• Hudební

Strážci Galaxie (2014)

Je to barevné, je to akční, plné výbuchů a počítačových efektů. Dokonce i o humor se to snaží, i když na úrovni předškolního věku. Je to komiks, takže jsem nečekal hluboký příběh, ale až do konce jsem se snažil nějaký smysl v tom pobíhání najít. Nenašel. Obyčejný výplach mozku, a to na té nejvyšší úrovni.

Zmizelá (2014)

Perfektní scénář plný nečekaných zvratů, vynikající kamera, skvělé herecké výkony, nedýchatelná atmosféra. Možná by se něco záporného našlo, občas je to trochu nejasné a až moc přelomené přes koleno, ale to jde v rámci celku odpustit. Určitě jeden z mála dobrých filmů, které jsem letos viděl. A další, který potvrzuje, že kvalitní film se obejde bez rádobynapínavých honiček, nekonečného střílení a nepřetržité akce podpořené počítačovými efekty a zástupy kaskadérů.

Neohrožená (2014)

Výborně natočené krimi. Má to švih, má to spád. Skvělá kamera, pěkné obrázky, rychlý střih, stoprocentní soulad s hudbou. Dává to smysl, má to hlubší poselství. Ačkoli jsem se těšil na klasický bollywood, tohle je natočeno silně západně, a proto v tom vidím potenciál k oslovení širších mas diváků i na druhé straně světa. A já jsem si to opravdu moc užíval.

Vítejte v New Yorku (2014)

Myšlenku to mělo, celé dvě hodiny jsem vydržel sledovat film a neusnul jsem, ale nějak nevím, co tím chtěl básník vlastně říct. Spíše mi přijde, že si stárnoucí Depardieu chtěl ještě něco užít a aspoň před kamerou se obklopil zástupem bezejmenných lehkých děv. Politiku bohužel nesleduji, takže jako obyčejnému divákovi ten film asi opravdu nemá co sdělit.

Mikulášovy patálie na prázdninách (2014)

Opět velmi příjemný návrat do dětství. Ačkoli se nejednalo o tak výtečné zpracování jako v případě prvního filmu, stále jsem se nemohl ubránit smíchu. Bohužel těch patálií bylo moc málo a zejména závěr to celé zkazil, když se ze světa dětí přenesl děj do podivně naivního světa dospělých. Snad si autoři ještě spraví reputaci, nebo se snad žádné další pokračování nechystá? 4-

Tři bratři (2014)

Po delší době hodně sympatická pohádka, která není jen snůškou rádobyhumoru, která má hlavu a patu, a která se může líbit i dospělým. Alespoň já se bavil. Pravda, trochu mě při Šípkové Růžence rušily písničky, ale u Červené Karkulky se to zase obrátilo a nedovedu si ji bez nich představit. Jen s těmi dvanácti měsíčky se jaksi nemohu vypořádat, asi je jich na mě moc. Ale i tak jsem se u šťastného konce usmíval jako malý kluk. Co jiného od rodiny Svěrákových čekat, že...

Pod zemí (2014)

Nechápal jsem pohnutky, nechápal jsem důvody, nechápal jsem nic. Prostě najednou se něco dělo a nedávalo to žádný smysl. Navíc ta amatérská rozhýbaná kamera moc nepřidala. Amatérská napodobenina Indiana Jonese? Nepovedený školní film za pár pětek? Spíše směšné než cokoli jiného...

Osmy (2014) (TV film)

Velmi příjemný film, kterému se podařil lehký pohled na těžkou dobu. Příběh naštěstí nesklouzl do moralizování, ale ačkoli se občas přímo a doslova brodil ve sračkách, tak se neustále vznášel nad všemi věcmi. Možná až moc, protože některé vtípky byly opravdu až moc jednoduché. Ale rád jsem po dlouhé době viděl zase Pepu Dvořáka, takže k průměrné trojce přidávám ještě plus. 3+

Blondýna na předpis (2014)

Komedie, za jejímž úsměvem se skrývají vážnější témata. Nicméně velmi laciné, ba téměř televizní zpracování, celý film zabíjejí. O scénáři ani nemluvě. A tak i moje dvě hvězdičky jsou možná až příliš...

Volání divočiny (1997) (TV film)

Klasický film o Buckovi, který dovede stále zaujmout. Jeho příběh jsem sledoval už jako malý kluk a rád jsem se podíval i na toto novější zpracování. 3+