Turínský kůň (2011)

Moje první setkání s Bélou Tarrem, ve skutečnosti jsem vůbec netušil, do čeho jdu. Při odchodu s kina jsem si říkal fajn, ale mohlo to být kratší. Ale jak jsem o filmu začal přemýšlet, tak mi došlo, že vlastně nemohlo... P. S. Film měl 19, slovy devatenáct střihů, předěly kapitol nepočítaje.

Quantum of Solace (2008)

Pěkné, stylové, nekompromisní. Jen ten letecký souboj jsem doteď nepochopil.

RocknRolla (2008)

Mělo to šmrnc, ale konec je o ničem a onen titulní Rocknrolla mě pěkně sral

Pojistka smrti (1944)

Plnému hodnocení brání jen Barbara Stanwyck, protože jsem jí to vážně nežral. Holt není můj typ, možná je to dobře ;)

Okno do dvora (1954)

Mám jedinou výtku. Kde nechal Hitchcock svého Bernarda Herrmanna? Hudba pod úvodními i závěrečnými titulky je jak z kolotoče.

Piráti na vlnách (2009)

hvězdičku srážím vlastně jen za ten nepravděpodobný a přeslazený konec. Jinak naprostá pohoda ve společnosti skvělé muziky a britské komediální elity

2001: Vesmírná odysea (1968)

Viděl jsem directors cut v ne úplně ideálních podmínkách, proto jsem asi nedokázal zcela plout po náladě některých scén a přišly mi tedy zbytečně dlouhé. Proto by mě zajímala i původní, o dvacet minut kratší verze. A taky bych si to rád někdy střihnul na plátně, v pohodlné sedačce a hlavně v odpovídající náladě.

Pravá a levá ruka ďábla (1970)

Hudba slušná, atmosféra vlastně taky, ale na facky Buda Spencera a Terence Hilla už jsem asi moc starý. Nebo moc intelektuál ;)