Akce v Istanbulu (1975)

Docela zajímavě zpracovaný špijonátorský filmek.Rozhodně byla jeho výroba velmi úsporná.Místy to sice nudí a závěr taky není nic moc...ale výsledek je slušný.Podivná postavička Kreiskeho v podání Jindřicha Narenty...komický týpek.Je tady pak také plno jiných rozvědčíků a agentů kterých je tolik že se představují v průběhu první hodiny filmu....a pak se v nich stejně čert vyzná.

Alžbetin dvor (1986) (seriál)

Kvalitní minisérie. Ze vztahů a sporů tehdejší honorace je až úzko. Těžko blíže komentovat. Každej si tam najde svoje.

Ambulance (1990)

No takovej slabě průměrnej film o záhadném vozu ambulance kolem kterého je spousty záhad.Eric Roberts vydávající se po stopách pachatelů kteří obchodují s lidskými orgány je celkem slušný.Ovšem tento film je oproti nedostižným Kandidátům života a smrti jen slabý odvárek.

Anakonda (1997)

Celkově mě tenhle lov obřího plazu docela dost zklamal...už kdysi když to byl hlavní tahač ve videopůjčovnách...tak nepatřičně a okatě zpracované efekty a chování kladných "pitomých amerických" dokumentaristů kteří zde zastupují hrdiny kteří nedělají nic jiného než že vám lezou krkem jsem dlouho neviděl...filmu chybí daleko více nějakého toho chytřejšího napětí a naturalističnosti...pak by byl celkem dobrý.Jedna hvezda za Johna Voighta...z tohohle filmu si ho nejvíc pamatuju.

Anička s lískovými oříšky (1993) (TV film)

Opravdu fajnová pohádka.Tak hrozně jsem se ovcí ještě neděsil.Jedna z pohádek které jsem jako dítě měl moc rád.A mám do dneška.Myslím že je to docela podhodnocené.

Atentát (1964)

S tim Cannarisem tam nemusel Sequens ztrácet čas.Odklání se to od toho hlavního a kolísá tím jinak slušné tempo a svižný děj.Ale na druhou stranu chápu že do snímku musela býti zakomponována nějaká pletka díky které bychom poznali a viděli Heydricha trochu zblízka.Jinak by se nevyplatilo hledat podobného herce.I tak však výborný kousek.Závěrečné dobývání kostela je zatraceně dobrá podívaná.Adrenalinová přestřelka v galerii vedená nadporučíkem Opálkou (Radek Brzobohatý) je jednou z nejlepších přestřelek jakou jsem ve filmu spatřil.Právem se o filmu kdekdo zmiňuje jako o nejlepším zfilmovaném atentátu."Tak za chvilku je tady máme znova!"

Automatic (1994)

Musím říct že se mi to líbilo a velice rád bych to viděl znovu.Slušně akční a morbidní film o androidech udržel mojí pozornost až do brzkých raních hodin kdy končil...

...a zase ta Lucie! (1983)

Nejlepší je snad scéna s klavírem a Jirka Hrzán jako profesor Hartman(již namluven Romanem Skamene)...no co ten tam dělá...to je nedostižný.Navíc díky tomu že se film natáčel v Německu působí dost moderně.Samej Citroen a Mercedes...po škodovkách ani památky.

Až do konce (1984)

Inu...je velká škoda že to nebylo zpracováno podstatně lépe...mnoho věcí by bylo třeba dotáhnout.Dát tomu trochu větší drajv a přidat více prvků které by udrželi divákovu pozornost. Nerad to říkám ale zrovna tenhle film bych osobně pojal o dost akčněji...hodilo by se to.Dusivé je to dost ale bohužel vládne takové uspávající ticho.Prostě taková trochu nemastná realizace filmu.A to je potíž většiny snímků z Československé série která ted v hojné míře vychází na DVD.Filmy typu Klíč nebo Vysoká modrá zeď.Tyto filmy mají pár věcí pro které stojí za to se na ně podívat.Nebo pár záběrů či situací které jsou geniální.Poté člověka dosti mrzí že jinak tyto snímky nestojí za moc jako celek.Tady je tou světlou stránkou Eduard Cupák a bývalý ministr kultury Jandák kteří zahráli skvěle.Finále je také docela síla...dobře vybudovaná atmosféra květnového dne, kdy se s přicházejícím večerem všechno chýlí k nezvratnému a krutému konci...a Jandák za kulometem střílející po holkách to se prostě jentak nevidí.Stojí to myslím za víc nežli kolikeré zahraniční tak říkajíc válečné filmy."Stejně nám to bude všechno hovno platný!"

Babe - galantní prasátko (1995)

Působí to na mně jako takovej polotovar.Mohli si dát víc záležet.Je to dost hektické a nedotáhlé.Ale když si to odmyslím tak se mi to líbilo.Slušný film o zvířátkách...to čuně je k sežrání...zvlášť když ho mluví Aťka Janoušková..