Válka o planetu opic (2017)

Opičky moudře hovoří nebo znakují...což je na 2,5 hodiny k uzoufání málo. Navíc závěrečná scéna (POZOR SPOILER), jako by vypadla z povídky Šmka a Grossmanna "Konec dluhu" (požár a povodeň, které u nás současně v loňském roce vypukly, se navzájem zlikvidovaly, takže jsme mohli dále žít spokojeně na rumišti). S oběma očima přimhouřenýma dávám za masky jednu hvězdu. Ale je to fakt bída!

Válka světů (2005)

Standardní "scífko" s několika světlejšími i tmavšími (myslím nelogickými) okamžiky v ději.

Vetřelec: Covenant (2017)

Ikony by se neměly samy vykrádat. Místo napětí nuda, místo dramatického scénáře plochá historka, která tu už byla, místo nápadu nic...Jedna hvězda za technické provedení.

Vlk z Wall Street (2013)

Dlouhé, leč nenudící. Poněkud přisprostlé a obhroublé, leč stále uvěřitelné. Nápadité s výraznou hudbou (zvláště poměrně neotřelá úprava hitovek je super). A Leonardo di Caprio je opravdu herec. Čím víc filmů s ním jsem viděl, tím ho mám raději...

Vozka smrti (1921)

Až na to závěrečné srdcervoucí melodrama parádně temné a působivé. 4,5 hvězdičky, s ohledem a rok vzniku a na technické provedení i na scénář a ostatně i na herecké výkony zaokrouhleno na 5.

V pravé poledne (1952)

Podle mne jeden z nejlepších westernů. A je jedině dobře, že je černobílý, protože barva by mu zřejmě uškodila. A navíc se mi tu líbí hudba D. Tiomkina.

Vraždy podle Jidáše (1999)

Když ono je to celý takový nějaký šišatý. Člověk by měl být napnutý a snad chvílemi nedýchat, ale tady se spíš směje. A to nemluvě o dírách ve scénáři, speciální "trhané kameře" (ještě chvíli a měl bych tik)... Ta jedna hvězdička je spíš ze soucitu, ale hlavně proto, že jsem viděl i větší shity...

Vražedná terapie (2001)

Tak sice jsem včera po shlédnutí uvažoval o 3 hvězdách, ale nakonec ještě jednu ubírám. Tenhle film totiž trpí vším, čím trpět může. Sice není úplně špatně natočen co se týká ponuré atmosféry či "hororových" záběrů, ale jinak je to jedno přilepené klišé na druhé. Jako by scénárista trochu tápal a podle osvědčeného receptu kradl tu, či jinde a od jednotlivých cizích nápadů utíkal tak rychle, aby si divák nestačil vzpomenout, kde už to vlastně viděl (jak říkal svého času Jaroslav Uhlíř: než si posluchač uvědomí, odkud to zná, musí skladatel uhnout jinam :-)) Ani herci to tentokrát moc nezachraňují, o hudbě ani nemluvě.

Výlet (2002)

Nuda, nuda, šeď, šeď... Nelíbilo se mi to z následujících důvodů: špatná hudba (hlavně jsem nepochopil, proč jsou texty v angličtině), nenápaditá kamera i střih, překvapivě špatné herecké výkony a nudné dialogy, vtipných či jinak zajímavých míst má tento film povážlivě málo. Navíc se děj dá díky své průhlednosti a naivnosti předpovídat dopředu. Škoda!