocit skutočnej lásky( ktorej sa jej nedostalo doma) nachádza u malého Voloďu s podobným osudom. Moodyson nám ponúka ruské reálie plné špiny, znásilnení, fetovania a úpadku spoločnosti. Po vzhliadnutí budete cítiť, ako by sa kus špiny nalepil aj na vas.

Ripper Street (2012) (seriál)

Temný seriál plný londýnskej dobovej špiny a atmosféry. Výborne vypracované charaktery a musím povedať, že ako odporkyňu krimi žánru ma milo prekvapil. Ale však BBC produkcia je už určitá záruka kvality.