• Krátkometrážní

Lemmy Forever (2010)

"Lituješ něčeho? Ničeho. Život je příliš krátký." ...Rocker z L.A., milovník Beatles a Elvise, kmotr heavy metalu, hardrockovej motorkář, model z druhý světový války, mix kovboje, metalu a rock'n'rollu, trochu motorkář, trochu punker, bůh. Takhle tu Lemmyho vnímají lidé, kterým se poštěstilo spolupracovat s ním, nebo jen být v jeho blízkosti. Marlboro, Jack Daniels, rychlé striptérky a hazardní hry. To je to, co se mu líbí. Doma má pekelný muzeum a jeho oblíbeným místem je Rainbow. Za svůj nejcennější majetek považuje syna Paula. Musím říct, že tohle sledování jsem si užívala od začátku až do konce. A jak na mě tady zapůsobil Lemmy Kilmister? Jako osobnost, ze které cítím určitý respekt. Byl mi sympatický jeho názor na drogy, ženy, život. Muzikant, který i přes svou obrovskou slávu působí skromně, přátelsky a lidsky.

Metal & metalisté (2005)

"Co si myslíš, že dělá metalovou komunitu vyjímečnou? Myslím, že především jsme velká rodina, která má jednu společnou řeč - metal. My proti zbytku světa." - Ronnie James Dio ...Sam Dunn se vydává na cestu do světa heavy metalu, aby natočil spoustu cenných a zajímavých názorů od metalových králů a královen, jejich věrných fanoušků a dalších lidí co se pohybují okolo týhle skvostný muziky. Letmo se tu mihla i má oblíbenkyně Doro Pesch. Kvalitní dokument. Jen tak dál Same. :-)

Global Metal (2007)

"Nepřekvapuje tě, že vaše hudba spojuje tolik lidí z tolika odlišných kultur? Vždycky se najdou děti, jedno z jaké kultury, které si chtějí stoupnout a zařvat si. A my k tomu dodáváme ten doprovod." - Bruce Dickinson ...Sam Dunn, věrný, metalový fanoušek a taky průvodce po Německu, Brazílii, Japonsku, Indii, Číně, Indonésii, Izraeli Dubaji. Každá kultura má co nabídnout. Každá myšlenka vychází z duše metalových fandů. Dokument nadupaný samýma skvělýma kapelama!!

Imagine: John Lennon (1988)

"Imagine byla jednou z jeho stránek. Tvoří to jeho sen o světě. Utváří to jeho ideál. A to bylo něco, co chtěl skutečně říct světu." ...Zajímavý dokument při jehož sledování si každý může udělat svou vlastní představu o tom kdo, nebo jaký člověk byl John Lennon. A jak jsem Johna vnímala já? Jako divokýho, vtipnýho, odvážnýho, romantickýho, vážnýho, tvrdohlavýho, trošku sebestřetnýho, zranitelnýho, vnímavýho, talentovanýho, muzikanta, naivního SNÍLKA. Ale taky jako manžela, tátu, kolegu, přítele, obyčejnýho člověka z davu. Svůj život, názory, pocity, myšlenky vložil do songů, který jsou nesmrtelný a v srdcích těch, kdo ho milovali bude žít věčně jako všichni další před ním i po něm.

Jana a její přátelé (1999)

Jana a její přátelé se hledali, až se našli. Konec filmu neměl chybu. Děda byl pěkný filuta. Doporučuji nejen milovníkům plynových masek. :-)

Nadar solo (2003)

Pokaždý se snažím zavrtat do pocitů a myšlenek hlavních hrdinů a tady jsem měla dojem, že se dívám na jedno nemastný, neslaný, studený o ničem.

Angliština Engliština (2012)

Příjemná, hřejivá sladkost, která naladí na pohodku, úsměv, taneční pohyby a při který máte chuť vypít si šálek dobrý kávy, uvařit si nějakou ňamku, nebo si zajít do svý oblíbený hospůdky na tři točený.

Jamesy Boy (2014)

"Trikem je najít něco, co miluješ a držet se toho." ...Silná káva to nebyla, spíš jen takový slabý čajíček oproti všem těm filmům z vězeňskýho prostředí který jsem kdy viděla. Jinak Spencer Lofranco nevypadá vůbec marně, tak uvidíme jak se bude chlapec dál herecky rozvíjet.

Sestra (2012)

"Proč sis mě teda nechala? Abych nebyla sama. Abych měla na koho křičet." ...Abys mohl být sám, když já si někdě užívám. Abys mě mohl šatit a krmit. Abys měl potřebu objímat náhodný mámy, protože mého obejmutí se jen tak nedočkáš. Abys, abys, abys... Vyjímečně jsem nebyla hladová po emocích. Ono i tak toho smutna na duši bylo až dost. Jak už tu zmínil ve svém komentáři uživatel DonBraso : Vše začalo na lanovce a taky skončilo, ten závěrečný záběr vypovídal za vše. Přesně tak.

Okolo futbola (2013)

Trochu se zapotit a vybít si adrenalin se dá různými způsoby. Fotbalová fanynka ze mě nebude, ale jinak se na tyhle drsný kluky z Ruska dalo dívat. No a kam čert nemůže, tam nastrčí neodbytnou studentku, že pane učiteli. :-)