Kolonie (2015)

Velmi silný film o diktátorském režimu, kterému se filmaři nikdy moc nevěnovali (a takových je bohužel asi ještě hodně), tak snad tento film trochu přispěje ke všeobecnému povědomí. Osobní příběh ústřední dvojice je sice místy trochu přitažený za vlasy, ale jako film to funguje bezchybně. Pro Emmu Watson je to první dospělá životní role a snad už nehrozí, že by zůstala dětskou hvězdičkou (zdravíme Ruperta Grinta). Daniel Brühl je sympaťák i naživo. A Michaelu Nyqvistovi se omlouvám, že jsem ho po severské trilogii zařadil do TOP 5 nejnudnějších herců na světě. Po Kolonii ho povyšuji do TOP 5 nejslizštějších herců na světě.

Les sebevrahů (2016)

Čím strašidelnější to mělo být, tím víc jsem usínal, to je docela inovativní přístup k žánru hororu, ale nejsem si jist, zda je to ta správná cesta. Dále je tento film originální tím, že to není(!) found footage. Jinak jde o zcela podprůměrný b-mínusový horor a smysl jeho uvedení v českých kinech v den světové premiéry mi uniká. A přestože městské záběry se točily v Japonsku, celý les se točil z nepochopitelných důvodů v Srbsku, takže les ve filmu vypadá jako ULES (Univerzální Listnatý Evropský Les).________ Rád bych se tu pochlubil, že jsem ve skutečném lese Aokigahara byl, ale bohužel není tomu tak. Byl jsem jen pár kilometrů od něj. Bohužel jsem ho tehdy neznal a v průvodci Rough Guide o něm nebylo bůhvíproč ani slovo. Tak aspoň moje fotka z Mt. Tenjo s vyznačením místa, kde by byla Mt. Fuji, kdyby tam nebyly ty z&@!#ný mraky: http://i.nahraj.to/f/1msR.jpg

Maggie (2015)

Oceňuji, že sentimentální rodinné drama je vcelku inovativní přístup k žánru zombie filmů, to by film ovšem nesměl režírovat uspávač hadů, co si myslí, že je příští Terrence Malick, a hlavní roli by nesměl hrát Arnold Schwarzenegger. A taky mě štvou ty dnes všudypřítomné modré a oranžové filtry. Film by působil mnohem opravdověji v přirozených barvách, bohužel spousta dnešních filmů vypadá spíš jako Limonádový Joe.

Creed (2015)

Nesnáším box a boxerské filmy, a nikdy jsem neviděl filmy Rocky, Rocky II, Rocky III, Rocky IV, Rocky V a Rocky Balboa. Přesto jsem se rozhodl na film Creed podívat, protože se o Stallonově výkonu v tomto filmu hovořilo v souvislosti s hereckými cenami, a NEjednalo se o Zlaté maliny. Svého rozhodnutí jsem začal litovat už asi v 5. minutě filmu. Naprosto tuctový stále stejný boxerský film, který není ani vizuálně zajímavý jako třeba film Southpaw, ale vypadá úplně stejně jako filmy Rocky, Rocky II, Rocky III, Rocky IV, Rocky V a Rocky Balboa, což samozřejmě jen odhaduji, protože jsem ani film Rocky, ani film Rocky II, ani film Rocky III, ani film Rocky IV, ani film Rocky V a ani film Rocky Balboa neviděl. Překvapilo mne pouze to, že existuje stanice HBO BOXING. Stallone sice podává na své poměry dobrý výkon, ale dávat mu za něj herecké ceny je jako chválit žáka speciální školy za to, že se naučil něco, co umí každý o pět let mladší žák normální základní školy. Film mne utvrdil v tom, že se nejen nikdy nepodívám na filmy Rocky, Rocky II, Rocky III, Rocky IV, Rocky V a Rocky Balboa, ale vyhnu se širokým obloukem i filmům Creed II, Creed III, Creed IV, Creed V a Adonis Creed.

Riaru Onigokko (2015)

Film sice nedává žádný smysl, ale obsahuje spoustu krve a školaček v uniformách, a skoro se v něm nevyskytují muži, takže u mě dobrý. Taky je fajn, že SONO objevil MONO, bohužel potenciál této kapely zůstal trestuhodně nevyužit, takže na pořádný postrockový nářez ve filmu si budeme muset ještě počkat.

Mamon (2015) (seriál)

Štefane, musím říct, žes mě překvapil. Nejen tím, jak dobrou věc jsi napsal, ale i tím, jak rychle ses v branži prosadil. K seriálu mám sice výhrady, ale jen vůči některým hereckým výkonům a celkově trochu úsměvné kombinaci českých reálií, nižšího rozpočtu a snaze o moderní temnou atmosféru (a Michálek není Fincher), ale i tak na české poměry výrazný nadprůměr. Už si tu zasloužíš mít seriózní biografii:) Tak hodně štěstí na Českých lvech, ty televizní kategorie letos určitě přidali kvůli tobě:)

Room (2015)

Jeden ze vzácných případů, kdy filmová adaptace nedělá knize ostudu (což patrně souvisí s faktem, že scénář psala sama autorka knihy). Výborné a citlivě natočené melodrama o děsivé životní zkušenosti. Doufám, že Jacob Tremblay nebude další dětská hvězdička, která zapadne. A palec nahoru za This Will Destroy You

Narcos (2015) (seriál)

V jednotlivostech dokonalé, plné nápadů a absurdních situací, jako souvislý příběh to ale hodně drhne.

Nezvěstní (2014) (seriál)

Díly 2-7 zbytečné.