Extrémní rychlost (2017)

Ten film je hrozně blbej, ale jako fakt hodně. A nebýt Eastwoodova xichtu, tak nikoho nebude zajímat

Půjčovna masa (2018) (seriál)

Čekání se vyplatilo. Altered Carbon je asi to nejlepší, co jsem na poli seriálové scifi, resp cyberpunk, viděl. Pár let zpět to tu zkoušel Almost Human, který nebyl zlý, ale byl to spíš velmi opatrně natočený detektivní kousek za málo peněz. Altered Carbon nabízí skoro až noirový Marlowovský příběh z univerza inspirovaného Blade Runnerem, odehrávající se ve světě, kde obsah vítězí nad formou a kde nezáleží na tom, jak vypadáte, ale kdo jste (tam uvnitř), kdy jste a kde jste. Příběh je velmi silnou stránkou, i když někdy podléhá seriálovému formátu, ale co bych opravdu vyzdvihl ,tak to je hudba, která se místy dost odkazuje na BR a vizuál, který je kvalitativně na úrovni AAA filmů, klobouk dolů, může si podat ruce s GOT. AC má jedinou vadu - má jen deset dílů.

Philip K. Dick's Electric Dreams (2017) (seriál)

Mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Ze začátku silné, kolem půlky trochu ztrácí dech, ale celkově moc líbilo. Hlavně ty hudební motivy z Blade Runnera táhnoucí se celou serií :)

The Punisher (2017) (seriál)

Frankovo zjevení v Dare Devil napovídalo, že se nebude jednat o jednoduchou postavu. A skutečně, tady se klasický řezník rozebírá do šroubku a dle hesla abys mohl bojovat s monstry, musíš se stát jedním z nich, Frank jde ještě o pár kroků díl. Místy je to fakt hnusné, ale jsou to v podstatě jen tečky za příběhovými zvraty, ze kterých nikdo nevychází jako vítěz a olovo se zavrtává hluboko do všech zúčastněných. Nej komixárna, co jsem viděl.

Mlha (2017) (seriál)

Filmová mlha nebyla to pravé ořechové, ale toto je fakt síla, nesympatické postavy, hloupé dějové zvraty a události. Uvidím, co konec série, ale každý díl skoro fyzicky bolí :)

Vetřelec: Covenant (2017)

Tak jsem také konečně dal Alien Covenant. AC je nadprůměrné scifi, které bohužel dostává rány pod pás od některých rozhodnutí téměř většiny charakterů (Fassbender je ovšem jako vždy perfektní, Danny McBride také, žádné fóry o hulení veverek jsem od něj fakt nečekal, zbytek crew hraje také dobře) a pár logických kixů, které asi musely nastat v rámci roubování Promethea na alien universum a směřování ještě ke zbylým dvěma dílům, které by měly následovat. Největším alien problémem AC je spíše to, že film by se měl jmenovat (a snad moc nespojleruji) David, ne Alien. Celkově je film spíše o vztahu androidů ke svým nedokonalým stvořitelům, kteří sami nemohou najít klid, protože hledají odpovědi na věčnou otázku Proč. Také bych trochu očekával, že když se jedná o origin of species, že pár scén by si zasloužilo více času na plátně. Každopádně spousta věcí velmi potěší, odkazy na staré filmy ať už scénami, proprietami nebo designem. Ten je na špičkové úrovni, technika, stavby i monstra, zvuk v IMAXu výborný, z technického hlediska fakt spokojenost. Edit: Prometheus se mi líbil napoprvé více, ale mám pocit, že i Covenant bude jeden z filmů, které budu sjíždět pravidelně, protože i když už Scott není to, co býval, tak je to stále velmi dobrý vypravěč a točit umí

Velká čínská zeď (2016)

Zeď je bohužel o ničem (předpokládám ale, že v Asii příběh osloví diváky daleko lépe). Damon a zbylí dva zápaďané museli dostat asi slušné částky, že na něco podobného kývli. CGčka je hodně a je spíš průměrné. Ale celkově to je koukatelné

Modrý kód (2017) (seriál) odpad!

Podle mně se jedné o velmi sofistikovaný metahumor a určitě tam vkládají podprahovou reklamu s framy na pohřební služby.

Spectral (2016)

Děj nula, ale natočené výborně. Parádní cg, parádní mechanické designy, spousta velkých filmů si na podobnou kvalitu ani nesáhne. Prostě zfilmované intro k COD a podobně