The Remains (2016)

Takhle špatné herecké výkony v celkem atmosférickém filmu jsem jž dlouho neviděl. Postarší herečce v roli dospívající dcery bych radila aby se věnovala práci jakékoliv, ale jiné.

Ray Donovan (2013) (seriál)

Po sjetí všech sérií - bomba. Ray je člověk, kterého človek potřebuje na své straně :). Stále hutnější atmosféra s každou sérií až po hodně drsné finále čtvrté řady. To bylo možná moc uspěchané, ale Ray už potřeboval odpočinek a taky nějaký dobrý konec. Ale kdo ví na jak dlouho s jeho povahou a s jeho rodinou. Každopádně jako uzavření příběhu jeho postavy stylové. Extra body za Jona Voighta, celý seriál byl na pěst a přitom udržoval rodinu ve střehu :)

Jason Bourne (2016)

Bohužel nejslabší díl, když počítám i Legacy. Greengrassovi a Damonovi to stále funguje, bitky, honičky, všechno, jen mi přijde, že tentokrát tam nebyla ta skutečná potřeba vyřešit problém a zjistit, co se stalo, ta zápletka prostě nefungovala. Škoda, ale dám to ještě s odstupem.

Skrytý nepřítel (2016)

V dnešní době hacker, co má 8 velkých obrazovek, na kterých se střídá kód s obrázky? Ale no tak. Pierci, kam jsi dal hlavu

Ripper Street (2012) (seriál)

Po shlédnutí závěrečných 4. a 5. sériích musím nahodit i pátou hvězdu. Na to, že toto období nemusím (kromě některých Holmesů), tak Ripper Street si mně dokázalo připoutat perfektně. Přechod pod Amazon se bohužel trochu podepsal na kvalitě, ale zkrácení sezón na 6 dílů byl správný krok. Hold partě kolem inspektora Reida :)

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Výborné, každá serie si nese vlastní rukopis, jiný pohled na Carrye a její boj proti nepřátelům venkovním i vnitřním. Její nevyrovnanost, labilita, dělání chyb jak osobních tak profesních - to vše dává seriálu velkou dávku realističnosti. A to se týká všech postav, žádné namydlené stroje a co se u blackops může pokazit, to se pokazí. Herecky perfektní práce všech, prostě špička, co nutí dát další a další díl ten samý večer :).

Legenda o Tarzanovi (2016)

Nedokážu si vysvětlit, proč se našel důvod pro vznik takového remaku. Absolutně nezajímavý, místy fakt zlé cgi, příběh o ničem, navíc postrádající smysl. Jediná scéna, které se mi fakt líbila, tak bylo setkání se slony - jako art super. Jinak celkově dokoukáno jen proto, že nerad nechávám filmy nedojeté.

Nerve: Hra o život (2016)

V podstatě jediné, co mi na tom filmu vadí, je trochu moc mravokárný konec a pak přístup na deepwebz přes barevné kulaté kolečko při logování :D. JInak ok, zápletka funguje a nápad dobrý

Marvel's Luke Cage (2016) (seriál)

Slabší tři, na Dare Devila nebo Jessicu Jones (ať už mi přišla jakkoliv protivná ke konci serie) jen dotahuje. Nebudu teď brát to, že to je "too black", tak to předpokládám být mělo. Spíš mi přijde, že celkově zápletka "ušijeme to na Luka" nefunguje. Jen příklad - bar plný lidí, spousta maníků střílí na jednoho, všichni to vidí, ale stačí, aby ne příliš důvěryhodná osoba vykřikla Je to Luke!! a to stačí. Srry, ale trochu slabé. Jinak ale celkově atmosféra a hudba moc povedené.

Zhasni a zemřeš (2016)

Moc rád bych dal i čtyři hvězdy. Ale problém je, že ty strašidelné okamžiky nefungují na sto procent. Možná to je tím, že prostě jen křik a tahání postav do tmy je dnes trochu ohrané. Každopádně povedená podívaná a jako u Momma dobré vidět, že strašidelný kraťas jde rozpracovat do celého filmu.