Kouzelná moc lásky (2000) (seriál)

V ČR vysíláno na stanici Romantica pod názvem KOUZELNÁ MOC LÁSKY.

Pokušení jménem Sol (1996) (seriál)

V ČR vysíláno na stanici Romantica pod názvem POKUŠENÍ JMÉNEM SOL. Tuto telenovelu zbožňovala moje babička za blahého času. Je pravda, že pro mladé je nic moc, ale zejména starší generace si přijdou na své, neboť hlavní hrdinové se chovají klidněji a dospěleji, než se na správnou telenovelu sluší a patří.

Hříšný tanec (1987)

Dívka, která nemá ráda z mládí Hríšný tanec, je podivná. Dívka, která nikdy neviděla Hříšný tanec, není dívka. Člověk, který nezná hlavní hit Hříšného tance The Time of My Life, vlastně ani nežije. Tento snímek je stabilně nejoblíbenějším tanečním filmem všech dob. Zároveň je doplněn jednoduchou romancí, která v sobě tají trapnost první lásky i trpkost sociálních rozporů ve společnosti. Salma Hayeková v Dogmatu říká, že za deset nejlepších filmů všech dob může ona coby můza, až na Sám doma, za který někdo upsal duši ďáblu. Musím ji trochu opravit. I za Hříšný tanec upsal někdo duši peklu. Ač není film žádným velkým mistrovským dílem filmového světa, neustále baví a má své kouzlo pro milióny lidí.

Mnoho povyku pro nic (1993)

V jednoduchosti je krása a neznám nic lepšího, co by na to toto úsloví sedělo. Mnoho povyku pro nic je krásný snímek, který si stačí v klidu vychutnat. Známá Shakespearova komedie ožívá v nenáročném provedení osobnostmi slavných herců. Všechny velké hvězdy si vystačí v jednom neokázalém kostýmu za zvuku veselé i melancholické melodie, která je tak krásně jednoduchá, že si ji můžete ihned sami pobrukovat. Celé dílo působí velice lidově a lehce a ani chvilku nenudí. I dlouhé Benedikovy monology jsou zajímavé v podání Kennetha Branagha. Michael Keaton se zase objevuje v úžasné komediální roli a je výborný. Nikdo z herců nebyl zastíněn jiným a film tak působí uceleně. Jedná se o jednu z nejlepších adaptací her Williama Shakespeara.

Strážci - Watchmen (2009)

Vlastně ani nevím, proč na mě tento film tak silně působí. Je pravda, že má výborný soundtrack složený ze starých šlágrů i nových neotřelých skladeb. Je pravda, že snímku velice prospěla absence velkých hollywoodských hvězd. Nové tváře byly velice působivé a představitel maskovaného Rorschacha se stal hrdinou filmu více méně proti všemu, co představuje. Je pravda, že zdánlivě nesouvisející epizody vykrystalizují v jasný a logický závěr. Tyto epizody jsou samy o sobě tak dobré, že ani společný závěr nepotřebují. Manhattanova božská zpověď podbarvená jednou jedinou duchovní skladbou působí hypnoticky. Komediantův osud z pohledů různých postav je stejně odporný jako fascinující. Film je úžasnou směsicí promyšlenosti ve všech sférách filmové tvořivosti. Zasahuje přesně tam, kde má.

Souboj Titánů (2010)

Velké zklamání. Na big epic movie naprosto nedostatečné. Hlavní představitel se naprosto nehodil na mýtického hrdinu. Spíše připomíná naštvaného gladiátora. Ženské představitelky postrádají šmrnc a nemají v sobě špetku přitažlivého kouzla. Celý Olymp působí nezajímavě a zbytečně. Hudba je tuctová. Laciné taháky v podobě přebarvení Pegasa z bílé na černou netáhly. Ani trikové scény nejsou příliš ohromující. Medůza ani Kraken nejsou špatní, ale nejsou ani nic extra. Když se vše spojí dohromady, nezachrání film ani světlá místa, na která si však momentálně nemohu vzpomenout. Kouzelné zašlosti prvního Souboje titánů se jeho remake zkrátka nevyrovná.

Little Erin Merryweather (2003)

Neuvěřitelné, že se jedná o americký snímek. Dlouho jsem přemýšlela, do které evropské země film zařadit. Podivní herci - mladík je zamilovaný do své spolužačky, která je na první pohled alespoň o generaci starší. On vypadá v obličeji jako prasátko a ona jako chameleon. Erin vypadá chvílemi jako mladice a chvílemi jako stařena. Postava otravného policisty snad jediná dýchá atmosférou USA. Děsivé to příliš není, jelikož téměř od začátku víme, kdo je vraždící postava v rudé kápi a s maskou panenky z porcelánu. Dávám jednu hvězdičku za to, že se to dá vydržet.

Zakletý v čase (2009)

Není to špatná oddychovka, ale myslím, že z toho mohlo být něco stokrát lepšího. Zápletka přímo nabízela použití mnohých infarktových momentů, které by umocnily zajímavý nápad. Na škodu dle mého byl i od poloviny filmu odhalený závěr. Nicméně musím pochválit relativně svěží a zdařilé herecké výkony. Okouzlující byly zejména všechny tři dětské herečky.

Starostliví medvídci (1985)

Milovala jsem tenhle film a netuším, kam se poděl. Strašně ráda bych ho znovu viděla, už jen z nostalgie. Vzpomínám na naivní a krásné písničky a jak jsem vždycky dumala nad tím, jestli žena v domově, která poslouchá Nicholasovo vyprávění dětem, je Jana. Zlá kniha, podezřele kopírující zlou královnu Walta Disneyho, byla excelentním protipólem přeslazených medvídků. Z dnešního hlediska se jedná o nepřekombinovanou a zcela neškodnou podívanou pro malé děti i jejich rodiče. Když toto píši a znějí mi v hlavě ústřední melodie, které si dodnes dokáži pobrukovat, musím se tiše usmívat.

Kniha přežití (2010)

Kniha přežití je místy k uzoufání nudná a nezáživná. Postapokalyptická tématika točící se kolem Bible se mi velice líbila, i když od počátku musí být každému jasné, o kterou knihu tady vlastně jde. Velké plus musím dát za překvapivé rozuzlení. Už dlouho mě něco tak nepřekvapilo. Celkem mě mrzí, že čím víc jste toho viděli a četli, tím víc jsou pro vás nové příběhy předvídatelné a neoriginální. Ale bohužel nedokážu odolat a ráda se topím v příbězích dál. Třeba i v tomto.