Šmejdi (2013)

Viete, aký je rozdiel medzi šmejdom a kurvou? Kurvu obieliš, šmejd vybieli teba.

Legenda 17 (2013)

Film je to dobrý, a navyše hlavný hrdina mi výzorovo silne pripomenul Ing.a Olega Cerepanova, ktorý mi už v poslednom týždni 3 krát s úctou do emailu napísal, aké ma dalšie foršty zo sibírskej borovice.. no nič, ja teda musím od neho aspoň pol kubíka kúpiť, nech má chrumkalik radosť!

Šťastní to lidé: rok v tajze (2010)

Tak teraz by som chcel ísť už aj na dovolenku na Sibír. Pichnúť sa kdesi k jazeru, chytať ryby, loviť zver, a potom relaxovať v horúcej saune a načúvať kvílenie vetra v mínus 40 stupňových hicov. Toto je ďalšia vec, čo spravím, ked budem veľký :)

Rozsudek smrti (2007)

Kevin Bacon dostal za úlohu napodobniť Chucka Norissa a pasuje mu to. Síce je pravda, že bez trička pôsobí dojmom somálského väzńa, ktorý drží dobrovoľne hladovku, ale ak má niekto na Chucka Norissa viac, tak je to Bacon alebo William Fichtner. To, či je škoda, že dramatický thriller postupom nadobúda čoraz viac humorných prvkov, je vec vkusu. Osobne to nemám moc rád, ale tuna to pasuje. A už teraz viem, že tento film mi zostane v pamäti veľmi dlho, lebo ten koniec ma jednoducho dostal :)

Dukla - krev a mýtus 1: Osudný obzor (1999) (TV film)

Super, sila tohoto dokumentu spočíva vo výpovediach účastníkoch v Dukle. Prínosom je, že vyspovedaný neboli len komuši ale aj nemčúri. Takéto čosi už nevznikne, vierohodní dobový účastníci sú už nenávratne preč. Rád by som si prečítal tie archívne noviny s článkom " Dobrý Nemec = mŕtvy Nemec".

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Po After Earth je toto moje ďalšie veľké tohtoročné sklamanie. Ono to v kine môže byť pekné, ked to človek vidí v 3D, ale po obsahovej stránke je to zasa za jedno vylížprdeľ. Klasika, svet dostáva na držku, príde predák (dramatická hudba typu americkej hymny) a vraví k davu: " Nedáme sa pokoriť, budeme bojovať, zvíťazíme a dáme tým potvorám to, čo si zaslúžia! " Všetci zatlieskajú, predstierajú dojatie a začína druha vlna drahých digitálnych efektov. Najlepšie scénky boli s Ron Perlmanom, v tom závere som vyprskol smiechom..

Chuckyho kletba (2013)

Nabudúce si radšej dvakrát rozmyslite, či príjmete od hocikoho gumenú anču..

Po zániku Země (2013)

Takto vyhodiť do ľuftu 130 melonov love... No nebolo by lepšie vidieť Willa Smitha v Deň nezávislosti 2, kde by jeho ratolesť hrala nesympatického húkavého ufona? Alebo nebolo by ešte lepšie dať jeho nesympatickému spratkovi nejakú rolu vo filme záchrana Luníku IX ?