Bohemian Rhapsody (2018)

Přetrpět cringe úvodní hodiny stálo opravdu nebývalé vypětí fyzických i psychických sil ale naštěstí se fanboyism později alespoň trochu umírní. Hypetrain za podpory klasických songů jede jako namazaný stroj ale pokud se zaměřím na film jako takový je to prostě průměr ... sterilní bez kontroverze a atmosféry, prostě něco na může jít dítě i důchodce a oba odejdou spokojení.

Pátek třináctého (2009)

Tak tohle je absolutní comedy gold, než horor je to parodie mixnutá nějakou teenagerskou sérií ale od začátku do konce jsem se musel smát a ty kozy taky stojí za to :-))

Star Trek: Discovery (2017) (seriál)

Hodně solidní sci-fi seriál s licencí ST ... přesně tak líbivý vizuál koncepční dějový linka s občasnými spin-offy ale ve výsledku kdyby se to jmenovalo jen Discovery tak by se nezměnilo vůbec nic jen by si museli vymyslet nové insignie a změnit design lodi. Kdybych poměřoval se zbytkem ST franchise a hrabal se v tom jestli Discovery zapadá do univerza, časové linky atd. tak by hodnocení bylo dost slabé nicméně za celou dobu jsem asi ani jednou neměl pocit, že sleduju ST.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Emmerich už prakticky 16 let neudělal film, který by za něco stál (záměrně nechci napsat dobrý, protože bych se pak musel stát flagelantem). Je to tu snad v každém druhém komentu, ale opravdu je to víceméně jednička jen větší v každém ohledu nebo snad ne? Ano i ne, klasická onanie každých 10 vteřin nad star spangled bannerem je Emmerichovou devizou už 2 dekády, co už mi ale fakt leze i ušima je social justice a politická korektnost snad v každé scéně ... kdyby to bylo v kurzu tak se pan Roland snad nechá u konťáku za mekáčem jebat za 5 babek od kdejaké minority, jen aby neurazil. Ono by to i mohlo fungovat, proč taky ne když jednička byla úplně super (a to neříkám jen proto že, jsem tehdá byl ještě poďobaný otyloň co hltal každé sci-fi). Můj hlavní problém je s castingem, většího buzeranta než je Hemsworth už opravdu najít nemohli a zdárně mu sekunduje generic nigga, který už si nikdy nikde nezahraje, opravdu zlaté devadesátky(Goldblum a Pullman snad jako jediní mají charisma a táhnou). Samozřejmě US of A vede ženská ne nepodobná Shillary alespoň co se osobnosti týká. Vrchol všeho je cgi naprosto na zblití, vím že v mad maxovi ten barevný filtr fungoval suprově, ale tam používali skutečná auta a techniku, to že mám k dispozici neomezený počet šekelů neznamená, že musím mít na kompu renderovanou i záchodovou mísu.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Neskutečná slabota, Singer sice přesně ví co chce což je vidět na zmáknutém vizuálu. Jenže co na plat, když za vším tím cgi bordelem nestojí nic dalšího? Apocalypse je kýbl nudy tak plytký, že Last Stand je proti němu jako balzám. Sama Sophie Turner má trefnou hlášku, že třetí díly jsou v trilogiích nejhorší ... možná Singerova sebereflexe.

Krotitelé duchů (2016) odpad!

Tak tohle opravdu ne přátelé. Snesu hodně a dokážu občas i odpouštět ale tenhle výkřik nebo chcete-li pomsta rádoby feminismu mě přesvědčil, že tito lidé soudnost prostě nemají a nevynechají jedinou možnost uplivnout svou jedovatou slinu. Ale ideologie stranou ... scénář je v pravdě tak debilní, že jsem musel po asi 40 minutých vypnout mozek jinak jsem si jistý, že by to skončilo jeho trvalým poškozením, případně mou sebevraždou, jelikož fart jokes pro mě opravdu vrcholem zábavy nejsou. Kontinuální nesmyslnost ať už 'příběhová' nebo chování jednotlivých postav. Kapitola sama pro se je casting. Hemsworth myslím tuhle roli vyfasoval jako trest za remake Red Dawn a dobře mu tak, sice ho mám rád ale za takovou prasečinu musí pykat, byť je spolu s Kristen Wiig jediný kdo v téhle přehlídce pozitur umí hrát. McCarthy a McKinnon se měly nechat vyšetřit a zavřít někam daleko od jakéhokoli záznamového zařízení neboť mám podezření na těžkou psychickou poruchu a jakákoli veřejná produkce jejich ksichtů škodí jak jim tak všem nebohým divákům.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Po delší době jsem opět viděl Goodmana ve fantastické formě nebýt toho totálního zatmění v posledních 15-20 minutách tak bych Cloverfield střelil klidně plný počet, ale to co se odhrávalo na konci bych přirovnal ke znásilnění a já byl ten, který se s brekem a prosbami snažil docílit aby Trachtenberg s tou hrůzou už skoncoval.

Pátá vlna (2016)

Mám rád sci-fi katastrofické ne katastrofální ... 1* za Monroe, její postava byla jediná co za něco stála

Pád Londýna (2016)

Butler už není žádný mladík, ale ale vypadá že až na pár vrásek navíc je pořád ve formě. Oproti Olympu je Londýn svižnější, vtipnější a rozhodně stravitelnější. Jednoduchá přímočará akčňárna, ve které teroristi dostanou na prdel, hodní hoši hážou hlášky a dojemné projevy, které musí vehnat slzu do oka každého průmějného Joea.

Mission: Impossible III (2006)

Abramsův fetiš v nechutném střihu a rozmazaných záběrech, kterým říká akce je pro MI totální zabiják ... zlatý John Woo :-)) Na můj vkus až přiliš přímočarý děj, který mi zrovna s MI nejde moc dohromady a možná právě díky tomu se trojce nepodařilo vystavět atmosféru a poléhá se tak pouze a jen na nepřehlednou, zběsilou akci.