Čarodějnice (2015)

Doma u počítače bych se asi děsně nudil, ale Velký sál Thermalu plný ječících holek tomu dává úplně jiný náboj.

Heil (2015)

Kterak se Dietrich Brüggemann proměnil z německého Roye Anderssona v německého Zdeňka Trošku.

Dobrou, mámo (2014)

Po Hanekem, Seidlovi a Schleinzerovi přichází Rakousko s dalšími talenty, které se vyplatí sledovat. Špičkový psychothriller, který není pro slabší povahy - jedna taková slabší povaha při promítání omdlela a silnější povahy volaly doktora. Naštěstí promítač zachoval chladnou hlavu a promítání nepřerušil, to by mě fakt naštvalo. Tento film udělá pro vteřinové lepidlo totéž, co Temný rytíř pro tužky.____________ EDIT 9.7.2015 Na dnešní projekci Dobrou mámo byl Hřebejk a při odchodu říkal svým kolegům "Strašně mě to sralo, to bylo jako zfilmovaná noční můra". Může být nějaké lepší doporučení? :-)

O patro níž (2015)

Nejuseknutější konec v dějinách kinematografie (kdybychom tu dávno neměli digitální projekce, podezíral bych je, že jim chybí kotouč). Je to příjemné civilní drama, jak už to Rumuni umí, ale fakt bych rád věděl, jak to dopadlo sakra.

Dovolená v Protektorátu (2015) (pořad)

Na rozdíl od amerických a izraelských mediálních mrdek mi nijak nevadí téma pořadu, naopak v rukou schopnějších tvůrců by to mohlo být velmi zajímavé. Samozřejmě je jasné, že když soutěžící vědí, že se jim nemůže nic stát a mohou si hrát na hrdiny a smát se gestapákům do ksichtu, nemůže být o autenticitě ani řeči, přesto mě ten mediální humbuk přiměl seriál rozkoukat, a doufal jsem, že mě to bude bavit. To by ho ovšem nesměla vytvářet ČT. Po dvou a půl dílech, byv málem unuděn k smrti, jsem to vzdal. Vybraná rodina má charisma jako domovnice z ubytovny a tempo by uspalo i insomniaka. Až příliš pozdě mi došlo, že cílovkou pořadu jsou důchodci, kteří Protektorát sami zažili:(

Kukuřičný ostrov (2014)

Jaro, léto podzim, zima a jaro mínus podzim mínus zima mínus Kim plus starý rolník plus pihovatá sexy vidlačka v gumákách. Takový ten film, který si moc příjemně a pomalu plyne a při jehož sledování si klidně můžete uvařit oběd, protože víte, že o nic nepřijdete.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Pořád jsem čekal, kdy se to rozjede a nerozjelo. Možná v příští sezoně:-/ V těch prvních deseti dílech není žádná celková souvislá zápletka, jakou měl Breaking Bad, je to jen sled epizod, jak se Saul (pardon, Jimmy McGill) snaží prosadit v branži. Což někomu možná stačí (viz pětihvězdičkáři), ale za mě, pokud se to v další sezoně nezmění, tak se sledováním končím. Cliffhangřík na konci 10. dílu vypadal nadějně.

Asterix: Sídliště bohů (2014)

První 3D Asterix, rozhodně lepší než hrané pokusy, ale nejradši budu mít stále 2D klasiku. Párkrát jsem se zasmál, ale jinak je to v souladu s dnešním trendem moc zřeštěné. Viděno nad Sibiří.

Aféra (2014) (seriál)

Přestože je Ruth Wilson božská herečka a doufám, že udělá v Hollywoodu velkou kariéru, v seriálu mě mnohem víc bavila postava Noaha a jeho vztah k vlastní manželce. Na jednu zajímavou podzápletku (většinou Noah + jeho žena) tak připadají dvě zbytečné a nudné (většinou Alison + její muž). A orámování celého příběhu výslechem na policii a la True Detective je jen zbytečná hra na efekt (už vidím, jak policajta vyšetřujícího zabití zajímají u výslechu především intimní podrobnosti ze života svědků). Takže těch 10 dílů jsem přežil, ale na další vaření vody v příští sezoně už koukat nebudu.