• Hudební

Jurský svět (2015)

Další z řady letošních návratů. Neohromí to tolik, jako když se Jurský park poprvé objevil na plátnech kin, a vlastně je to pořád to samé dokola. Ale dívat se na to dalo, i když nic nového a nečekaného nebylo k vidění. Obyčejná oddychovka, když je na to nálada. Stále platí, že na nostalgii tu je česká Cesta do pravěku, kterou nic nepřekoná. Ani tihle okoukaní, i když dokonalí, dinosauři.

Terminator Genisys (2015)

Kvalitní podívaná, i když možná trochu opakovaná a bez větších nápadů. Ale co nového lze vlastně dneska vymyslet, že? Svět je o recyklaci, nová generace si žádá staré hrdiny v nových situacích, starší generace se ráda podívá na své idoly z mládí. Nakonec zůstanou všichni spokojeni a nasyceni. Ale příště už raději ne.

Daleko od hlučícího davu (2015)

Možná trošku rozvláčný romantický příběh, ale ve spojení s poetickými obrázky anglického venkova dochází téměř k naprosté dokonalosti. Film, na který se velmi dobře dívá, protože je stále se na co dívat. A je jedno, že občas se děj ztrácí někde v patosu, v zastaralých konzervativních konvencích. Moc příjemné...

Králova zahradnice (2014)

Příjemný film o vzniku zahrad ve Versailles, který krásně plyne, ale... Ale nezůstane po něm nic. Rozvláčný děj bez výraznější zápletky, s absencí jakéhokoli oživení. Bohaté kostýmy, na které ale každý nemusí koukat. A nějak mi chyběly samotné zahrady, které se kromě závěrečného pohledu z výšky ve filmu vůbec neobjevily. Je to škoda, potenciál tu byl, zejména herecký. Ale zůstal promarněn.

Život je život (2015)

Herecké obsazení nalákalo, ale jednalo se o absolutní průšvih. Ani jeden z herců, kteří by mohli být i tahouni samostatného filmu, nedostal v tomto snímku odpovídající prostor. Jen pár obrázků na chaotickém pozadí, a to se týká i představitele hlavní role. Navíc jeho sny a představy srážejí film do neutuchající smrdutého bahna nicoty. Možná to chtělo trochu ubrat na "legraci", možná to chtělo jen lepší scénář, možná to chtělo být jen bláznivější. Ale výsledek je naprosto o ničem. Jedna hvězdička z milosti, protože existují ještě horší filmy.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Bum bum prásk! A je po tobě, plecháči! Zábava pro vymytí mozku po náročném pracovním dni, na víc to ani neaspiruje. Děj velmi prostinký, zápletka nulová. Vypnout a hlavně nemyslet. Pak je to skutečná pastva pro oči. Po vizuálně stránce se jedná opravdu o dokonalé dílo, ale film nestojí jenom na efektech. Nic nového a nečekaného tu ovšem neuvidíte. Komu to nevadí, tak hurá do akce!

Tiché srdce (2014)

Děsivé téma, které má divákovi co nabídnout. A nabídnout je toho opravdu hodně. Místy hodně drsné, místy je to na zatnutí zubů, občas se objeví uštěpačný pokřivený náznak úsměvu. Mezi odlehčující momenty patří zejména nádherná scéna s hromadným kouřením trávy. Ale jinak jde opravdu o vážné téma a s tím je potřeba k filmu přistupovat.

Frank (2014)

Pro někoho možná trochu ujetý film, pro jiného zase jen lehce alternativní. Hudba i ztvárnění jsou rozhodně velmi zajímavé a nevšední. Možná jen chtělo o něco víc zatlačit na pilu a jít více do alternativna. V této podobě se totiž jedná o silně komerční film, jakoby si autoři nedokázali vybrat mezi dvěma póly. K obsahu mi to moc nesedí. A proto dávám jen tři hvězdičky.

Divoká dvojka (2015)

Velmi slabé, hodně odpočinkově laděné, naivní a pozérské. Možná se divák občas zasměje, hlavu a patu to má, ale nic víc než vyplněné uzívané odpoledne od tohoto snímku nečekejte.

Náš vůdce (2008)

Starší experiment posunutý do současnosti. Už původní příběh mě silně zaujal, a tak jsem byl zvědav na filmové zpracování. Možná to bylo trochu zklamání, ale příběh zůstal stále velmi silný, až neuvěřitelný. Jen ten závěr byl možná trochu přehnaný. Pro současného mladého diváka přijatelným způsobem podané, pro mne se mohlo přitlačit na pilu v psychologické stránce jednotlivých postav.