Pro hrst dolarů (1964)

Jsem spokojen. Sergio Leone mnoho financí investovat do filmu nemohl, proto se žádná velkolepá jízda po sluncem vysušených krajinách konat nemohla - dokonce ani stopáž tomu nenapovídá. Ale na kvalitě snímku to poznat zase tak není. Hudební složka příjemně doplňuje jinak vcelku jednoduchý děj a scénář, který dal herecky vyniknout jen několika málo postavám. To málo však stačí na to, aby Clint svým charismatem dokázal sejmout toho nejvýše kroužícího supa nad mrtvolou, jenž si ještě před chvílí myslela, že tasí kolty daleko rychleji než Eastwood. 75%

Městečko prokletých (1960)

Na svou dobu je Village of the Damned určitě odvážný v myšlence o zabijáckých dětech. Příběh je navíc docela rychle odvyprávěn a má větší tempo než Carpenterův remake. Herecké výkony s přesvědčivostí dají divákovi pocit, že se dívá na padesát let starý snímek. Proto také speciálních efektů není tolik jako v novější verzi. Kromě svítících očí je k vidění jen několik málo výbuchů. Naštěstí je kladen daleko větší důraz na zajímavě zpracovanou myšlenku filmu a s ní také spojenou zneklidňující atmosférou. Postupem děje (hlavně v druhé polovině) se však do Městečka prokletých začala vkrádat nuda a nikdo si nechtěl s vražednými dětmi hrát. Ještě, že je to zavčasu utnuto. Něco málo přes 70%. Ps: Nejvíc mě dostalo to velké jednoleté dítě :-))

Moucha (1958)

Docela zábavný film. Někdy i dost vtipný. Masky jsou na tu dobu výborné, efekty až na některé momenty taky - myslím tím docela směšnou mouchu v pavučině, na konci. Jo a prej jak ten vyšetřovatel "Ten křik si budu pamatovat do konce svýho života". V tu chvíli jsem se neudržel a vybuchl smíchy. Ale jinak opravdu povedené sci-fi.

The Blob (1958)

Lehce úsměvná směsice sci-fi a hororu. Některé dialogy byly opravdu vedle, až jsem se musel několikrát nahlas zasmát a herci svými výkony přesvědčivě přehrávali jak jen to šlo. Na trikové stránce filmu jsem si však vcelku pochutnal. Sliz vypadá dobře a ty miniaturní makety domů, na něž montrum leze jsou dnes sice k pousmání, ale vzhledem k dobovým možnostem jsou provedeny pěkně a v některých případech i pečlivě. Jen je škoda, že slizu či jeho řádění si tady člověk moc neužije. Otevřený konec se nadmíru povedl a spokojeně dávám 60%

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Výborné krimi drama s výbornou režií, výbornými hereckými výkony, výbornou atmosférou a výborným scénářem, který nedovoluje ani minutu nudy. Sečteno podtrženo 5 výborných hvězd.