• Krátkometrážní

Prodloužený víkend (2013)

"Velmi rád bych žil tak, jak jsme se o tom bavili ten víkend, kdy jsme doufali, že budeme rodina." ...Chvilkové štěstí, touha po lidském doteku a úplné rodině, vůně a chuť broskového koláče, která ani po 25 letech nevyprchá, nezapomene se.

Milenci z Pont-Neuf (1991)

"Ahoj, zdálo se mi o tobě. Probudila mě láska." ...Osamělé, nemocné duše, ve špíně, v bolesti, hojí si rány něhou, dotekama, smíchem i slzama. Most se stal jejich úkrytem a Paříž jejich městem nově nalezené lásky. Noční Paříž + Juliette Binoche = nekonečná nádhera. Můžeš zůstat v posteli, Paříži! :-)

Simonův vesmír (2010)

"Miluju vesmír. Nejsou tu žádné problémy, nedorozumění ani chaos. Protože vesmír nezná city." ...Najít sakra jinou holku pro bráchu co nenadává, nehádá se, myje nádobí a úspěšně projde seznamovacím testem. Jedna taková příjemná pohodka ze Švédska.

Jako bych tam nebyla (2010)

"Uděláš všechno, jen abys zůstala naživu." ...V bezvýchodné situaci si zvolila jedinou dostupnou vstupenku na přežití - ještě jednou být sama sebou.

Králova láska (2011)

"Boj mezi srdcem a mozkem o to, kdo získá převahu. " ...Tak takhle nějak si dokážu představit Madonnin rukopis. Cítila jsem její živočišnou ženskost, kterou vložila do svých hrdinek. Abbie Cornish ty černé vlasy moc slušely a Andrea Riseborough byla neuvěřitelně rajcovní, když rozjela své taneční kreace, při kterých i já se pohupovala. :-) Půvabné, křehké, přitažlivé, takové byly Wally a Wallis. Osudové ženy svých osudových mužů. Madonno, to nebylo vůbec špatné a já si to vychutnala od začátku až do konce.

Vor (1997)

Michail Filipčuk ( malý Saňa) si mě získal nejen svým roztomilým kukučem, ale především hereckým projevem. Ten malý klučina působil tak nádherně přirozeně. Půvabná Jekatěrina Rednikova mi tu svým úsměvem a gesty občas připomínala Danu Vávrovou. Nevyzpytatelné jsou cesty osudu...

Citrónový sad (2008)

"Stromy jsou jako lidi. Oni také mají duši a cítí." ...Tak s tím souhlasím a Salmě, která si ve svým životě prožila víc smutku, než radostných dnů, jsem tolik přála, aby vyhrála nad lhostejností a ubránila si svůj voňavý rodinný klenot. Chválím Hiam Abbass, která do své filmové role vdechla hrdost, smutek a zralou krásu ženy.

Můj otec Mengele (2003)

"Jsem jeho syn, to je můj zločin. " ...Odpoutat se od kořenů pro něho nebylo snadné a tak si Hermann sám zvolil doživotní břemeno. Krutosti a zvěrstva které se nedají obhájit, natož na ně zapomenout a odpustit.

Svobodná vůle (2006)

Vím, že vám doktoři říkají, že je to velká příležitost a ty řečičky kolem. Ale ti, co tady žijí, nazývají vstupní dveře " bránou do pekla". ...Pro mou citlivou duši těžko stravitelné od nepříjemného začátku až do konce. Volání o pomoc, které nikdo neslyší. Marný boj s nemocí, kterou ani láska nedokáže utlumit. A v neposlední řadě také nepřehlédnutelný herecký výkon Jürgena Vogela.

Patrik - věk 1,5 (2008)

Vytoužený adoptivní synek už dávno nepotřebuje plínky ani plyšáka na spaní. A ten počáteční šok také časem pomine. Vypěstovat růži dá práci, ale když se o ní člověk dobře stará, ona mu to vrátí.