Zločin (2011) (seriál)

Insomnia stretla Twin Peaks. Po dvoch dieloch...serialova bomba.

Vem si mou duši (2010)

Z nejakého dôvodu drvivá väčšina tento film neznáša. Pre mňa bol ale oveľa príjemnejší, tajomnejší a atmosférickejší než všetky tie remaky horových klasík od Michaela Baya. Príbeh mi prišiel celkom zaujimavý, celá tá metaforická línia s kondorom tiež ušla, riekanka desivá. Bohužiaľ potenciálne najzaujímavejsia dejová línia o prevtelení duše zabijaka do jedného z detí, neskutočne nevyužitá. Chcel som aby to bola variácia na "10 malych černoškov", no to sa nestalo. Celkovo ale príjemne hororové prekvapenie s neopozeranými tvárami, ktoré ale mohlo byť oveľa vydarenejšie.

Imaginární lásky (2010)

Forma prebila obsah. Artovosť prebila realitu. Pseudointelektualismus prebil akýkoľvek zárodok čohokoľvek zaujimavého. Film o pózerstve mladosti od pózerského režiséra bez potrebného nadhľadu. Bez neho je to iba pokus rádoby alternatívneho umelca (s citom pre estetiku záberov) o generačnú výpoveď, ktorá nie je ani tak skutočnou výpoveďou dnešnej generácie, ako skor otravnou sondou do života utrápených pózerov, čo sa hrajú na umenie, lásku a podľa potreby na veľa iných vecí.

Louis C.K.: Hilarious (2010) (pořad)

Jeho najtemnejší, no zároveň najúprimnejší stand-up. A možno najzábavnejší (historka s poníkmi ma rozsekala).

Blood Night (2009)

Milujem slashery. Milujem ich tak moc, že mi nevadia akékoľvek dejové, časopriestorové alebo iné logické kiksy. Ale (SPOILER) keď 6 ľudí ( z toho 3 silní chlapi) začne utekať pred menštruujúcou teenagerkou s krumpáčom, tak niečo nie je v poriadku. Inak som nikdy nevidel lacnejšie vyzerajúci film. Aby som nebol tak negatívny, tak Gore efekty rozhodne výživné.

Na stojáka (2004) (pořad)

Obycajne scenky. Pravy stand-up nikde.

Nikita (2010) (seriál)

Po prvej epizóde: Nikita je sexy, zábavná a výbušná. Čo som čakal. Čo už som ale nečakal je prekvapivo zaujímavo rozohraný príbeh, ktorému rozhodne nechýba potenciál. Keby len nebolo tých trápnych dialógov. A po styroch dieloch solidne 4 hviezdicky zostavaju.

Nezapomeň na mě (2010)

Príjemná romantika s pár veľmi výraznými vadami. Charakter Robreta Pattinsona ( zahraný dobre) je neskutočne stereotypný, karikatura skutočnej osobnosti. Človek by čakal, kedy si sadne na trávu a začne recitovať Ginsberga a potom vyprovokuje zbytočnú bitku. Len tak. Pre to, aby dodal viac "charakteru". Čo je ale pre mňa podstatnejší problém je koniec. Nevychádza z logiky príbehu a áno, v živote sa síce také veci stávajú. no keď pominieme zámer šokovať, je to iba lacná scénáristická finta, ako sa vyhnúť práci na skutočnom konci( bolo by ťazké to ukončiť, aby to vyznelo reálne a bez zbytočného pátosu). Katarzia neprišla. No aj tak je film príjemne odvedenou romantikou, čo sa snaží byť niečo viac.

Prolhané krásky (2010) (seriál)

Celé tajomno spočíva v obdržiavaní sms správ od mŕtvej kamarátky. Niekedy má tendenciu poslať až tri správy za diel. To je potom vzrušenia. Samozrejme najškaredšie dievča je hlavná postava a zaľúbi sa do nej mladý pekný profesor literatúry(akoby nikdy žiadny učiteľ ,do ktorého sa niekto zaľúbi, nemohol učiť niečo iné), ktorý s ňou strávi asi 10 minútový pokec. Samozrejme behom tých minút vidí , aká je hrdinka iná a vyspelá a bla a bla...Nie je to seriálové dno, ako oddychová záležitosť to funguje, ale nech si nikto nerobí ambúcie, že uvidí aspoň závan niečoho skutočne zaujímavého, alebo nebodaj skutočných emócií.

Rozvedený se závazky (2010) (seriál)

Seriál potvrdzuje, že komika, ako taká, častokrát vychádza z tragiky. Niekedy viac smutné, než vtipné. Prevŕtané melanchóliou, sebareflexiou a vedomím, že Louis CK si svoj štandart vždy naplní. A že je to vysoký štandart.