Machři a šprti (1999) (seriál)

Seriál mne bavil. Má dvě linie - první sleduje skupinu čtrnáctiletých kluků a tato část jako by z oka vypadla Báječným letům - hodnotil bych na pět hvezdiček. Pak je tu ta část, která sleduje partu sedmnáctiletých lidí, z nichž většina jsou bezmozci - a tuhle část bych nejraději vypustil.

Báječná léta (1988) (seriál)

Tenhle seriál mne potkal ve stejném věku, jaký má hlavní hrdina. Vlastně jsem s ním vyrůstal a prožíval podobná dobrodružství. Pouze o mne nebyl takový zájem ze strany opačného pohlaví:( Netřeba dodávat, že seriál nemá chybu a i dnes působí jako krásné pohlazení po duši.

Barbar Conan (2011)

Moc nechápu to nízké hodnocení. Film je naprosto věrný předloze. Příběh typicky conanovský, hlavní hrdina typicky conanovský, svět typicky conanovský. Přečtěte si libovolnou Howardovu povídku s Conanem a nepoznáte rozdíl.

Muži v naději (2011) odpad!

Tak nevím, jaká motivace vede tvůrce natočit takovéhle dílo. Ve filmu není špetka umění, špetka srdce, je to jako seriál na Primě. Scénář je k blití, klišé na klišé, herecké výkony k zasmání, což ale asi pramení i z toho, že dialogy jsou narosto nereálné, tohle by prostě nikdo nikdy v realu nevyslovil. Po shlédnutí tohoto filmu mne napadla kacířská myšlenka, že tzv. trezor za totality nebyla až tak špatná věc. Na filmu jsem byl s rodiči mé přítelkyně, což byl také jediný důvod, proč jsem tam vydržel.

Dobrodruzi z velkoměsta II: Legenda o Curlyho zlatě (1994)

Pro dospělého diváka nuda a mnoho klišé, pro děti zase mnoho narážek na sex. Jinými slovy film by mne bavil ve věku, kdy jsem o problému předčasné ejakulace ani vzdáleně netušil.

Dobrodruzi z velkoměsta (1991)

Shlédl jsem v roce 2011 po dlouhé době a shledávám na hranici. Člověk se téměř musí nutit, aby vydržel do konce. Ale v devadesátých letech se mi film líbil.

Adamova jablka (2005)

Naprosto famózní! Na ty, kteří jsou jsou zvyklí na politicky korektní americké filmy, bude tahle lahůdka působit jako ta facka v prvních minutách filmu. A ponaučení je jednoznačné: když trefíš z pistole do zad dánského nácka, jen se otočí, vynadá ti a půjde dál. Jsou to holt tvrdí chlapi.

Před soumrakem (2004) odpad!

U humanitně zaměřeného pseudoscénáristy, kterému ještě nebylo 18 let, by se takovéto dialogy daly možná i očekávat, od rozumného vyspělého člověka schopného sebereflexe už dle mého názoru nikoliv, vydržet se na tento film dívat do konce dokáže snad jen masochista nebo pseudointeligent.

Země kůlů (2010)

Dávám jen dvě hvězdičky a to je to můj oblíbený druh filmu. Bohužel však nic nového a navíc vysoce nadprůměrný počet nelogičností ve scénáři a to i v rámci žánru. Herecké výkony taky nic moc a chování všech postav významně hloupé. Chtěl bych pro změnu vidět v takové situaci někoho inteligentního.

Cesta (2009)

Nelze nic vytknout. Věrný předloze.